Skocz do zawartości

DHC 2 Beaver


Wojtek I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 1 rok później...

Kupiłem Beavera od Pana Krzysztofa horn3t i właśnie wczoraj go oblatałem lata świetnie jak też się prezentuje w powietrzu tylko chciałem zapytać doswiadczonych z modelem o mix klap do steru wysokości jak to ustawić ? bo po włączeniu klap idzie bardzo w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu klap gwałtownie rośnie siła nośna dlatego domiksuj na początek SW w dół na około 1/5 wychyleń klapy.

Nie ma jednej reguły co do wartości kontry SW i trzeba to ustalić doświadczalnie. Zarówno wielkości klap jak wielkości SW oraz ich odległość wpływają na wzajemne relacje.

Klapy masz płynne czy wychylane skokowo?

 

Model po załączeniu klap zawsze wchodzi na dodatni kąt natarcia i dlatego zadziera. Sprawdź czy efekt zadarcia nosa jest chwilowy czy model wznosi się stale przy stałej a najlepiej przy zmniejszającej się prędkości lotu. Musisz zneutralizować ten efekt wznoszenia ale nie możesz doprowadzić do chwilowej utraty prędkości na dodatnim kącie natarcia bo przeciągniesz.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że model dostał się w dobre ręce.

Za bardzo nie pomogę ponieważ nie stosowałem miksu szybko nauczyłem się korygować to sterem wysokości i trzeba też pamiętać o właściwej korekcie mocy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, może włączyłeś sobie "fazy lotu"? Jeśli tak, to mix zadziała tylko po włączeniu zadanym przełącznikiem fazy lotu (np: lądowanie), dla której ustawiłeś mikser

Poza tym, a może przede wszystkim, sprawdź, co masz napisane na ekranie aktywującym mikser: "inh" czy "act"? Odczytanie tego, czy mikser jest zdezaktywowany czy aktywny, nie jest wcale w Aurorze intuicyjne. Sprawdź działanie miksera w obu przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurra klapy działają jak trzeba jak włączam klapy do lądowania to wysokość idzie w dół po prostu trochę techniki i człowiek się gubi zamiast dawać wartości na miunus ja dawałem plus tyle tylko że teraz odwrotnie mi się w swichu załączają wykonałem jeden lot i tak zaczęło wiać i odpuściłem dalsze próby regulowania a ogólnie model lata super  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zobaczyłem ten stary watek z  "bobrem"   ,widze że kolega zrobił  parę poprawek aby przypominał autentyk .Ja tez od jakiegoś czasu posiadam ten model .

Jest wspaniały ,jezeli chodzi o latanko . Niestety nie robiłem  poprawek jedynie co zmieniłem to kólka i dałem ładny aluminiowy kolpaczek .posiadam też alukolpak dla wersji z trójłopatowym smigłem . Dodałem jeszcze jeden bardzo fajny dodatek  ,który trochę  dodał zycia silnikowi elektrycznemu ,a mianowicie  Soundefekt :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym przypadku  to nie problem ,gdyz całe te ustrojstwo wraz głośniczkiem jest na tyle lekkie że  nie ma to wielkiego znaczenia .

W moim modelu  głosnik jest pod przednia szybą .Chcialem dać w tylnej dolnej części kadluba ,tam gdzie jest otwór wentylacyjny ,Ale był problem z dostaniem sie tam, Musiałbym  zdzierac pokrycie .

 

Wstawiam filmik z lotu modelu z już zamontowanym  urządzeniem :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.