Skocz do zawartości

DHC 2 Beaver


Wojtek I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sinik EMAX BT 2820/07 , dla 3s ciąg ok 1700g, a przy 4s 2300g na śmigle 12x6. W RWD mam model 2500g do startu i przy ciągu 1670g kręci całą podstawową akrobację. Więc myślę, że przy lataniu na kołach wystarczy 3s, a ewentualnie przy pływakach (bo to mi się marzy) dam 4s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Więc myślę, że przy lataniu na kołach wystarczy 3s, a ewentualnie przy pływakach (bo to mi się marzy) dam 4s.

 

Z lądu starczy spokojnie 3S. W moich modelach mam podobny stosunek ciągu do masy i ale z wody to można się zdziwić choć tu wszystko zależy od pływaków. Mam model (taki mały trenerek z depronu 1m rozpiętości), do lotu 450g, silnik 600g ciągu i nie idzie od tej wody się odkleić a redan w środku ciężkości, kąty i rozstaw też niby dobrze. Jedynie co to płaskie dno mają. Ale raczej do Beaverka nie zastosujesz jakiś dziwnych wynalazków, więc stosunek 1:1 przy 4S może starczy. Fakt faktem, że zabawa z pływakami coś w sobie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pomyśleć jakim ładunkiem zamaskować serwa.

 

Beaver to Alaska i Kanada - może jakieś sanie od psich zaprzęgów, skrzynie i pakunki jakiejś ekspedycji. Tam wszystko można spotkać od skrzyń po łosia lub nawet niedźwiedzia.

Wolancik git, nawet o mapie nie zapomniałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanki jak widać są (fajnie wyszedł ten naciągnięty materiał, wygląda przekonująco jak na kawałek balsy). Można jeszcze jako ładunek z jakiejś zamszowej łatki (były kiedyś takie łatki do przyszycia z cienkiej miękkiej skóry) powycinać skóry jakiś upolowanych zwierzaków np. Karibu. Często takie rzeczy wożą tymi samolotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wojtek I

Aż mi dech zapiera jak patrzę na tą misterną pracę. Szczerze gratuluję i ślę pokłony dla Twojego przywiązania do detali w które wkładasz tyle pracy i czasu. Efekt jest powalający!

Jeszcze raz GRATULUJĘ i czekam z niecierpliwością końca projektu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.