Skocz do zawartości

Aparatura jeti


heksodus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Piotr (znamy się jeszcze z EP Heli ;),

 

 

Zaktualizowalem oprogramowanie w mojej DS-16 zaraz po tym jak zostało udostępnione przez Jeti.

 

Zainstalowalem również LUA. I tu korzystam z 'aplikacji' Pre-Flight check i Battery percentage.

 

Pierwsza aplikacja udostepniona przez Jeti wraz z LUA, natomiast ta druga ze strony RC Thoughts

 

https://www.rc-thoughts.com/battery-percentage/

 

 

Latam helikami i płatowcami. Na nowym sofcie wykonałem już z 50 + lotow (zima mi nie straszna)

 

Niestety jeśli korzystamy z systemow FBL zintegrowanych z Jeti (Spirit, Spartan, Brain2 - osobiscie korzystam z FBL firmy Spirit) i 'dzialajacej' LUA aplikacji dla danego modelu i wejdziemy w menu systemu FBL w tym samym czasie system się zawiesza. Procek prawdopodobnie nie daje rady. Dotyczy to tylko nadajnikow DC/DS-16. Pomimo zawieszonego systemu w nadajniku (informacja na ekranie) mamy pelna kontrole nad modelem.

W płatowcach nie ma najmniejszego problemu, a sama aplikacja procentowego zużycia zasilania przedstawiona w sposób graficzny bardzo mi osobiście odpowiada zwłaszcza w modelach spalinowych gdy na jednym pakiecie zasilającym RX wykonuje kilka lotow.

 

Jeti już pracuje nad rozwiązaniem ;)

 

Podsumowujac. Jeśli korzystamy z integrowanego systemu FBL z nadajnikiem dla takiego modelu nie zalaczamy scriptu LUA.  

 

Pzdr

Piotr

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotr za obszerne wyjaśnienie. Pewnie że pamiętam Cię z EP Heli, stare dobre czasy .... i "gorące" głowy :)

Latam na MUI i mam na wyposażeniu w każdym modelu, wiec wizualizacja stanu baterii w zasadzie jest mi nie potrzebna - mam ustawione stany alarmowe po zadanym zużyciu.

Cieszy mnie, że Jeti nie stoi w miejscu tylko cały czas rozwija swoje oprogramowanie, a dodatkowo napawa optymizm i duży szacunek za to, że nie zostawiają starych klientów - np. odblokowanie dodatkowych kanałów w 16-tce.

 

PS

Idę zainstalować nowy soft u siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Esprit Model udostepnia już wersje Beta 4.22 w której poprawiono pare bledow wersji 4.20 (4.20.1)

 

http://www.helifreak.com/showthread.php?t=773426

 

Wyglada no to, ze LUA wraz z nowa aktualizacja zostanie udostepniona również dla DS/DC-14.

 

 

Osobiscie aktualizacji jeszcze nie instalowałem. Czekam na oficjalna 'premiere' na stronie Jeti.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za OT

Sage ,mógłbyś napisać w jakich rękawiczkach latasz i jak Ci się w nich steruje ?

 

 

Korzystam z takiego 'pokrowca'

 

post-15569-0-42294900-1487369601_thumb.jpg

 

post-15569-0-70480800-1487370470_thumb.jpg

 

dostępny tutaj

 

http://www.hacker-motor-shop.com/e-vendo.php?shop=hacker_e&SessionId=&a=article&ProdNr=80001526&t=880&c=8220&p=8220&rdeocl=1&rdetpl=searchpage&rdebox=box2

 

musze przyznać, ze poza napisami niewiele rozni się od tego dobrze znanego a znacznie tańszego Turnigy z HK

 

post-15569-0-52876200-1487371260_thumb.jpg

 

 

 

W moim przypadku sprawdza się znakomicie. Otwory na dłonie sa wystarczająco duże, ze po starcie 'z reki', dlon bez problemu odnajduje otwor a z kolei rękaw kurtki otwor uszczelnia.

 

 

Jest już dostepna nowsza wersja

 

http://www.hacker-motor-shop.com/e-vendo.php?shop=hacker_e&SessionId=&a=article&ProdNr=80001631&t=880&c=8220&p=8220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Kolegów. Mam takie pytanie. Od początku mojego modelarstwa związałem się z jeti model. Nigdy nie miałem z tym sprzętem problemu. Niestety ostatnio kupiłem odbiornik R12. Kanał 12 jest również kanałem SAT2 więc w jetibox trzeba przestawić z funkcji SAT2 na PPM output. I tak zrobiłem ale cóż nie ma łatwo, serwo na kanale wykonuje w pełnym zakresie ruchu drążka ruch (+max wych - 0 +max. wych.) Czyli krzywa ruchu znajduje się po stronie dodatniej osi 0Y. Zmieniałem wszystko i poległem nie wiem czemu tak się dzieje. Acha - Używam modułu nadawczego 2,4GHz JetiModel GT2 Internal.

 

W poniedziałek zamawiam kabel do wymiany firmware. Ale podejrzewam,że to nic nie da.

Czy może ktoś się spotkał z takim przypadkiem? i ma jakieś sugestie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotr, wszystko już przekopałem i dzisiaj na modelarni jeszcze raz sprawdziłem ustawienia odbiornika i okazało się że miałem włączone reversy A i B na kanale 12 co skutkowało głupim zachowaniem serwa na tym że kanale.  Ale dzięki za odpowiedz. Pozdrawia Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mikołaj nie dał rady bo sobie wymyśliłem kolor pomarańczowy poszły do USA a zając załatwił bez problemu. :D Pierwsze wrażenia cieszą oko. :D Wibracje na drążkach mocna rzecz zbyt nerwowym nie polecam włączać tej opcji potrafi nie źle wystraszyć na najmocniejszym ustawieniu. No i to co najlepsze to głosowe polecenia do wykonania danej czynności dobre nie trzeba przypisywać przełączników mówisz i masz pozostały czas lotu stan zasilania itd. Czy warto w moim przypadku nie żałuję sprzedałem DC-16 i byłem rok bez nadajnika co prawda cena jest wysoka tego nadajnika porównując z DC-16 to nie warto dla tak niewielkich zmian zmieniać. Nie dużo brakowało a ze złości że tak długo czekałem na DC-24 bym przeszedł na Futabe.

 

post-5780-0-03428900-1491942397_thumb.jpg

 

post-5780-0-76243000-1491942407_thumb.jpg

 

post-5780-0-69512500-1491942422_thumb.jpg

 

post-5780-0-44495800-1491942437_thumb.jpg

 

post-5780-0-28907000-1491942448_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z nudów nagrałem dzisiaj dwa filmiki jak działa wydawanie poleceń głosowych w Jeti DC-24. Po pierwszych obserwacjach lepiej działa przez słuchawki od telefonu mam akurat polecane Samsunga i rewelacja miej baboli przeważnie od razu poprawnie wychwytuje komendy.

 

Normalnie:

Jeti DC-24 Voice Commands (1)

 

Przez słuchawki:

Jeti DC-24 Voice Commands (2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.