Skocz do zawartości

Aparatura jeti


heksodus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość Kamyczek_RC

To jest badanie rynku ,które plega na sprawdzeniu zainteresowania sprzętem , wielu firm nie stać na wpadkę polegającą na wprowadzeniu do handlu produktu ,który nie będzie się sprzedawał . W tym przypadku ryzyko jest dość spore mimo że firma jest na rynku od dość dawna a jej produkty cieszą się dobrymi opiniami Jeti wprowadza na rynek modelarski nadajnik a takiego produktu w swojej ofercie nie miała. Poza tym nadajnik nie należy do tanich a kształt i połóżenie niektórych przycisków nie jest zbytnio przemyślane . Przykład położenie trymerów i skupienie ich razem dla obu osi . Trymowanie modelu wymaga oderwania oczy od modelu lub ręki od drążka Wyobraźmy sobie sytuację w której model mocno zadziera i rezeba oddawać drągiem i tą samą ręką kliknąc trymerem w dół ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest badanie rynku ,które plega na sprawdzeniu zainteresowania sprzętem , wielu firm nie stać na wpadkę polegającą na wprowadzeniu do handlu produktu ,który nie będzie się sprzedawał . W tym przypadku ryzyko jest dość spore mimo że firma jest na rynku od dość dawna a jej produkty cieszą się dobrymi opiniami Jeti wprowadza na rynek modelarski nadajnik a takiego produktu w swojej ofercie nie miała. Poza tym nadajnik nie należy do tanich a kształt i połóżenie niektórych przycisków nie jest zbytnio przemyślane . Przykład położenie trymerów i skupienie ich razem dla obu osi . Trymowanie modelu wymaga oderwania oczy od modelu lub ręki od drążka Wyobraźmy sobie sytuację w której model mocno zadziera i rezeba oddawać drągiem i tą samą ręką kliknąc trymerem w dół ...

 

Nadajniki Jeti sa juz w sklepach i teraz Czesi robia badanie rynku , dobry zart.Skoro wielu zdecydowalo sie na Jeti(moduly,odbiorniki) to napewno sa zainteresowani kupnem nadajnika.W Niemczech napewno znajdzie wielu nabywcow.To ze kosztuje nie znaczy ze nie bedzie sie sprzedawal.Nadajnik byl napewno "oblatany" przez wielu modelarzy zanim trafil do seryjnej produkcji ,stad takie a nie inne rozmieszczenie przyciskow,ale Czesi nie potrafia latac to nie ma sie czemu dziwic ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Często biorę udział w zawodach u kolegów z Czech i stwierdzam że latają bardzo dobrze , mają swietna organizacje i można sie od nich wiele nauczyć . Nie spotkałem jednak ani jednego zawodnika użytkującego nadajniki JETI . Może to jeszcze zbyt wcześniej na osądy czy sprzęt jest dobry czy nie . Z ergonomicznego punktu widzenia trymery są mało wygodne i przemyslane i to uwaga nie tylko moja ale również kolegów z Czech . Reszty nie ocenię bo nadajnika w rękach nie miałem. Nie chciał bym też celować czy radio znajdzie nabywców czy nie uważam jednak ,że skończy się tak jak z weatronic-kiem - bedzie mało popularny ze względu na cenę a biorąc pod uwagę inne propozycje ze sprzętem o podobnych możliwościach i znacznie niższej cenie nie osiągnie popularności jaką zdobywają inne systemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,że skończy się tak jak z weatronic-kiem - bedzie mało popularny ze względu na cenę a biorąc pod uwagę inne propozycje ze sprzętem o podobnych możliwościach i znacznie niższej cenie nie osiągnie popularności jaką zdobywają inne systemy .

 

Jezeli masz na mysli popularnosc WEA w Polsce to sie zgodze.Na zachodzie napewno na brak zainteresowania nie narzekaja.Podobnie jak Jeti szykuja swoje nadajniki(premiera za 2 tygodnie) to chyba nie jest tak zle z firma Weatronic :D

Jeti Dc-16 i tak nie jest tak drogi jak podobnej klasy nadajniki innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Na tą chwile stawiam na graupnera MX-20 lub pulpit mc-20 za troszkę więcej oba radia posiadają bardzo korzystny stosunek ceny do możliwości i bardzo dobre opinie wśród użytkowników . Telemetria , i wszystko co potrzeba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z tym sprzętem na lata to jest tak jak z telefonem komórkowym za rok chcemy coś nowszego ... Trzeba mieć świadomość ,że technika pędzi do przodu i to co dziś jest szczytem techniki jutro jest tylko codziennością . Trzeba się więc mocno zastanowić czy wydać 4 tys na taki sprzęt ,który z perspektywy samego latania i programowania nie oferuje więcej od innych markowych i znacznie tańszych rozwiązań konkurencji . Takim sposobem ja mam nadajnik , kilka odbiorników i coś jeszcze. Jeti faktycznie jest solidne i bardzo ładnie wykonane , ale czy warto płacić za obudowę ??? Mam plastikowego graupnera X3810 którego poniewieram 10 lat i jest porysowany wysłużony ale działa bez problemu . NIc więc nie mogę złego powiedzieć o tworzywach sztucznych . Po co więc obudowa z metalu w końcu nie będę wbijał nią szpilek w deskę ... Frezując obudowę z kawałka aluminium firma udowadnia , że nie liczy na masowy zbyt a jedynie na niewielką serię ,której efektem będą drogie podzespoły . Dlaczego radio jest drogie ? Można przypuszczać że 50 % ceny tego nadajnika to kawał aluminium i frezowanie obudowy w technologii CNC . Zyczę więc powodzenia w trymowaniu chyba trzymając w zębach kawał kija by nie oderwać ręki od drążków ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczulenia nie mam , chętnie usłyszę opinię kolegi zebrane w trakcie eksploatacji tego nadajnika. Ja mając wybór wolałem dostać więcej za mniej i kupiłem sobie MC-20 i jestem bardzo zadowolony tym bardziej że mam za tyle co kolega jeszcze 4 odbiorniki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku,

na http://www.espritmodel.com/ i youtubie jest seria filmików z programowania glidera - bajka :)

 

Kamil,

poczatkowo tez miałem kupić MC-20, ale ostatecznie wybrałem Jeti. Po prostu jak dla mnie to radio jest bardzo rozwojowe i do tego (jak dla mnie) ...piękne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.