Skocz do zawartości

Yak 55M V3 30% - GW/Axar


Rekomendowane odpowiedzi

Hej ho! Zabawy nie koniec! Postanowiłem zakupić jeszcze jeden, większy model, aby moje nowe baby nie czuło się samotne.

 

Dziś zamówiłem samolot jak w temacie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie u mnie w wtorek.

Teraz składam zamówienie na osprzęt.

 

Więc jak zawsze na początek, przeklejone dane

  • Rozpiętość -2235mm
  • Długość - 2060mm
  • Powierzchnia 1463sq in(94,4sq.dm.)
  • Waga do lotu 7200g-7700g ( w zależności od wyposażenia)
Motor: DLE 55

Serwa Savoxy

Max Bec 2D EX

Nad pakietami się zastanawiam, ale będą to najprawdopodobniej Lipole

Na zapłon kill swich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No toś się rozkręcil.. :rolleyes: model jeden za drugim..Gratki !! Myślę że z modelu będziesz bardzo zadowolony

Może już widziałeś lub nie filmik z mniejszym "bratem" tego co zamówiłeś.Lata mój syn-początkowe loty wiosenne :D (surowy nie obrobiony filmik)

http://www.youtube.com/watch?v=JJ7WTq8jc0M&feature=plcp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim Dawid jest wieku? Ja zawis potrafię, ale tylko na symulatorze :D tak nisko nie mam odwagi probować, bo to moment i bum.

 

Standardowo- co siedzi w tym modelu? A może relacja na forum jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid ma prawie 15 lat..

Model to GW jak Twój Yak 54 ,o rozp.1860mm katalogowo (w rzeczywistości 1900 mm).Silnik 35 cm MLD waga do lotu ok 5kg z haczykiem.Serwa 17 kg.

Naprawdę wdzięczny model ,czasem nerwus ;) ..wygląd rasowy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 w pelni sprawny. Podwozie wyprostowane, domek sklejony (nie przybylo wogole wagi) i przepustnica naprawiona.

 

Dzis mi model pierwszy raz zgasl w locie, w czasie pionowego wznoszenia. Na szczescie bylem dosc wysoko i bez wiekszych problemow wyladowalem. Na ziemi po owym zajsciu, przy szybkim wchodzeniu na wysokie, silnik gasl, a regulacja niewiele daje. Wyczyszcze gaznik i zobaczymy.

 

EDIT.

 

 

Savoxy:

Na gaz pójdzie: SG-0351

Na całą resztę: SC-0251M

 

Pakiety to

3x Lipol 2s 1800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie możliwości cenowo identycznie.

 

Wybrać dla 56 na już lub dle 55 za 2tygodnie.

 

Generalnie przemawiają za mna silnikki DLA i ten bym wybrał, jednak in + dla DLE to części dostępne w PL.

 

Co wy na to?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko troszkę taniej, to wolałbym poczekać na nowy. Chyba, że ci się pali i chcesz w weekend oblatać nowy nabytek. Latać masz czym, więc spokojnie bym poczekał.

 

Też bym tak zrobił. Michał, a koniecznie to ma być DLE?

może zobacz coś innego np. RCGF, CRRC, DLA, DA, zobacz w Modelmotor, Modelemax, Nastik.

Ja latam na CRRC i dobrze pracuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model kupiłeś wyśmienity, zawsze podobały mi się Yaki 55M a do tego latają rewelacyjnie. Będziesz na pewno zadowolony :) W połączeniu z DLE 55 będzie to super maszynka do 3D. Tylko zrób go lekko, bez zbędnej elektroniki. Model 2.2m to jest taki rozmiar, że można jeszcze wszystko zrobić bardzo lekko, prosto i niezawodnie. :)

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali mnie tylko troszkę - tak jak czymś nowym :) i obecnie zdecydowałem się na nowe DLE i spokojnie poczekam.

 

Jak pisałem wyżej- wybrałbym zdecydowanie DLA, ale nie ma części. DA przecenione- płaci się za markę. DLE mam w zestawie do samolotu 300zł taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze zrobiłeś.

 

Żeby ktoś nie pomyślał, że reklamuję DLE bo taki mam, a tak nie jest. Posiadam DLA 112 i zepsuł mi się zapłon.

Serwis stwierdził, że nie mają silników i zapłonu, żeby sprawdzić sprawność reklamowanej części. Decyzja nasuwa się sama, nie chcę myśleć co by było jak bym musiał silnik reklamować ale na szczęście silniczek chodzi bardzo dobrze :)

 

Dla potwierdzenia:

http://www.youtube.com/watch?v=rJoDE-YY3Xk

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model przyszedł. O dziwo bez problemów z strony firmy kurierskiej, poza problemem z kontaktem.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Porównanie masek z mniejszym yakiem 54

 

Dołączona grafika

 

Osprzęt również dotarł. Jednak bez dwóch pakietów, które będę musiał dokupić.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.