Skocz do zawartości

se 5 1/4 dbsport&scale


pacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przesadzasz w tłoku ujdzie czyli jest ok :D, przed malowanie w walce z kurzem zawsze rozpylam żony zraszaczem do kwiatów wodę, mgła wodna powoduje zbieranie kurzu i problem znika.

Osobiście dodam, że czasami widuje modele wymuskane i wypieszczone, które nijak mają się do rzeczywistości zwłaszcza dotyczy to samolotów wojskowych z którymi się nie cackano ani w fabryce ani na lotnisku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

dzięki, o zraszaczu nawet pomyślałem  :)  ale dopiero po malowaniu  :(

 

 

Osobiście dodam, że czasami widuje modele wymuskane i wypieszczone, które nijak mają się do rzeczywistości zwłaszcza dotyczy to samolotów wojskowych z którymi się nie cackano ani w fabryce ani na lotnisku.  :D

 

 

 

no wiem i dlatego nie poprzestałem na samym solartexie, ale osobiście wolałbym chyba smugi od pędzla niż poprzyklejane paprochy.

 

no i niestety nie mam w swojej przeszłości modelarstwa redukcyjnego i techniki postarzania, śladów eksploatacyjnych itp. są dla mnie czarną magią  :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem będzie ciąg dalszy :)

 

Kup sobie ACES HIGH MAGAZINE - odcinek WWI Centenary. 

 

Jest piękny Pup z Wingnut Wings 1/32, na którym się wzorowałem brudząc mojego Eindeckera. Do tego magazynu publikują modelarze ze światowej czołówki.

 

 

http://www.aceshighmagazine.com/issue2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji, spryskiwacz znakomicie poprawił warunki malowania w garażu, jest wyraźnie lepiej, prawie bez paprochów :) , gorzej z żoną  :( powoli traci cierpliwość, chyba muszę ją wysłać na weekend do jakiegoś spa  :D a w tym czasie zdąrzyć z malowaniem SE i wietrzeniem domu  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam Arku jakoś mało ostatnio piszesz o swoim modelu,tak dla zachęty jeśli pozwolisz wrzucę kilka zdjęć modelu SE-5a wykonanego przez modelarza z Australii .Poziom wykonania powalający - budował go 3000 h,napędzany silnikiem Laser 200 ,przednia żaluzja silnika ruchowa składa się z 300 elementów.Pozdrawiam Adam.

post-2834-0-49402200-1460620169_thumb.jpg

post-2834-0-10260600-1460620178_thumb.jpg

post-2834-0-84095200-1460620188_thumb.jpg

post-2834-0-49338300-1460620203_thumb.jpg

post-2834-0-50003000-1460620213_thumb.jpg

post-2834-0-36324400-1460620222_thumb.jpg

post-2834-0-61862300-1460620238_thumb.jpg

post-2834-0-34338600-1460620650_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nie wiem czy jestem rekordzistą w długości budowy modelu, ale na pewno jestem w czołówce  :D

 

Powoli zbliża się ten moment, to znaczy oblot. Czekam tylko na moduł grzania świec, bo poprzedni dokonał żywota, 

 

Silnik na szczęście działa  :D

 

https://youtu.be/sQCp1YkmaKk

 

a tu parę fotek już prawie gotowego.

 

post-235-0-26501000-1557140928_thumb.jpg

 

post-235-0-22149000-1557140944_thumb.jpg

 

post-235-0-00027600-1557140960_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no i w końcu nadeszła ta chwila, wczoraj SE w końcu poleciał. Powiem tak lata genialnie, kwargli żadnych nie robiłem w powietrzu, bo trochę się bałem żeby coś się nie urwało  :D . Jeszcze przyjdzie na to czas. 

 

No lądowanie mi trochę nie wyszło, ale sami zobaczycie. On strasznie dobrze szybuje, a ja bez sensu chciałem to skrócić. Generalnie dawno nie latałem, co widać  :D

 

https://youtu.be/8cIieHgzKoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wprowadzić kilka poprawek konstrukcyjnych, żeby się nie bać trochę bardziej aktywniej latać, być może nie są potrzebne, ale tak dla świętego spokoju, chodzi o mocowanie stójek do górnych płatów.

 

W "Pupie" jest to trochę inaczej rozwiązane.

 

Oprócz wspomnianych poprawek, w zasadzie model gotowy jest do oblotu nr 2.

 

Takie dwa ptaki z jednej epoki na niebie, to by był super widok.  :D

 

 

no i już zrobione, teraz już nie będę sie obawiał o mocowanie stójek do górnego płata, w sumie było prościej niż myślałem  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.