Skocz do zawartości

Battery vol err cell connect


slammer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po podłączeniu baterii (3S LiPo 1.3A) do ładowarki (iMax B6) i odpaleniu programu ładującego, po 3 sekundach wyskakuje mi komunikat: "battery vol err cell connect". Sprawdzałem napięcia na poszczególnych cellach i są w porządku (około 3.95 na każdym). Całość na kablu balansera ma 11.85. Nie wiem daczego, ale ładowarka wykrywa zupełnie inne napięcie niż miernik. Wg. ładowarki napiecia są: 4.00, 1.26, 3.60 . Dodam jeszcze, że pakiet jest nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załącznikach są wszelkie pomiary. Zasugerowano mi, że to problem z kalibracją ładowarki, ale nie wiem nawet jak to naprawić. Jutro na lotnisku będę coś próbował. Zdam relację, co z tego wyszło.

 

post-9527-0-58928600-1340489253_thumb.jpg

 

post-9527-0-43040800-1340489277_thumb.jpg

 

post-9527-0-80130300-1340489296_thumb.jpg

 

post-9527-0-84853700-1340489309_thumb.jpg

 

post-9527-0-14656800-1340489320_thumb.jpg

 

post-9527-0-12905500-1340489331_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

 

Mam ten sam problem w ładowarce Accucel 6, z tym że ładowarka ładuje jakieś 10 min i po tym czasie wyskakuje błąd.

Mam to samo ładując pakiet od apki i zwykły 2200mah. Czy to problem z ładowarka czy może z wtykami ?

Dodam, że na mierniku, mój pakiet pokazuje napięcie na celach : 4.03 4.04 4.03 więc wszystkie wskazuje na to, że to ładowarka szwankuje..

Zakupiłem ją już z rok temu na allegro więc chyba na gwarancję nie pójdzie, stąd pytanie co mogę zrobić w tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem w ładowarce Accucel 6, z tym że ładowarka ładuje jakieś 10 min i po tym czasie wyskakuje błąd.

Mam to samo ładując pakiet od apki i zwykły 2200mah. Czy to problem z ładowarka czy może z wtykami ?

Dodam, że na mierniku, mój pakiet pokazuje napięcie na celach : 4.03 4.04 4.03 więc wszystkie wskazuje na to, że to ładowarka szwankuje..

Zakupiłem ją już z rok temu na allegro więc chyba na gwarancję nie pójdzie, stąd pytanie co mogę zrobić w tej sytuacji.

 

Może napisałbyś jaki błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd, który jest w tytule tematu...

Dwa pakiety reagowały tak samo. Sprawdzam już trzeci i prawdopodobnie błąd też sie pokaże. Pakiet ma na celi po 4.15 i ustawiłem balance. Zobaczymy co wyjdzie.

 

@EDIT

 

Przy trzecim pakiecie to samo. Ładowało się 5-10 min i znów error. Zmierzyłem pakiet i trochę się naładował czyli ładowarka ładuje, z tym że trzeba by restartować ładowanie około 5-7 razy żeby naładować na full...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem lutów. Nie jest ekspertem w dziale elektroniki i trochę się boje sam majsterkować. Czy odkręcając samą obudowę ładowarki jest szansa, że coś zepsuje ? Jedną apkę już spaliłem :P

Co do ruszania gniazdem od balansera podczas ładowania to zaraz to sprawdzę.

 

@EDIT

 

Podłączyłem pakiet, ruszam wtyczką od balansera przez 4 min i nie widzę żadnych zmian. Jak na razie pakiet się ładuję. Zauważyłem jeszcze, że ładowarka ładuje natężeniem 2,2A(takie ustawiłem) i jest podane np.11V na pakiecie, parę sekund później nateżenie spada gwałtownie do 0,1A a napięcie do 10.80V po czym natężenie znów rośnie do 2,2A. Może to dlatego że ładowarka ładuje poszczególne cele po kolei i przy zmianie celi od nowa ustala sobie natężenie, ale są to tylko moje domysły. Zaznacza, że ładuje pakiet 2200mah funkcją balance 2,2A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko odłącz wszelkie źródła prądu ;)

Jak zauważyłeś, kolega Maca111 miał podobny problem i odesłał na gwarancje, więc może poczekaj aż się pochwali czego się dowiedział chociaż wątpię czy mu powiedzą :)

Domyślam się że ruszanie gniazdem niczego nie powodowało więc teoretycznie luty na gnieździe można wykluczyć. Może to być też kwestia kiepskiego połączenia gdzieś w ładowarce które po nagrzaniu ma słaby styk ale tak to można gdybać do wiosny.

A tak na marginesie, to czy owego problemu nie poprzedziło jakieś nietypowe zdarzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, to czy owego problemu nie poprzedziło jakieś nietypowe zdarzenie?

 

Ładowarka nie była używana jakieś 4 miesiące. Miałem przerwę zimową w modelarstwie. Przedtem działała bez zarzutu. Po tych 4 miesiącach ani razu nie naładowała pakietu w całości. Zawsze po maks 9 min wyskakiwał error.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.