Skocz do zawartości

Aparatura jeti


heksodus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki mam do was jeszcze jedno pytanie, czy któryś z was ustawił w DC16 komunikaty głosowe tak by automatycznie informowały o wysokości modelu ? np krążymy w kominie i vario co kilka, kilkadziesiąt metrów podaje aktualny stan wysokości np 100,150,200 metrów. Będę bardzo wdzięczny komuś kto w wolnej chwili szczegółowo opiszę jak to zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podam moje rozwiązanie, chociaż pewnie opcji jest kilka :)

 

Jako "Alarms" mam ustawione kilka kluczowych dla mnie wysokości przy których pojawia się komunikat o ich przekroczeniu. To po pierwsze.

 

 

Po drugie, Vario mam ustawione na przełączniku 3-pozycyjnym (u mnie Sg):

  • wyłączone, brak komunikatów
  • tylko komunikaty głosowe o wysokości co określony / zadany czas
  • variometr aktywny + komunikaty głosowe

Opcja "tylko komunikaty o wysokości co określony / zadany czas"  jest ustawiona w następujący sposób:

  • w menu "Voice Output" / Telemetry: Repeat every i tutaj czas + Switch ustawiony jako logiczny Lx: Sg and Sg
  • Dodatkowo w tym samym miejscu Trigger Switch wybrany jako dodatkowy przycisk na drążku aby można było zapytać o wysokość w dowolnym momencie
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja pierwotnie też miałem takie rozwiązanie ale jak dla mnie było mało wygodne - dużo ustawiania, mało efektu.

Po pierwsze ograniczasz się tylko do określonych wysokości (np. co 50m) a po drugie trzeba ustawiać podwójnie tzn. dla h >  oraz   h < bo w przeciwnym razie poda Ci tylko dla wznoszenia lub opadania.

 

Ja zostawiłem tylko jedną wartość - wysokość przy której chcę wyłączać silnik.

 

Ale tak jak pisałem wcześniej - ta aparatura pozwala na wiele i każdy ustawia jak mu wygodniej B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja pierwotnie też miałem takie rozwiązanie ale jak dla mnie było mało wygodne - dużo ustawiania, mało efektu.

Po pierwsze ograniczasz się tylko do określonych wysokości (np. co 50m) a po drugie trzeba ustawiać podwójnie tzn. dla h >  oraz   h < bo w przeciwnym razie poda Ci tylko dla wznoszenia lub opadania.

 

Ja zostawiłem tylko jedną wartość - wysokość przy której chcę wyłączać silnik.

 

Ale tak jak pisałem wcześniej - ta aparatura pozwala na wiele i każdy ustawia jak mu wygodniej B)

Fakt Mariusz że ustawiania jest sporo, ale raz ustawię i będę miał spokój :) potrzebuje tylko komunikaty na wznoszeniu by nie odrywać oczu z modelu podczas krążenia w kominie. Mam też wywoływanie poprzez przełącznik, ale tak jak pisał Piotr z Proszkowa radio słabo to do siebie składa i efekt jest jaki jest :(. Ciekawi mnie co jest w PL mowie zamieszane że czas składa dobrze, a wysokość i pojemność pakietu już trochę gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czołem bracia modelarze. Mam do was jeszcze jedno pytanie odnośnie Dc16 o którym mowa. Chciałem ustawić w nadajniku coś takiego jak limiter wysokości, chciałbym do tego użyć przełącznika o trzech położeniach i przypisać to mniej więcej tak 

pozycja 1 odcięcie silnika następuje po osiągnięciu 100 m wysokości 

pozycja 2 odcięcie silnika następuje po osiągnięciu 150 m  wysokości 

pozycja 3 brak odcięcia, silnik pracuje bez względu na osiągniętą wysokość.

Wiem że to zbędny gadżet, ale czy któremuś z was udało się coś takiego osiągnąć ?? będę wdzięczny za podpowiedzi, pozdrawiam Tomek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I stało się ...

 

Przed swiateczny pospiech bardzo nie wskazany ...

 

W wersji 4.20 pojawil się maly 'bug'

 

1. w gyro menu (jesli przypisane do trybu lotu mamy sygnal-100/0/+100 niezależnie od ustawien % w 'gyro menu', jeśli na pokrętle/proporcjonalnie ok) 

 

2. data w 'Select model' menu dla nie wybranych modeli jest nie prawidlowa

 

Jest już 'quick fix' wersja 4.20.1

 

 

Zdarza się najlepszym, choc nie powinno ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.