Skocz do zawartości

DLG produkcji SAU


Patryk Sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Około 3 tygodnie temu otrzymałem do testów taki oto modelik:

dlg1.jpg

dlg2.jpg

dlg3.jpg

 

Po 3 dniach od odebranie z poczty odbył się oblot. Zestaw jest naprawdę precyzyjnie wykonany i, co ważne przy DLG, lekki. Oblot był dla mnie sporym zaskoczeniem, bo spodziewałem się gorszych właściwości lotnych (no, bo tak na logikę- czego się spodziewać po gołym styrodurze?).

Co ja się będę zresztą rozpisywał, niech za rekomendację wystarczy fakt, że odkąd go oblatałem to jeśli tylko mam chwilkę wolnego czasu to wyskakuje na kilka lotów :-) .

No to teraz dane techniczne:

Rozpiętość modelu: 1320mm

Długość 900mm

Cięciwa przy kadłubie 175mm końcówka 135mm

Ciężar pustego modelu 135-140 gram

Ciężar do lotu: Mój egzemplarz waży 192g

 

No i filmiki z lotów:

http://pl.youtube.com/watch?v=7rKyntUltE4

http://pl.youtube.com/watch?v=m0RbBr5jMBY

 

Jak będą zawody w Wrocławiu to prawdopodobnie wystartuje tym modelem :-) . Ciekaw jestem jak wypadnie na tle laminatowych żylet :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

to może zacytuję słowa Mariusza

 

cena zestawu ok 230-250 zł (zestaw gotowy w 90%) ale dokładnie wszystko będzie wiadomo po testach modelu, być może że będą konieczne jakieś zmiany konstrukcji.

Ten model z założenia ma być "trenerkiem DLG"

Jeśli konstrukcja okaże się udana to w oparciu o ten model powstanie wyczynowe DLG ze skrzydłem laminatowym, z pełną mechanizacją ale to nie wcześniej niż na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to pragnę zauważyć że 125 zł kosztuje najtańsza wersja Graffiti + 15 zł za węglowe dźwigary - jest to model dużo prostszy w konstrukcji.

W DLG z tego co widziałem będzie nowy kadłub, mocniejsza (bo musi być) konstrukcja i rozpiętość 1.5m, więc cena rozsądnie myśląc musi być wyższa.

Najtańszy 1.5 metrowy model z ArtHobby (Hyper) kosztuje 433 zł, czyli 200 więcej niż cena planowana DLG z SAU - a to koszt wyposażenia.

 

Cena jak za model treningowy dla początkujących jest wg mnie naprawdę korzystna, zwłaszcza że po tym jak poznałem modele z SAU i ArtHobby (kupiłem w piątek Bobolinka

:jupi: ) muszę powiedzieć że modele z SAU są dużo prostsze (i dużo szybsze) w wykonaniu, a przy tym dobre jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot do zabawy myślę że jest bardzo niezły :)

 

Mam takie pytanko z czystej Ciekawości: Czy jeśli to naprawde jest "goły styrodur" to przy rzucie skrzydło nie zaczyna trzepotać? - bo nie napisze Flaterować :P

 

i dalej co do mocności:

- z czego kadłubik wykonany? też z takiego ala plastiku jak inne kadłuby z sau?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TeQ - niebardzo wiem czemu sie spierasz? Nie pisałem ,że model jest zły , źle lata czy coś w tym stylu.

 

Po prostu mając przed sobą boblinka 300zł i dlg Sau 250zł wybrał bym ten pierwszy.

 

Kadłub graffita istotnie nadaje się jedynie na śmieci...pękał ciągle i cieżko to skleić... Mam nadzieje, że kadłub dlg to inny materiał. W arthobby masz laminat i rurkę z prawdziwego węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub w tym modelu to węgiel więc chyba troszkę lepszy :roll: A ja się nie spieram czy ten model lepszy ,czy gorszy. To kwestia gustu. Ty latasz na zboczu ,więc to że model jest cięższy Ci nie przeszkadza. Ja nie mam tu żadnego zbocza ,więc latał bym tylko "na płaskim" i pod tym względem model jest o wiele lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod tym względem model jest o wiele lepszy

 

skąd to wiesz? Nie wiadomo nawet jaki ma profil. Puki się nie zrobi kofrontacji tych modeli w praniu razem to się tego nie dowiemy.

 

Powiem że boblink którego miałem przed zuni też potrafił latać 1min dlg bez termiki a ważył 365g do lotu. Mała waga więc to nie wszystko...

 

Fajnie że materiał kadłuba zmieniony został na właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam pewne porównanie z Modelem Arthobby :D

- widziałem jak pewnien Pan na Ochodzitej (koło Koniakowa zbocze) puszczał modelik 1,1m z gumy bodajrze 8mm z baaaardzo mocnym naciągnięciem, wrażenia całkiem całkiem. :devil:

 

Kamil: to że coś ma dźwigar węglowy to nie znaczy że nie wpada we flatter :wink: sam widziałem jak na holu się szybowiec wytrząsł (to znaczy nie połamał się węgiel ale reszta konstrukcji) i spadł w kawałkach na ziemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TEQ - faktycznie pomyliłem się co do rozpiętości. I przy okazji proszę mi nie panować ;), w necie przyjęta jest forma Ty, a ja nie uważam siebie za kogoś lepszego, żeby w ten sposób się wywyższać :)

 

@malinn, tak jak pisałem kadłub jest nowy. Dla mnie ta oferta jest naprawdę ciekawa, sam kupiłem na razie bobolinka, ale chyba skuszę się też na model z SAU.

Faktycznie profil jest na razie zagadką, mam nadzieje jednak że pan Mariusz wybrał jakiś normalny, nowoczesny profil do tego modelu.

Co do latania - to ja w tygodniu roboczym nie mogę :(, jak wyjdę z pracy o 18-stej to będę szczęśliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.