Skocz do zawartości

MIG 25 "Foxbat" Park Jet


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Myśląc ekonomicznie kolejny silnik to koszt rzędu 50 PLN a przypomniałem sobie że w skrzyneczce leży sobie i jeść nie woła istna bestia iBM 1400 kV coś 460 W totalny przeciąg ... I3d na tym silniku śmigle 8" i wadzę jakieś 800 g szedł pionowo do góry więc raczej w Migu też się nada w końcu to jet ;) no cóż eksperymentować czas zacząć jak będzie nadmiar mocy a będzie z pewnością to przecież w końcu od czegoś mamy przepustnice :P

post-8897-0-35565100-1354225244_thumb.jpg

silnik założony, foxbat wyważony przedział na pakiet jest na tyle obszerny że bez problemu dał się wyważyć nie dokładając balastu.

A jeszcze jedno z racji że u nas na lotnisku kiepsko o wysoką trawę o tej porze poważnie się zastanawiam o dorobieniu jakiegoś podwozia ... co o tym sądzicie i może ktoś by coś podpowiedział ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już pewną koncepcję jak chodzi o tylne podwozie ale przymocuje je do spodniej części kadłuba z racji mniej drutu zużyje mniej gram w niego wsadzę (a przy najmniej takm i się wydaje ;) ) ale jak chodzi o przednie koło to mam pustkę w głowie. Jutro postaram się wrzucić jakiś rysunek poglądowy tylnego podwozia może wam się coś nasunie na myśl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podwozie przymocuj do dużego prostokąta sklejki a tą sklejkę na płask do kadłuba. Mam takie podwozie przednie w ultimate. Miało być tymczasowe ale okazało się dobre i jest na stałe. Przyklejone jest na piankową taśmę dwustronną. Podobnie to wygląda jak na tym zdjęciu powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem daj sobie spokój. Taki MiGacz ze stałym podwoziem wygląda w locie pokracznie, jak każdy rasowy myśliwiec bojowy od czasu IIWS. (No dobra, może nie do końca rasowy, bo to ciężki samolot przechwytujący, ale w dalszym ciągu stałym drucianym podwoziem bym go nie paskudził).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie do czegoś właśnie takie się będę skłaniał i wczoraj cały dzień gdybania nad tym w wolnych chwilach i dzisiaj szybki powrót ze służby i od razu linijka, ekierka i rysunek poglądowy tylnego podwozia już zrobiony

 

post-8897-0-25577200-1354224503_thumb.jpg

 

No ale jak przymocować przednie podwozie do kawałka sklejki tutaj mam zgryz i pewną pustkę.

vowthyn w zasadzie takie podwozie z pewnością popsuje sylwetkę w locie ale przyjemnie będzie wystartować migiem z ziemi i na niej wylądować bo jak już pisałem nasze lotnisko cierpi na brak wysokiej trawy. Jeszcze co mnie skłania do podwozia to to że kadłub jest strasznie szeroki i przy starcie z ręki jest kłopot go dobrze chwycić a co za tym idzie dobrze wyrzucić. Dzisiaj jak pogoda pozwoli i kamerzysta dopiszę to może jakiś film zamieszczę z oblotu. A mam jeszcze jedno pytanie istnieje jakiś środek co by rozpuścił już zastygniętą żywicę epoksydową 5 minutową (choć czas raczej nie ma tutaj żadnego znaczenia) ? oglądając SW zastanawiam się nad zrobieniem nowego bardziej sztywnego i czymś chciał bym obecny odkleić od pręta węglowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Mój pomysł na podwozie. Zrobiłbym trzy takie same, Z tym, że podwozie główne byłoby krótsze.

Obok wzmocnienie steru wysokości paskiem węglowym. Rozetnij rurkę prowadzącą ster wysokości w kadłubie, rozsuniesz wtedy usterzenie i podkleisz paskiem węglowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tym razem duży UP ... podwozie zdało egzamin wystartował i wylądował :lol:

 

kilka fotek a na końcu film z dzisiejszego latania ... model duży, fajny dobrze widoczny, nie jest nerwowy przewidywalny i lata dość powoli czyli całkiem na przkór jak rasowy parkjet, ale za to sylwetka w powietrzu robi swoje :)

post-8897-0-27032200-1354225513.jpg

 

post-8897-0-06357900-1354225527.jpg

 

post-8897-0-22887200-1354225540.jpg

 

kilka fotek w powietrzu

post-8897-0-20423300-1354224847.jpg

 

post-8897-0-14118500-1354224860.jpg

 

post-8897-0-46556600-1354224868.jpg

 

No i w końcu film :)

 

http://vimeo.com/50480870

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No Panie, bardzo ładnie, zrób delikatne linie podziału blach pliiiiiss. Goły taki jakiś.

 

Tak tylko delikatnie ...

post-8897-0-85913100-1354225041.jpg

 

dodałem jeszcze wlot powietrza dla lepszego chłodzenia pakietu ... jak też widać już bez rakiet ... rakiety wystrzelone :P ... czytajcie urwane przez trawę podczas lądowania ... hmmm no cóż ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.