Skocz do zawartości

Połączenie serw (lotki, wysokość) w większych modelach benzynowych


BigBen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie składania swojego pierwszego 'tartacznego' akrobata pod silnik benzynowy 50ccm. Jest to Edge 2.2m projektu naszego forumowego kolegi Piotra, którego budowa (modelu, nie kolegi) była już w paru wątkach opisywana. Ale mniejsza o to...

Za jakiś czas stanę przed zadaniem wyposażenia modelu w całą galanterię elektryczną i tutaj pojawiło się pytanie - jak 'po bożemu' wykonać połączenie serw lotek z odbiornikiem? Możliwości są dwie :

1. przedłużyć (lutowanie) przewód serwomechanizmu, wypuścić go ze skrzydła i zostawić taki dyndający fragment kabla. Proste, pewne, ale estetyczna masakra.

2. zastosować jakieś złącze na skrajnym żeberku przykadłubowym.

 

Skłaniam się do opcji (2), ale nie jestem pewien co do typu złączki. Co tu zastosować, żeby rozwiązanie było w miarę niezawodne (wiadomo - drgania)? Czy najzwyklejsza kombinacja żeńsko-męskiego złącza JR/Futaba nie jest za licha? Może ktoś, kto walczył już z tematem, albo posiada fabryczny model tej wielkości zechce coś zasugerować?

 

jh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiedzmy, że w przypadku lotek można by było nie kombinować i zrobić jak piszesz. Jednak ster wysokości jest demontowalny z serwami zabudowanymi w statecznik - nie ma byka... tutaj musi być jakieś złącz/rozłącz. W którymś ze sklepów widziałem chyba rodzaj klipsu, który nie pozwalał rozejść się żeńsko-męskiej złączce futabowej. Wystarczy to coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody z lotek - w odbiornik wepnij przedłużkę (żeńsko-męską) np. 10cm (nie będziesz przecież za każdym razem grzebał w odbiorniku bo byś go w końcu kiedyś uszkodził przez to włączanie i rozłączanie). Zabezpieczenieprzed rozłączeniem taśmą izolacyjną albo przystosowany do tego celu plastikowy klips.

Przewody do połówek wysokości poprowadź z odbiornika na tył kadłuba, wypuść i tam załóż męski koniec (zabezpieczenie przed rozłączeniem analogicznie jak wyżej) mozna ewentualnie dołożyć kawałeczki koszulki z siatki zabezpieczająca przed przetarciem są dostępne w HK.

POZDR.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie podjął. W pierwszym strzale pomyślałem o MPX-ach właśnie, chociaż muszę się przyznać, że jeszcze nie miałem tych złączek w ręku. Czy one mają jakiekolwiek zabezpieczenie przed rozsuwaniem się (jakaś zapadka, czy coś w ten deseń)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.