Skocz do zawartości

Mini Funtana - ARF


alchemique

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Sporo może być powodów "dziwnego" zachowania układu regulator/silnik/bateria.

Żeby tak ostro krytykować regulator i całą firmę masz chyba za mało danych :)

Po pierwsze nie jest jasne co Ci się dzieje dziwnego i czy to jest powtarzalne?

 

Najpierw musisz wykluczyć niewydolność baterii (pod obciążeniem napięcie jest dużo niższe i regulator może wyłączać silnik, normalna sprawa) - to można pomierzyć.

Ponadto w instrukcji regulatora jest mowa o ustawieniu zakresu przepustnicy min/max - nie bardzo wiem o co chodzi, ale mam nadzieję, że zrobiłeś to poprawnie.

W dodatku używasz silnika wysokoobrotowego (inrunnera) - najpewniej konieczna jest zmiana timingu (w GWSach chyba jest to możliwe tylko kartą ich produkcji).

Żeby to wszystko wyjaśnić musisz sie sporo napracować.

Gdyby to nie pomogło, możliwe, że regulator żyje swoim życiem i nic już na to nie poradzisz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z reglem gwsa mam problem ze w mmencie braku obrotu silnika odcina pakiet na 1-2 s i nigdzie tego ie moge wylaczyc.

wiec jak chce troche poszybowac bez silnika to musze wazac bo czasami silnik juz wogule sie nie odezwie,az do rozpiecia i zpiecia stykow baterii.Gdzies sie doczytalem ze jet to jakies tam zabezpieczenie.

Tylko dlaczego go nie mozna wylaczyc ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zrezygnowalem z poszerzania wiedzy z Mikroekonomii i prawa cywilnego i zabralem sie do podwozia Funtany - oto i efekty - ciekawe kiedy odpadnie;)

Nawalilem troche zywicy, musze jeszcze tylko wzmocnic klejem do drewna.

Czekam jeszcze na folie i obkleje dol na nowo.

http://szabatowski.livenet.pl/alchemique/22.JPG

 

Trza jeszcze taki regiel zamontowac i wtedy Funtana odzyska dawna swietnosc ;)

 

regiel.JPG

 

kuba: zmniejsz pierwsza fotke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzis latalem krotka chwile Funtana - zmiana regla okazala sie widoczna golym okiem - silnik zyskal jakby 20% mocy!

Niesamowite, nie sadzilem ze ten samolot moze tak szybko latac ;)

 

Jednak moje klejenie nie powiodlo sie i przy ladowaniu odpadlo ponownie. Duzo w tym mojej winy bo zdecydowanie za szybko schodzilem i mialem za duzy kat...

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

W koncu model polecial! I to jak! :)

Pierwszy lot super,drugi tak samo ,model lata tak jak kiedys moze nawet lepiej powoli sie wlatuje w Funtane, az w koncu klops maly - 4 lot - blyskawiczny start, od razu pionowo w gore - jestem na 3m i ... i odlatuje piasta ze smiglem... :/

 

Odpuszam, czekam az nabierze predkosci i zaciagam wysokosc - i prawwie sie udalo , a jak wiadomo prawie robi malal roznice :

 

mojesamoloty-101.jpg

 

mojesamoloty-102.jpg

 

mojesamoloty-105.jpg

 

mojesamoloty-104.jpg

 

W sumie to sie niewiele stalo - mialem szczescie ze nie montowalem owiewki wiec ocalaa i jest w stanie idealym. Kadlub - wylamala sie ? firewalla i poluzowalo mocowanie podwozia.

 

Mam jednak dosc tego modelu wiec jesli ktos bylby zainteresowany zakupem to jestem otwarty na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Model mimo wielu chetnych nie zostal sprzedany - zatem moja propozycja jest wciaz aktualna - cena 250zl - jak ktos da wiecej - nie odmowie.

 

Mozliwa jest sprzedaz modelu z silnikiem , o takim - himax - cena 150zl - za silnik oczywiscie, a nie model z silnikiem :)

 

Padaly pytania - co wchodzi w sklad - wiec pisze - model , drugi kadlub, dwie owiewki silnika, jedna nowa, druga po kraksie, die gorne czesci kadluba - czyli kabiny pilota, tylko ze jedna nieoszklona - obie w stanie idealnym, plus 2 mocowania silnika-to znaczy 2 kawalki drewna:)

 

Jakby cos to pw/ gg / give me a call or whatever You want - mozecie mnie nawet w domu odwiedzic i poogladac model!

 

W warszawie i lublinie model mozna odebrac osobiscie, obejrzec , dotkanac, przeleciec sie to raczej w tym stanie sie nie da, aczkolwiek jak ktos cos wymysli to znowu- pw/gg me.

 

Sorry za te durne elementy mojej wypowiedzi ale jakis taki humor dziwny mam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam propozycje zakupu tego modelu, jednak nie uśmiecha mi sie zakup wysokoobrotowych silników oraz przekładni (chodź ta chyba jest w komplecie) . W domu mam silnik z Extima i ten powinien się nadać. Mam pytanie czy model ten jest przystosowany do zamocowania bezpośredniej bezszczotki.

 

Czy ja dobrze widzę w Funtanie zastosowano dwa mini serwa na sterze wysokości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zostal juz sprzedany - jest w posiadaniu kolegi forumowego.

 

Co sie jednak tyczy steru wysokosci - jest tam jedno serwo , drugie jest od kierunku i dlatego to moze wygladac tak jak wyglada.

 

Akurat z tego silnika bylem bardzo zadowolony - mam taki drugi w innym malym modelu i spisuje sie swietnie - trzeba tylko pamietac aby poprawnie zamocowac przekladnie i zakleic wszystko srubkoklejem.

Silnik wysoko obrotowy plus przekladnie daje nam mozliwosc zaadaptowania silnika do roznych celow - ten siedzial juz w slow-flyowej funtanie jak i w rasowym i szybkim modelu f3a(ktory tez jest na sprzedaz) oraz w air tractorze- takiej polmakietce malej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.