Skocz do zawartości

Turnigy 9X V2 instrukcja uruchomienia symulatora - Win 7 64 bit


LQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...

Ten świat byłby wyjątkowo nudny bez tych wszystkich problemów :P

 

Zainwestowałem kasę w interfejs USB, al;e żeby nie było za łatwo dziadostwo dalej nie działa...

Sprawdzam to akurat bez PP Joya i Smarta (tez są teraz konieczne?), a objawy są takie, że po kalibracji lewy drążek (kontrola silnika + ster kierunku) działa całkiem całkiem, a niestety prawy wariuje. Kompletnie nie ma przy tym reakcji a odczyty skaczą we wszystkie strony...

Jakieś pomysły? Dodam że to wszystko na poziomie kalibracji w Windows. Do samego symulatora jeszcze kawałek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten świat byłby wyjątkowo nudny bez tych wszystkich problemów :P

 

Zainwestowałem kasę w interfejs USB, al;e żeby nie było za łatwo dziadostwo dalej nie działa...

Sprawdzam to akurat bez PP Joya i Smarta (tez są teraz konieczne?), a objawy są takie, że po kalibracji lewy drążek (kontrola silnika + ster kierunku) działa całkiem całkiem, a niestety prawy wariuje. Kompletnie nie ma przy tym reakcji a odczyty skaczą we wszystkie strony...

Jakieś pomysły? Dodam że to wszystko na poziomie kalibracji w Windows. Do samego symulatora jeszcze kawałek :P

Ja kupiłem USB i należy zainstalować do niego sterowniki. Z tego co pamiętam ww. aplikacje nie są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku, USB właśnie zakupiłem, ale za wiele to nie pomogło. Sterowniki miałeś może w zestawie czy pobierałeś gdzieś z internetu? Do USB wrzucili mi mała płytkę, ale był na niej tylko jakiś najbardziej podstawowy symulator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Na płycie były sterowniki do USB. Nie rozumiem jak może działać USB - Audio bez sterowników. To nie jest normalny port. Chyba że takie urządzenia stosuje się aby nie wpinać się bezpośrednio do karty dźwiękowej i wówczas należy instalować te sterowniki z Internetu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie zrobię coś, czego nie zrobiłem od bardzo dawna- poddaje się. Po niezliczonych Mb przeczytanych opinii i porad, litrach potu i stosie przekleństw ja daje sobie spokój, a Wam jedynie mogę polecić unikać szerokim łukiem interfejs USB od sprzedawcy Karnas i Karnass na allegro. Zwykły szmelc. Interfejs nie wykrywa połowy kanałów aparatury, a symulator sypie błędami nawet dobrze sie nie włączając. Szkoda nerwów, sypnę kolejne 50zł i kupie porządny interfejs który przynajmniej zadziała...

Tak czy tak dziękuję każdemu kto próbował pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie ten kabelek i będziesz miał 100%, że działa, również na Windows 8.1. Sterwoniki są we wszystkich windowsach, od XP do8.1

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__24348__USB_Simulator_Lead_for_Turnigy_GTX3_Transmitter_VRC_Sim_Compatible.html?strSearch=usb%20sim

Moduł trzeba wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam problem tak jak przedmówcy. Zrobiłem wszystko tak jak było w instrukcji. Ale jest taka sprawa, że zarówno na wpiętym jak i wypiętym module nadawczym- podłączonym pod gniazdo słuchawkowe w trybie testowym w windows targa wszystkimi kanałami. Kiedy poruszę dźwignią na chwilkę przestaje i robi tak dalej. Jakieś pomysły?

Czy może trzeba wszystko z tymi programami kalibrować na wpiętym bądź wypiętym module nadawczym? Bo najpierw tak robiłem, że go wypiąłem i kiedy targało wszystkimi kanałami to go wpiąłem i to również nic nie pomogło. Jeżeli macie jakiekolwiek rady to proszę o pomoc. Wiem, że mogę kupić interfejs usb, ale najpierw chciałbym spróbować na jacku, szczególnie, że to usb również może nie działać. Nadmienię, że mam Windows 7 64 bit.

Wracając do modułu nadawczego- odłaczony znaczy dla mnie, że jest zdjęty z tych kilku stalowych pinów, natomiast ciągle trzyma się na kablu. Z kabla też trzeba zdjąć?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kabla o którym piszesz ściągać nie trzeba. Ja pod win8 mam taki numer ze zainstalować smartproto musiałem w trybie testowym i jak chce się pobawić sym to tez tylko w trybie testowym działa. Aha kalibracji pod win nie musiałem juz robić - tylko kalibracja w symulatorze

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi, że te wskazania w teście cały czas wariują od minimalnych do maksymalnych wartości. Nic się nie zmienia. Ciągle to samo. Szczerze nie wiem co z tym zrobić. Próbuję i próbuję, a tu lipa. Te wariacje ustają tylko gdy poruszę którymś z drążków albo kablem i wówczas znowu tak się dzieje.

Poza tym w tym programie pyta mnie o osie x Axis (ppjoy) w jaki sposób mam to ustawić? Gaz mam w lewym drążku.Tym razem podpiąłem pod wejście liniowe i było jakby lepiej, ale problem się pojawił z tym, że głośniki wówczas piszczą i nie można z tym nic zrobić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.