Skocz do zawartości

Jantar / Discus


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Po pierwszych lotach

 

musiałem dość brutalnie (2 podkładki) zwiększyć wykłon w dół silnika. Poza tym latanie, nawet w termice, jest dość brutalne - mało łapię nim jeszcze noszeń. Wygląda to praktycznie tak, że wyciągam model na jakieś 200m, latam 5 minut, znów wyciągam itp.

 

Model jest szybki, ale mając prędkość - stabilny. Jedynie w zakrętach lubi sobie pójść bokiem (taki mały drift ;P ).

 

Lądowania - masakra. Na filmie lądowania w wielkiej trawie więc krótkie. Na niskiej trawie model ma niezły dobieg. Latając na krótszym lotnisku obowiązkowo lotki ostro w górę - inaczej przelot nad lotniskiem murowany.

 

Aha - kółko trzyma nadal jak diabli ;)

 

Bedzie więcej filmów to coś jeszcze wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin model w locie rewelacyjnie sie prezentuje !!!

zastanawia mnie czemu jezdzisz do Rybnika a nie na Muchowiec przeciez mosz blizej?

Szkoda że się nie pochwaliłeś kiedy go bedziesz oblatywac z chęcią bym podjechał na lotnisko mam w sumie tylko 24km:)

 

pozdrawiam

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś tak przypadkiem znowu zamierzał polatac w Rybniku daj znac a ja wpadne:)

w jakiej czesci Rudy mieszkasz? Wiesz ja znam te tereny bo jestem z Chorzowa Batorego:)

swego czasu jezdzilismy na Wirek na tor samochodowy tam latalismy uwięzią na torze do predkościówek

a na Halembie latalismy na parkingu przed wejsciem na kopalnie w zawodach LOK

stare czasy (80 lata)

 

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tor na Wirku nadal istnieje, o ile mnie pamięć nie myli. I chyba koło do uwięziówek też.

 

Co do rybnika i latania tam to nigdy nie wiadomo kiedy się pojawię więc cięzko ;) Ale postaram się przynajmniej na GG zostawić namiary;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jantar po raz kolejny zmienił właściciela i przeżywa trzecią młodość;) Narazie wygląda nie najlepiej:

 

 

dscf3532p.jpg

 

dscf3534.jpg

 

Niedługo będę malował kadłub. Jedyne farby Motipa jakie znalazłem w markecie budowlanym to Dupli-Color color spray. One są na bazie żywic syntetycznych. Nie wiem czy próbować czy kupić akrylowe? Po poprzednim malowaniu przez Marcina kadłub był ciemniejszy niz skrzydła - może to przez szary podkład - dać biały?

 

Zostanie jeszcze dorobienie dziobu. Powinien być możliwie ciężki, mocny i nie odróżniać się od reszty kadłuba po malowaniu - jakieś pomysły?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poszukaj akryli, mają mniejszą tendencję do pękania, lepiej się "kładą" i lepiej polerują. Aporpos dziobu, kopyto, butelka pet i w gorącą wode, potem w wytłoczkę pianka montażowa (taka samo pieniąca), malowanie czegoś takiego, matowimy, potem podkład motipa do "plastików", a potem normalne lakiery w sprayu. Balast możesz zamocować do wręgo silnikowej, na przykład okrągłe metalowe płytki skrecane śrubą do wręgi...

 

edit

Motipem w Poznaniu handluje ANVIL Andrzej Borkowski, 061-877-44-81 061-877-44-81 ul. Świętego Michała 24, a z sieci budowlanych Castorama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary!

 

Razem z modelem dostałem czarną, laminatową, dosyc grubą 'szybkę'. Mój plan jest taki żeby użyć jej jako formy do gipsowego odlewu, który posłuży za kopyto do szybki z butelki PET. Będzie chyba prościej niż strugać z balsy. Tylko czy gips się nie pokruszy przy obkurczaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jantar jeszcze brzydszy po szpachlowaniu, ale ma już nosek:

 

dscf3541.jpg

 

 

 

Zrobiłem go jednak z twardej balsy, miało być z tego kopyto, jednak wydaje się być ok. W środku wydrążyłem i wkleiłem ołów. Planuję go zaszpachlować albo lakierować i szlifować tak długo, aż będzie gładki jak laminat :)

 

Jest też 'kabinka' pomalowana szarym podkładem:

 

dscf3544g.jpg

 

Statecznik to balsa 4mm ze wzmocnionym tkaniną natarciem:

 

dscf3545.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.