Skocz do zawartości

Mini PZL23 Karaś z planami


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzestawiałem wyposażenie, aby pozbyć się tych nieszczęsnych ciężarków. Osłona jest z depronu, więc nie załatwiłaby sprawy doważenia.

 

Akumulator jest w domku silnika. Nie widać go od strony kabiny.

Regulator na domku.

 

Dołączona grafika

 

Serwo wysokości to 3,7g z HK. Serwo lotek, to co było 5gram. Zmieniłem tez trochę sterowanie lotkami aby wychylenia były większe.

 

Dołączona grafika

 

 

I najważniejsza przeróbka - przy okazji. Usunąłem stopień na skrzydle. Wróciłem do profilu KFM-2

Doświadczenie wykazało, że KFM-3 z depronu 6+3+3 nie jest dobrym rozwiązaniem w tak małym modelu. Drążąc temat dalej na rcgroups znalazłem wyniki doświadczeń, które sugerują aby nie przekraczać 10-12% wysokości profilu w stosunku do cięciwy bo skrzydło traci swoje dobre właściwości. W moim przypadku na końcach skrzydeł profil wychodził dużo za gruby co skutkowało gorszym prowadzeniem modelu. Tak jakby rozpiętość aktywna samolotu była przez to mniejsza. Samolot w tej konfiguracji (jeszcze przed malowaniem) latał już lepiej niż z kfm3. Lata wolniej i płynniej, lepiej szybuje. Jak pogoda dopisze polatam z kamerą.

 

Można by sie pokusić o kfm3 na depronie 3+3+3, mogłoby byc lepiej, ale dla mnie to oznaczałoby budowę drugiego Karasia.

 

No i model ukończony ponownie.

 

Dołączona grafika

 

Samolot do lotu waży 125 gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

I filmik z lotu. Trochę wiało, ale jak widać Karaś daje radę, co mnie mile zaskoczyło.


Jestem bardzo zadowolony z tego projektu.

Do pakietu 500mAh po 8 minutach latania weszło 218mAh. Czyli dałoby sie jeszcze zejść z wagą zakładając mniejszy akumulator.
Np minus 15gram z akumulatorem. Na 5 minut lotu wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.