Skocz do zawartości

SU - 37 elektronika


tomu

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie no instrukcja to podstawa - robie wszystko zgodnie z nia i nic tam jest podane co jesli nie piszczy ale to nie pomaga dlatego pytam bo mi sie pomysly koncza a siedze nad tym caly dzien, chcialem dzis wstawiac elektronike i w niedziele polatac bo pogoda ma byc u nas sloneczna mrozna ale sloneczna sniegu nie ma a tu moje misterne plany nie wychodza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te przełączniki to od wyboru pakietu (2czy 3 cele )?

Czy też włącznik/wyłącznik regla ?

Bo jeśli to drugie to w tej pozycji raczej nie zadziała:(

A i jeśli to wyłącznik regla ,to pamiętaj ,że baterii on nie rozłączą i trzeba to robić ręcznie ,bo inaczej bateria kaput.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylaczniki to dla trybu heli 50% thortle zeby wirnik nie stanol tu musza byc wylaczone, a regle tez modelkrafta prawde mowiac nie mam pojecia co to za regle w oryginale aparatura modelcrafta ktora ma to sanwa 8000 1 do 1 oni poprostu daja swoje naklejki i sprzedaja to w conradzie w niemczech taniej niz oryginaly regle rozlacza sie wyciagajac zasilanie z pakietu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec walk na dzisiaj koniec u mnie jest pierwsza w nocy.

Sprawdzilem :

z jednym reglem

z dwoma

zrobilem totalny reset komputera w radiu

spawdzilem przejscie elektryczne wszystkich konektorkow

wylaczylem 50% thortle na wlaczonym tez nic

sprawdzilem diverse - nic

 

kanal dziala napewno serwa chodza silniki milcza jak zaklete - mam dola i nie bede spal tylko myslal co za ... maci wode w stawie.

 

Instrukcje znam juz na pamiec lacznie z dzialem troubleshooting

 

foto regla

reg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Aż trudno uwierzyć, aby oba regulatory były uszkodzone, ale to jedyna rzecz, która przychodzi mi teraz do głowy. :shock:

Skoro nie działają nawet osobno.

Spróbuj jeszcze (jeśli masz taką możliwość) podłączyć swój sprzęt u kogoś innego.Osobno silniki i regle. Wtedy będziesz miał 100% pewności.

Wiem, że kable mają odpowiednie kolory, ale czy nie pomyliłeś się niechcący przy podłączaniu :?: Regle nie maja zabezpieczenia przed taką pomyłką i złe podłączenie biegunów zasilania spowoduje jego zniszczenie.

 

 

P.S. widzę, że też opuściłeś "wcześniejsze" forum :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomu mógłbys pokazać instrukcję którą posiadasz do swoich regulatorów ? znalazłem jakąś instrukcję do regulatora bs-25A

http://www2.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/225000-249999/227557-an-02-ml-Brushless-Regler_BS-25A_de-en-fr-nl.pdf

ale według niej taki regulator nie obsługuje ogniw li-pol. Jeśli nie możesz wstawić zdjęcia instrukcji opisz nam jak jest zrobiona procedura wyboru pomiędzy ogniwami ni-mh i li-pol ?

Co do sprawdzenia to skoro niemasz dostepu do innego sprzętu to możę zrób na szybko przeróbkę jakiegokolwiek silniczka z CD nawiń po parę zwojów i nie wymieniaj magnesu orginalnego do usłyszenia pipkania regulatora powinno wystarczyć , chyba że chcesz aby wysłac Ci taką pseudoprzeróbkę sprawdzoną i działajacą tak abyś mógł wyeliminować wadliwy element . Jeszcze pokaz jaka masz aparaturę , jesteś pewien że podpinasz regulator do właściwego kanału ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja jest ta sama tyle ze w mojej nie ma tych znaczkow o li-ion i li-poli a na regu na zdjeciu masz ze jast dla li poli i li -ion narazie to zostal mi juz jeden reg po kolejnej probie poprostu z jednego sie zadymilo :( bez zwarcia po stronie okablowania porostu poszedl dym.

Probowalem tez na pakiecie NI-MH nic nie dalo.

Trzeba bedzie kupic nowe regle, podpowiedzcie jakie i gdzie.

Moje radio to tez modelcraft a tak naprawde to Sanwa rd8000

 

Zlatania w tym tygodniu i trzech nastepnych nici :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem jeszcze jeden test na tym reglu ktory mi zostal i bateria nimh 7,2V znowu efekt taki sam serwa dzialaja reg nic silniki nie piszcza.

wezme te dwa regulatory i jakis silnik dla testu zeby miec inny dla sprawdzenia.

ja bym sie do ciebie odezwal za dwa trzy tygodnie jesli instrukcja bedzie enigmatyczna.

 

A co do aparatury:

 

aparatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.