Skocz do zawartości

Sopwith Pup


szymon-flightory
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sopwith Pup

Postanowiłem spróbować swoich sił w Pierwszej Wojnie i wybór padł na Pup'a od Pana Marka Rokowskiego ;) Stwierdziłem, że bez sensu pojechać na zawody i startować tylko w jednej kategorii ;) Nowy zestaw i bardzo dobre opinie oraz wspaniała sylwetka samolotu przemówiła do mnie. Mógłbym podzielić się efektami mojej pracy w pierwotnym temacie o tym modelu - http://pfmrc.eu/inde...nowy-model-ww1/ , ale lubię zakładać swoje wątki i prowadzić pełne relacje :)

Prace już wstępnie ruszyły, ale zdjęcia dodam dopiero pod koniec wakacji, bo jutro wyjeżdżam i wracam za prawie 2 tygodnie. Zestaw jest świetnie przygotowany i już się nie mogę doczekać oblotu ;)

Jak zwykle na początek przedstawiam planowane malowanie :P

 

Jedno jaśniejsze...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Albo 'Black Arrow' :P

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To weź coś też zmodeluj :P

 

Dziś udało mi się jeszcze zrobić pare zdjęć z obecnego etapu.

Skleiłem tylko wstępnie kadłub i wyposażyłem go w serwa.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Składanie takich części to czysta przyjemność :P

Dołączona grafika Dołączona grafika

I z nałożoną maską silnika :)

Dołączona grafika Dołączona grafika

Bardzo mi się podoba kształt kadłuba. Taka rura :P

Zdjęcia słabe bo zrobiłem je telefonem. Wszystkie aparaty są głęboko w walizkach i nie miałem do nich dostępu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciąg dalszy ;) Naniosłem podział blach, osmolenia i inne szczegóły na przód samolotu. Jak widać na schemacie malowania, przy kokpicie pilota jest czyste, drewniane poszycie. Dostałem od mamy katalog z podłogami i znalazłem tam idealnie pasujący arkusz do mojego pup'a. Wyciąłem odpowiednie kształty i przykleiłem na cienkiej warstwie Uhu por'a do kadłuba. Żeby było bardziej naturalnie, wybrudziłem trochę i przetarłem ;) Na koniec pomalowałem jeszcze ster kierunku.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

A tak w całości ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I jeszcze mały dodatek. Nie chciałem, żeby pup harował ogonem po ziemi. Dorobiłem 'płozę' ;)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi piekna maszyna

z przyjemnościa patrzę jak się rozwijasz jako modelarz :)

 

Szymek masz "1szą-cięższą" wersję zestawu:

zmień podwozie na lutowane z drutu 1,5mm bo wychodzi duzo lżej choć nie jest takie "niezniszczalne" ;)

napisz do meni na priv - podesle Ci rysunki i fotki jak to jest zrobione u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, schematy doszły ;) Rzeczywiście mam inną wersję zestawu. Stare podwozie już wywaliłem i wkrótce zamontuję nowe ;)

Dobra, malujemy dalej. Cały kadłub gotowy :P

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Myślę, że jest ok. Niedługo zamontuję podwozie, skrzydła i można oblatywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot na 100% wzorowany na:

 

Dołączona grafika

 

:D

 

Ps.: Swoją drogą to zawsze mnie frapowało - modelarze, którzy są w stanie pięknie odwzorować samolot, na ogół zwyczajnie nie radzą sobie w najmniejszym stopniu z odwzorowaniem pilota i wychodzi jakiś groteskowy koszmarek (z resztą to samo dotyczy znacznej części gotowych figurek).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mnie frapowało - modelarze, którzy są w stanie pięknie odwzorować samolot, na ogół zwyczajnie nie radzą sobie w najmniejszym stopniu z odwzorowaniem pilota i wychodzi jakiś groteskowy koszmarek (z resztą to samo dotyczy znacznej części gotowych figurek).

 

No ciężko jest zrobić realistycznego pilota z Epp w takiej skali ;) To jest ESA, gdzie nie jest to najważniejsze. Chciałem zrobić jakąś figurkę, by pup nie latał pusty. Gdyby pilot był większy to użyłbym innego materiału i odwzorował lepiej. W sumie to teraz też mogłem zrobić go z czegoś innego, no ale znowu nie wygląda jakoś tragicznie :P Poświęciłem na niego 10 min, a uwagę skupiam na konstrukcji modelu ;) Z drugiej strony mógłbym zrezygnować z paru drobiazgów w samolocie i tez byłoby dobrze. Po kilku walkach i tak to już takie piękne nie jest ;) A co do gotowych figurek to myślę, że celowo są takie, bo niektórzy lubią wsadzać stworki i inne kreatury do swoich maszyn ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem mały przestój. Pup jest gotowy ;) Szalik z Epp sobie odpuściłem, hehe :)

Całość podchodzi wagowo pod limit, więc chyba klatkę skrzydeł zrobiż z węgli ;) Przed chwilą zrobiłem podwozie. Wyszło lżej niż tamto i myślę, że też dużo wytrzyma ;) Kółka założyłem tylko do zdjęcia. Nie mam na razie innych, a te są wiele za grube i za ciężkie.

Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Można latać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.