Skocz do zawartości

F-18 Super Hornet malowanie Daimondbacks


RAFALR30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I to już ostatni etap udoskonalania F-18

- zbiorniki paliwa i uzbrojenie

(zbiorniki zrobione metodą z modeli kartonowych - wręgi z depronu, poszycie z tektury a rakiety z balsy)

post-10327-0-17038500-1350164662.jpg

 

- imitacja działka na dziobie, nowe dysze silnika (z boku także zrobione), numer boczny VFA-102, napisy i oznaczenia eksploatacyjne na górze i od spodu

post-10327-0-66360000-1350164757.jpg

 

Rakiety będą podwieszone na stałe a zbiorniki paliwa przyczepiane do pylonów na magnesy neodymowe w celu ich łatwego demontażu ze względu na dostęp do serwomechanizmów.

 

Na tym koniec zabawy.

 

W oczekiwaniu na oblot - misja z uzbrojeniem.

post-10327-0-39757800-1350164871_thumb.jpg

 

W tym miejscu post pora kończyć

That's all folks

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała prezentacja z początków udoskonaleń i lot bez uzbrojenia w linku poniżej. 3xZdjęcia z budowy - made by "tomhe".

Najlepiej z dźwiękiem i przełączyć na jakość HD.

https://picasaweb.go...feat=directlink

 

Do następnych lotów kamerzysta już umówiony ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwaląc się miło było mi od kolegów z zagranicy usłyszeć

 

Cyt.:" We are posting your amazing pictures now. This is by far the best model we have seen for the Quick Build Series. Simply amazing work! Thanks for sharing your pictures!"

 

http://www.6mmflyrc.com/kit-pics/qb-f-18e/

i

http://www.6mmflyrc.com/flyblog/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafascynowany oświetleniem w modelu F-22 Przemka i wskazówkami w tym zakresie uzyskanymi od Wojtka i kolegi Bogdana (modelarz zza miedzy) ruszyły prace nad wykonaniem oświetlenia dla mojego modelu:

- imitacja dopalacza - diody SMD o zwiększonej światłości wpięte na kanał 3 (silnik) - regulacja natężenia światła w zależności od położenia przepustnicy

- dioda (lub 2 diody) jako imitacja oświetlenia do lądowania + 2 migające diody na skrzydłach (czerwona i zielona) +może stroboskop na górnej części kadłuba. Światła lądowania będą załączać się przy przepustnicy poniżej 33%.

Ze względu że model jest już złożony więcej "bajerów" już nie pochowam ;-)

Układ będzie realizowany na układzie ATTINY13 z programem napisanym w C około (342b) i z tranzystorem 2A na wyjściu więc można całkiem sporo diod wysterować.

Konstruktor elektronik - kolega Bogdan.

Link do prototypu - faza testowa (czerwona dioda to "dopalacz"):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po długiej przerwie prace nad oświetleniem ruszyły:

 

Układ "sterowania" oświetleniem - made by Bogdan, diody - czerwona i zielona na skrzydła, stroboskop na grzbiet i 2x światła startu/lądowania, 2 x imitacje lamp startu i lądowania (ukierunkowujące wiązkę światła z diody), dopalacz - diody SMD i maskownica do nich.

 

post-10327-0-90834700-1352129591.jpg

 

podstawki na diody na skrzydłach 2x, i stroboskop na grzbiecie 1x

 

post-10327-0-79257400-1352129636_thumb.jpg

 

P.S. Zbiorniki paliwa podwieszane na magnesach neodymowych, rakiety na stałe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydrążyłeś kanały na kable w depronie? Szok.

 

Tak, część kabli umieszczona jest w drążonych kanałach w części która robi za profil KFm2. Użyłem bardzo cienkich wiązek kablowych pochodzących z taśmy łączącej w komputerze dysk z płytą główną. Takie drążenie to benedyktyńska robota. Inaczej nie mogłem zrobić mając już model posklejany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki profilowi KFm2 schowałem w jego krawędzi kable od diod na skrzydłach i ... zakryłem maskownicą

 

post-10327-0-15187500-1352292258_thumb.jpg

 

i kabli trochę przybyło - nie ma to jak model 3D gdzie wszystko można schować w kadłubie :D 2D to jednak 2D

 

post-10327-0-36929800-1352292361.jpg

 

diody na skrzydłach już na swoim miejscu

 

post-10327-0-03239400-1352292393_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no efekt miażdży przez te paski diodowe na silnikach mój F-22 błaga o litość i czuje się "zestrzelony" z wrażenia :D

Rafale proszę o jakieś zdjęcia w pół mroku !!! Oczywiście oświetlenia silników połączone z drągiem gazu ? :)

 

Przemo - silnik mojego eFa trochę wygląda jak łańcuch na choinkę w porównaniu z dyszami F-22 twojej konstrukcji :D

A oto zdjęcia w półmroku.

 

post-10327-0-14142900-1352492509.jpg

 

post-10327-0-44636800-1352492544_thumb.jpg

 

Baterie naładowane czekamy na odpowiednią pogodę.

 

Oczywiście dysze silnika świecą jaśniej wraz ze wzrostem ciągu silnika - krótka prezentacji poniżej

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.