Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rok szkolny dobiega końca :D Ocenki wystawione :P Mam więc sporo czasu na modelarstwo. Przydałby się trenerek, latający na małej przestrzeni. Chciałbym również trochę popróbować latania nad wodą. Ten model jak najbardziej się nadaje. Tutaj link do tematu na RCGroups: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=372857 i do nas

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/26038-sts-prosty-pelnokadlubowy-depronowiec/. Mój STS będzie się różnił jedynie materiałem. Zrobię go z EPP, a nie jak w oryginale z depronu. Myślę, że będzie to dobre wyjście, bo efekty po krecie samolotu z depronu doprowadzały mnie do szału :o Na pewno ta sztuka zrobiona z EPP będzie miała dłuższy żywot.

Na razie trwa sklejanie planów ^_^ Wkrótce dołączę kolejne etapy budowy ;)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na początek dam kółka, a jak wszystko będzie ok to zrobię pływaki ;)

 

Przy okazji trochę już zacząłem

 

Przeniosłem elementy kadłuba na płachtę Epp 6mm i wyciąłem

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Wkleiłem centralną część kadłuba

 

 

Dołączona grafika

i dół

 

Dołączona grafika

 

Na razie tyle. Będę się go starał robić powoli i dokładnie i mam nadzieję, że w miarę czasu wyjdzie z tego fajowy samolot B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posunąłem się trochę dalej :)

 

Sklejone dwie połówki kadłuba

 

 

Dołączona grafika

 

I przednia "szyba" :P

 

 

Dołączona grafika

 

Wręgi

 

 

Dołączona grafika

 

Pomimo tego, że wszystko jest z EPP jest to jednak bardzo mocna i sztywna konstrukcja. Myślałem, że będzie gorzej. Nigdy jednak nie zaszkodzi jej jeszcze bardziej wzmocnić. Pierwsze węgle wrzuciłem pod tylną komorą podskrzydłową. Wydawało mi się, że kadłub jest tam najbardziej wiotki.

 

 

Dołączona grafika

 

Następnie zabrałem się za statecznik poziomy

 

 

Dołączona grafika

 

I wzmocniony :D

 

 

Dołączona grafika

Przykleiłem go do kadłuba. Jak widać, zamocowałem końcówki z listewek do montażu skrzydeł i podwozia ;)

 

Dołączona grafika

 

Noo... To teraz trzeba posprzątać pokój, bo nie wygląda on najlepiej :lol: Może dziś uda mi się jeszcze coś wyskrobać -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STS się trochę zmienił od rana :P

Zrobiłem podwozie. Trochę dziwne rozwiązanie, ale podoba mi się. Dobrze, że jest bardzo łatwo demontowalne, a zarazem mocne i stabilne.

 

Udało się jakoś wygiąć ten drut :D

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

I z kółkami B)

 

Dołączona grafika

Nie mogłem się powstrzymać żeby domalować szyby ;) Później pomaluję całość sprayem. Dołożyłem jeszcze ster kierunku.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś osłoniłem pręty podwozia :)

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

No zapomniałem dodać, że zamontowałem już silnik. Śmigło jak na razie za małe, ale do loty będzie już odpowiednie.

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

:D :D :D :D

 

Nie mogę się zdecydować, czy machnąć go na żółto czy na czerwono :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie czerwono, srebrno biały :D

 

STC można praktycznie już oblatać. Na razie "na biało". Później ewentualne korekty i wykończę już go całkiem ;)

 

Skrzydło ;)

Hmm... Tu było dużo kłopotów. Ciężko było zrobić w miarę sztywną konstrukcję płata. Rozpiętość też jest całkiem spora jak na takie rozwiązanie. Wkleiłem 3 węgle prawie na całej długości skrzydła. Zastrzały z rurki węglowej. Może wytrzyma ;) Sterowanie będzie 4 kanałowe. Lotki napędzane jednym serwem.

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

W środku wyposażenie już rozmieszczone. Możemy udać się na oblot :lol:

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. ;) Myślałem o płaskownikach, ale teraz jest już OK :P

 

Węgle rzeczywiście są tylko z góry. Pręty są o średnicy 1,5mm. Od spodu wkleiłem coś w stylu żeberek. Dodatkowo wzmacniają płat i utrzymują profil. Te na środku w dodatku stabilizują skrzydło.

 

 

Dołączona grafika

 

Teraz zastrzały. W skrzydłach są wbite do środka i mocno przyklejone.

 

 

Dołączona grafika

 

Do kadłuba mocuję je tak :

 

Wkleiłem plastikowy orczyk do serw...

 

 

Dołączona grafika

 

...a na końcu zastrzału z rurki węglowej przykleiłem kawałek pręta stalowego i wygiąłem go na taki haczyk.

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Mogę sobie go zaciskać, a jak chcę zdjąć to odgiąć i gotowe. Wygląda to mocno i sprawnie. Myślę, że sprawdzi się w praktyce. ;)

 

No i takie tam :P

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sts poleciał :P Przed tym zaokrągliłem nieco krawędzie kadłuba. Stwierdziłem, że tak będzie ładniej. Samolot jest już pomalowany. Myślę, że fajnie to wszystko wygląda :D

 

Jeszcze taki mój artystyczny wlot :)

 

 

Dołączona grafika

 

I tak się prezentuje w całości ;)

 

 

Dołączona grafika

 

Lata się nim dosyć przyjemnie. Jest bardzo lekki jak na jego rozmiary i czuły na podmuchy wiatru. Skrzydła są idealnie wzmocnione. Nie drgnęły w powietrzu. Myślałem, że będzie z nimi gorzej, ale jest całkiem nieźle. Do kolejnych lotów wymaga jeszcze lekkich poprawek. Mam nadzieję, że będzie z niego dobry i posłuszny trenerek ;) Może wkrótce dodam film z lotów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.