Skocz do zawartości

Lotnisko modelarskie - Kęty


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem tak w zeszłym roku nie pamiętam w czym . Masz zakłucenia od silnika. U mnie objaw był taki ,  że na biegu jałowym było ok aha w piprze tak miałem. Wystartowałem podczas zwiększenia gazu model ja mu w góre on w dół i tak w kółko. Ogólnie miałem zakłucenia od silnika. Sprawdź świecę czy nie ma okrągłych kantów. Sprawdź czy fajka dobrze nachodzi i nie ma luzu, sprawdź przewód wysokiego napięcia przetarcia załamania. Przyczyna tkwi w silniku na 99%. Jeśli masz jakiekolwiek przebicie a za pewne jest to objaw będzie dokładnie taki jak piszesz.

 

ps. silnik też nie wykazywał objawów chodził jak zegarek nawiązując do:  "-silnik, moduł zapłonowy, kill switch, wyłącznik wysokoprądowy  raczej też nie - akurat silnik chodzi bez zarzutu od dłuższego czasu"

 

 

pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem tak w zeszłym roku nie pamiętam w czym . Masz zakłucenia od silnika. U mnie objaw był taki ,  że na biegu jałowym było ok aha w piprze tak miałem. Wystartowałem podczas zwiększenia gazu model ja mu w góre on w dół i tak w kółko. Ogólnie miałem zakłucenia od silnika. Sprawdź świecę czy nie ma okrągłych kantów. Sprawdź czy fajka dobrze nachodzi i nie ma luzu, sprawdź przewód wysokiego napięcia przetarcia załamania. Przyczyna tkwi w silniku na 99%. Jeśli masz jakiekolwiek przebicie a za pewne jest to objaw będzie dokładnie taki jak piszesz.

 

ps. silnik też nie wykazywał objawów chodził jak zegarek nawiązując do:  "-silnik, moduł zapłonowy, kill switch, wyłącznik wysokoprądowy  raczej też nie - akurat silnik chodzi bez zarzutu od dłuższego czasu"

 

 

pozdrawiam

Leszek

 

 

No właśnie wczoraj rano jeszcze dzwoniłem do takiego znajomego elektryka i w sumie potwierdzasz jego słowa Leszku . Też mówił, że obstawiał by układ zapłonowy, bo mimo, że silnik pracuje poprawnie, raz za czas może być gdzieś jakieś przebicie i stąd zakłócenia.

W przyszły weekend podmienię moduł zapłonowy i zobaczę czy problem ustanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wczoraj rano jeszcze dzwoniłem do takiego znajomego elektryka i w sumie potwierdzasz jego słowa Leszku . Też mówił, że obstawiał by układ zapłonowy, bo mimo, że silnik pracuje poprawnie, raz za czas może być gdzieś jakieś przebicie i stąd zakłócenia.

W przyszły weekend podmienię moduł zapłonowy i zobaczę czy problem ustanie.

Myślę , że to jest więcej niż pewna usterka. Słuchaj na początek wymień świecę. U mnie ona była winna. Sprawdź tak jak pisałem czy fajka na ciasno nachodzi na świecę czy nie ma tam luzu. Bo problem nie jest w samym module tylko na przejściu od niego do świecy . Ale na początek wymień świecę :)

 

ps. przez to cudem nie rozwaliłem modelu . Podejrzewam , że to mogło być przyczyną rozbicia twojego modelu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też Darku napisałem Konradowi żeby pierwsze wymienił świece bo u mnie ona była przyczyną. A raczej nie umiejętne odkręcanie świecy przez poprzedniego właściciela najprawdopodobniej kombinerkami. Świeca miała zniszczone kanty i fajka nie dolegała dobrze co powodowało zakłucenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyczyna tkwi w silniku na 99%. 

 

No niestety, to nie to. W sumie szkoda.... :) Teraz już naprawdę nie mam pojęcia.

 

Założyłem inny moduł zapłonowy, nową świece. Pakiet podpiąłem bezpośrednio, więc przy okazji wyeliminowałem kill switch oraz ten wyłącznik Miracle..

..I objaw ten sam. W miarę zwiększania obrotów serwa na wysokości dostają jakieś głupie sygnały i same się wychylają.

Ciekawe jest to, że na lotkach już się tak nie dzieje, mimo że to właśnie od 1CH się zaczęło.

 

Więcej już tam nic w tym modelu nie ma ;  wszystko sprawne ;)   Ktoś..coś.. jakiś pomysł jeszcze....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną jest aparaturaa raczej uszkodzony potencjometr od steru wysokości. Miałem to samo na lotkach, wymieniłem gimbale i jest ok ;) Spróbuj przepiąć serwa z wysokości na lotki, a lotki na wysokość. Jak lotki zaczną świrować, a wysokość będzie ok to masz potwierdzenie przyczyny anomalii w Twoim modelu B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam choć sam w to nie wierzyłem. W mojej Aurorze 9 serwo kierunku wariowało dopiero przy podniesionym gazie. Na minimalnym gazie nic się nie działo , ale jak tylko podnisłem to kierunek robił co chciał. Po wymianie potencjometrów problem zniknął. Też nie mogłem znaleźć tym żadnej logiki jednak wszelkie próby na ziemi wskazywały na uwalony kanał. Zamiast wymieniać od razu gimbale zamień prawy z lewym i zobacz co się dzieje. Jak problem nie ustanie to na bank jakieś zakłócenia ,a jak się poprawi to potsy lub gimbale do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparaturę swoją drogą sprawdziłem na symulatorze i potem w piance, bo chciałem zobaczyć w jakim stanie są potencjometry, czy się dobrze centruja.

 

Ale już mniejsza z tym. Znalazłem wczoraj przyczynę. Przedłużka jednego serwa od wysokości , mimo że nowa to jest coś nie tak i siała zakłócenia na całym kanale.

Wiec wyszło na to ze rozebrałem cały model żeby wymienić jeden kabelek, ale cóż bywa....

 

Zostaje jeszcze sprawa starego managera - tak tylko z czystej ciekawości to sprawdzę. Objaw był ten sam tylko na lotkach(1ch). Pewnie przyczyna będzie identyczna, jakaś mikro przerwa tylko na płytce.

Teraz jak mam wyeliminowaną resztę, łatwo można to sprawdzić.

 

Dzięki bardzo wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w ubiegłym sezonie taki przypadek , zaczęło się od gazu , z opóźnienie reagował  ,albo sam dodawał gazu , później reszta serw ( oprócz kierunku ) zaczęła wariować ale tylko na dużych obrotach , wymieniłem praktycznie wszystko łącznie z serwami . Okazało się że uszkodzony był powerbox .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na święta Wielkanocne
przesyłam najserdeczniejsze życzenia dla 
Wszystkich moich znajomych:
zdrowia, radości, wytrwałości w codziennym

zmaganiu się z przeciwieństwami, poczucia siły, pokoju
i nieustającej wiary i nadziei w lepsze jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat lotniskowy służy do przedstawiania dokonań modelarskich,lotniskowch,prezentacji modeli,informacjach o planowanych większych lotach,spotkaniach. Sprawy organizacyjne,ustalenia,zażalenia,pomysły to sprawy wewnętrzne podejmowane na spotkaniu organizacyjnym jak i na samym lotnisku. Proszę tego się trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.