Skocz do zawartości

Pylon [Pylon]


TEQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przyszedł mi na myśl nowy model typu pylon. Podstawowe założenia :

Rozpiętość -750 mm

Długość -ok. 600 mm

Cięciwa skrzydła (prostokąt) - 100 mm

Waga do lotu -nie więcej niż 350g

Napęd Speed 300 ze śmigłem 5x43 (spora prędkość strumienia)

Zasilanie li-pol 2s1p 1800 mAh

Odbiornik REX 5 ,serwa 2x hs-55

 

No i tu nasuwają się pytania :

Jaki profil zastosować ? Myślałem nad symetrycznym co ręka da ok. 8%.

Czy skrzydło z dwoma dźwigarami sosnowymi 4x3 wycięte ze styroduru ,oklejone papierem na wikol ,ze wzmocnieniami balsowymi na natarciu ,brzegach ,spływie będzie odpowiednio wytrzymałe ? Lotki z profilem ,czy płaskie z listewek balsowych ?

 

Waga wyposażenia to ok. 200g ,więc zrobienie modelu 100g nie powinno być trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Instruktorze właśnie chodzi o to że w szafie leży mi speed 300 i chcę go użyć do jakiegoś modelu :wink: Więc kupno nowego napędu nie wchodzi w grę.

Troszkę przemyślałem i skrzydło będzie miało tylko 600mm rozpiętości ,ale 150mm cięciwy. Taka konstrukcja będzie bardziej zwarta ,sztywna ,wytrzymalsza. Ale nadal proszę o podpowiedzi dotyczące profilu. Powierzchnia nośna to 9 dm2 i przy masie do lotu 300g mam 33.33333333....... g/dm2. Ale trzeba wziąć pod uwagę że skrzydło będzie wchodziło w kadłub powiedzmy 50mm co daje nam 8.25 dm2 co przy masie 300g daje 36,3636363636.... g/dm2. Zobaczymy. Najpierw wezmę się za kadłub.

 

Edit: Mój Micro Elektro (teoretycznie elektroszybowiec) ma masę do lotu 370g ,obciążenie powierzchni 31.5 g/dm2 i ciągnie go też speed 300 tyle że na śmigle 5x3. Na pakiecie 1000 mAh mam ok. 35 minut latania ,przy czym silnik przy lataniu cały czas na full gazu (akrobacje ; pętle ,coś al'a beczki ,korkociągi) silnik nie jest ciepły ! Mogę go spokojnie trzymać w ręce ,gdyż jest zwyczajnie zimny :twisted: A na śmigle 5.43 był gorący ,a model latał o wiele szybciej (wznoszenie było o jakieś 60% szybsze).

 

Tak więc jeszcze zobaczymy co mi za pylonik wyjdzie :wink: I proszę o pomoc z tym profilem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.