Skocz do zawartości

wilga od Marka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najprościej wykonać wariant czarny a dodatkowo belki mogą wtedy być krótsze od wersji czerwonej .

Nie zapomnij tylko ze teraz skrzydło będzie się częściowo opierać na tych belkach   wiec wklej je starannie i symetrycznie .

Po założeniu gum  nałóż jeszcze jedną dodatkową  tylko na oba tylne kolki  - w razie odczepienia się skrzydła gumy nie odfruną w trawę.

wzmocnij skrzydło w centralnej części by gumy go nie pocięły -np oklej taśmą klejącą, lub cienką tkaniną na dragona ,lub dorób coś w stylu krawędzi natarcia i spływu z węgla lub drzewa.......itp

 

Możesz dla estetyki i zwiększenia powierzchni klejenia wyciąć wnęki dla belek  i zostaw troszkę wystającej pianki między  belkami by skrzydło nie ślizgało się na samym drzewie .

post-1427-0-41175800-1426273499.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba 6x6 -będzie mniej się wyginała w przeciwieństwie do tej o grubości 2.4mm

Wystające części belek przeszlifuj   by gumy się nie przetarły na krawędziach ,  i może załóż propsaver na oś silnika zamiast piasty -będziesz miał szanse uratowania śmigła w razie (tfu tfu)  kreta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenia są takie, że to dzisiaj skończę a nie mam wiele materiałów (patyczków przede wszystkim) tak więc pozostanę przy wersji Sławka, ale dziękuję Tomaszu za pomocne rady. Sądzę, że na tym modelu nie poprzestanę i te rady wykorzystam w innym, bo wciąga mnie to coraz bardziej. Zastanawiam się co bardziej, czy ta "robota" czy samo latanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek ciężkości poza pozostałymi niedociągnięciami mam już opanowany. Autor modelu podaje przedział 50-58 mm od natarcia i tego się trzymam. W kadłubie mam miejsce na pakiet zasilający, który unieruchamiam poprzez wciśniecie go w tę lukę i tym ustawiam wyważenie modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dążę do tego, aby podzielić Twoje zdanie Wojtku. A statecznik pionowy w jakiś dodatkowy sposób wzmacniałeś  bo wydaje mi się być mało stabilny i mieć tendencje do przechylania na bok. 

Świetna robota i piękny lot. Ma urok ten samolot a tu jeszcze z bajerami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.