Skocz do zawartości

Aparatura jeti


heksodus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok zamówię przy najbliższej okazji. Na obecną chwilę mam czujnik napięcia każdej celi Muli muli 6s i pomiar już jest dużo dokładniejszy w stosunku pomiaru całego pakietu. A jak jest z prądem zużytym przez serwa ? urządzenie jest na tyle czułe że rejestruje i ten ubytek ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Tomasz,

 

Rozumiem, ze już jest ;)

 

Tak, MUI jest na tyle czule, ze rejestruje pomiar tak małych pradow.

 

 

Ja poleciłbym jednak cos innego

 

https://www.sm-modellbau.de/UniSens-E

 

Z jednego urządzenia masz: napiecie, prad, pojemność, obroty silnika, moc, vario, wysokość itd.

 

Bardzo latwe podlaczenie.

 

Wada jest to, ze nazewnictwo jest tylko w jezyku niemieckim (choc przy odrobinie checi można to obejść w softcie ;)

 

W załączniku instrukcja w jezyku angielskim.

Unisens-E-v1.11-english.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Piotrze :) tak, Jeti dotarło z początkiem zeszłego tygodnia. Wizualnie  nadajnik rewelacyjnie wykonany i dość prosty w programowaniu, co oczywiście nie oznacza że już wszystko umiem w nim ustawić tak jak bym chciał. Ale wszystko z czasem się ogarnie, zima długa także luz :D

Jeśli chodzi o czujnik Unisens to miałem okazję zobaczyć jak działa w Graupnerze, i okiem pospolitego latacza nie było się do czego przyczepić. Jednak ja jak to ja lubię mieć wszystko z jednej beczki i poszedłem w telemetrię Jeti, z myślą że mój Esc ogarnie pomiar prądu itp, lecz trochę się przeliczyłem i teraz muszę zakupić brakujący czujnik Mui. Oczywiście nie wykluczam zakupu proponowanego przez ciebie Unisens-a w przyszłości, do nowego jeszcze nie upatrzonego modelu :). Korzystając jeszcze z okazji chciałem bardzo mocno wszystkim podziękować, zwłaszcza tym którzy pomogli w wyborze i zakupie nowego sprzętu. Jeszcze raz wielkie DZIĘKI :D, pod spodem fotka z sobotniej próby sprzętu, jak na pierwszy lot wszystko poszło zgodnie z planem :)

post-16744-0-46261100-1473099602_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wypróbować któreś z MUI daj znać podeślę Ci, bo mam kilka wolnych - ostatnio luzowałem modele :D

Koszt jaki poniesiesz to przesyłka w te i z powrotem. Jak byś był chętny daj znać na PW ile amper bierze Ci napęd.

Lutowane na XT60.

Dziękuję Piotrze ale i tak muszę zakupić :). Lecz jeśli możesz podpowiedzieć coś w sprawie Timera to będę wdzięczny, a mianowicie chciał bym włączać timer lotu drążkiem przepustnicy i zatrzymywać go np wyłącznikiem Sa. Jest coś takiego możliwe ? jeszcze lepiej by było gdyby nadajnik sam wyłączał timer wyczuwając np 10 sekundowy bezruch drążków, ale to już chyba moja fantazja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz to nie fantazja a fakt :)

Timerów możesz sobie poustawiać skolko godno .

Np. jeden ze scenariuszy....Dzięki MUI zliczasz ile leciałeś na silniku (załączany i wyłączany przepustnicą), a dodatkowo możesz mieć timer całego lotu - timer uruchamiany czym chcesz...

 

PS

Na zimowe wieczory :D

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1693301

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was odnośnie Flight monitor-a czy jest możliwe że program nie działa na Windows-ie 7 i 8 ??? bo tak się składa że próbowałem instalować na trzech systemach i działa tylko na XP a na 7 i 8 pojawia się ekran startowy, lecz program się nie ładuje... :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was odnośnie Flight monitor-a czy jest możliwe że program nie działa na Windows-ie 7 i 8 ??? bo tak się składa że próbowałem instalować na trzech systemach i działa tylko na XP a na 7 i 8 pojawia się ekran startowy, lecz program się nie ładuje... :(

U mnie też nie ruszył :-/ i kupiłem tą ich aplikację do nadajnika - telemetry analysys via graphs za 25 euro i jest super.

Na lotnisku bez komputera mogę sobie sprawdzić logi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

problem z uruchamianiem FM nie wynika z wersji systemu lecz z wersji zainstalowanej Javy. Sprawdzone. Aktualnie używam Win10, zainstalowałem jakąś starszą Javę i NIE POTWIERDZAM jej aktualizacji - trochę wkurzające bo woła o to po każdym uruchomieniu kompa ale się przyzwyczaiłem i ładnie sobie mogę pooglądać logi na dużym ekranie B).

 

W temacie "pomysłów" dot. ustawiania Jeti polecam też stronkę rc-thoughts.com:

 

https://www.rc-thoughts.com/2015/08/speed-up-jeti-transmitter-replace-sd-card/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.