Skocz do zawartości

Hyper !.5 m DLG


artex007

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o tym modeliku jako pierwszym szybowcu??

 

http://www.arthobby.pl/arthobby1/shop_pl.html

 

Ogólnie modelem juz swego czasu latałem ale był to model z zestawu (całośc z aparaturka za 400 zł) wiec sobie nie polatałem :):) chciałbym sie wgłębic w szybowce a zwłaszcza intryguje mnie technika wyżutu DLG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Model hyper- super model ale jak mało latałes to go rozbijasz na 100%

model jest lekki i sodysc słaby wykonaniu ( jak wszystkie modele tej firmy). Model ma mój kumpel taki i go chwali jako dlg.

 

Co do ceny to jest tragiczna ponad 400zł to masakra. Można zrobić spokojnie fajny model za połowe tej ceny. poza tym model 1,5m do nauki dlg jest niedobry z racji rozmiarów. Najlepiej się uczyć na 1m lub najlepiej jakimś 1,2m.

Bardziej polecam bolinka bo więcej zniesie.

 

Ja bym jednak wolał se kadłubik zamówić od kolegi Ertmaha za koło 50zł to tego płat 1,2m za koło 120zł i reszta na balse -ogon i tkanine i żywice i masz model poowe tańszy niż z arthobby. TWoja kasa twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak powiem czego się boje.

 

1)boje sie wszystkiego co nowe

2) nie wiem czy dam rade to wszystko do kupy złożyc czy skrzydła zamontuje na kadłubie czy dam rade ze statecznikami czy owe stateczniki zamontuje na rurce weglowej czy zrobie to napewno pod dobrym kontem (w sensie równolegle do podłoża czy też skrzydeł)

 

Sam pomysł zaoszczędzenia baardzo mi sie podoba :) bo zakupiłbym całe wyposażenie odrazu do takiego modeliku :) Tylko czy dam rade??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

MOże jeśli nielatałes zakup sobie model graffiti z SAU. Miałem ten model i jako pierwszy do nauki latania jest idealny. Łatwy do złożenia - 4 godziny roboty (z arthobby to minimum tydzień składania i klejenia).

Co najważniejsze płaty z sau są nie do rozbicia i model przeżyje długo w całosci. Jedno złe lądowanie modelem z arthobby i masz po modelu. modele z arthobby są fajne ale prawda taka że trzeba już umieć dobrze latać. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik ładny nie ma co. CEna dobra - sam robie model 1,6m - malinowy szybol i wyszła cena podobna. Jendak na pierwszy model to niezbyt dobry bo trzeba umieć latać wg .mnie do takiego modelu.

 

Pytanie:

 

Jaki ma profil ? I powierzchnie płata oraz obciążenie powierzchni? Jaki dałes mu wznios płata?

 

Gartuluje dobrego nabytku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma profil ? I powierzchnie płata oraz obciążenie powierzchni? Jaki dałes mu wznios płata?

 

Profil hn1033

pow nośna=???

Obciążenie=???

wznios= CRD pi x drzwi=4gradusy

 

Wznios trochę za duży ale w tym modelu zastosowałem klapolotki krawędziowe więc pomimo takiego duzego wzniosu ich skuteczność jest zadowalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak że wogóle nie latałem. Pilotaż mam opanowany tylko powiem tak : fascynuja mnie szybowce oczywiście bez silnika bo to juz wspomaganie a najpiekniejsze jest to ze on sam sie unosi w powietrzu :):) tylko nie wiem jaki szybowiec na poszatek szybownictwa :P:P tu jest problem. DLG strasznie mi sie podobaja dlatego myslałem nad tamtym

 

 

z arthobby to minimum tydzień składania i klejenia

 

Na pewno az tyle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu to na pewno zbuduje drógi szybowiec ale pierwszy chciałbym aby był na pewno "latliwy" :):) Wiec dalej ie wiem hyper czy moze cos innego głównie zależy mi na tym żeby model jak najdłużej sie utrzymywał w powietrzu no i obowiązkowo lotki :)

 

 

Myśle że tak bo bo jak skleisz płaty to juz masz 3 dni ...

 

to na jakiej zasadzie klei sie te skrzydła bo niemoge sobie tego wyobrazic i nie wiem czy jak kupie tego hypera to czy dam rade go złożyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.