Skocz do zawartości

GRAUPNER MC-20 HOTT


Gość Kamyczek_RC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może to inny objaw ale kiedyś wiedziałem że mam naładowany aku a nie chciał włączyć się nadajnik myślałem że rozładował się aku ,ale po 10 min na ładowarce wszystko wróciło do normy i jest to objaw że aku pada, spróbuj tak zrobić .    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 1 miesiąc temu...

Wyszła nowa wersja oprogramowania - Beta:

Nowe funkcje:

Beta-Version 2v017 from 23 June 2017

- Announcement of the flight phase possible
- Announce of the switches definable
- 10 user language files possible
- Receiver data rate adjustable for aerotow and formation flight
- User warning possible

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Announcement of the flight phase possible

Co to oznacza?

Szukam możliwości włączenia komunikatu o aktywowanej fazie lotu aby bez spoglądania na wyświetlacz mieć pewność, że przełączyłem na właściwą fazę.

Jednak ani w instrukcji ani w google tego nie znalazłem.

Czy ta nowa funkcjonalności to właśnie to czego szukam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to oznacza?

Szukam możliwości włączenia komunikatu o aktywowanej fazie lotu aby bez spoglądania na wyświetlacz mieć pewność, że przełączyłem na właściwą fazę.

Tak to jest do tego. Można przypisać wbudowane komunikaty lub własny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj "latałem" na tym sofcie po sprawdzeniu czy wszytko "mechanicznie" działa jak należy.

Nie zauważyłem większych zmian poza tym że musiałem w śmigłowcu odznaczyć menu które prawdopodobnie zostało ukryte - ale nie mam 100% pewności czy to było spowodowane aktualizacją. Nie wgrywałem jeszcze własnych komunikatów.

 

.

Jednak ani w instrukcji ani w google tego nie znalazłem.

 

Jacek,

 

Co do instrukcji to możesz posiłkować się instrukcją do MC-26/28 tam są opisane ogólnie nowe możliwości. Zapewne MC-20 nie zaktualizują.

 

 

Szukam programu  Radio_grStudio_Voice_Convert.exe przy pomocy którego można konwertować pliki dźwiękowe do formatu VDF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Poszukuję kogoś, kto może mi pomóc w zrozumieniu filozofii programowania MC-20. Do tej pory latałem na FC-28 Futaby. Od kilku dni jestem posiadaczem Graupnera MC-20 i nie mogę się przestawić na filozofię programowania tego nadajnika. Czy może któś by mi poświęcił kilkanaście minut i pomógł w kilku  kwestiach. Kontakt na priw. andrzejpo@post.pl

Pozdrawiam

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś coś takiego pełniłem:

http://pfmrc.eu/index.php/topic/26652-graupner-mx20-24ghz-hott/page-2?do=findComment&comment=390676

 

zasada jest prosta - ustawiasz aparaturę, tak jak poprawnie powinien byc ustawiony każdy model. A graupner to pięknie umożliwia - wystarczy programować model w kolejności jak jest ustawione menu.


w podanym linku chyba w całym wątku sie formatowanie akapitów rozjechało i dlatego tak dziwnie to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dwa pytania jeśli chodzi o programowanie tego nadajnika. MC-20

1. Czy można ustawić włączanie timera odliczającego w tył wychyleniem drążka gazu? W modelu akrobata z silnikiem benzynowym.

      Chodzi o to aby przed startem nie trzeba było pamiętać o przełączeniu pstryczka żeby timer ruszył.

2. Nie mogę znaleźć funkcji Sw. time , czyli łagodne przejście miedzy fazami lotu. Nie mam w ogule tego ekranu.

   Pewnie miałem coś wcześniej włączyć,  żeby się to pokazało, ale nie wiem co.

   Z góry dziękuję za pomoc.

       Pozdrawiam

          Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis jak zrobić "stoper" drążkiem jest w instrukcji jako przykład.

Ustawiasz C1 jako Switch assigment i pozycje od jakiej ma zliczać.

Gdy chcesz uniknac przypadkowego właczania licznika ruchem drazka to mozna zamiast C1 przypisać przełącznik logiczny. Przydatne jak dla mnie dla elektrykow. Logiczny przełącznik włącza sie dopiero gdy jest odblokowany "główny włącznik" - thortle cut np.

Czas przełączania pomiędzy fazami jest w menu Phase setting w kolumnie SW.time

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis jak zrobić "stoper" drążkiem jest w instrukcji jako przykład.

Ustawiasz C1 jako Switch assigment i pozycje od jakiej ma zliczać.

Gdy chcesz uniknac przypadkowego właczania licznika ruchem drazka to mozna zamiast C1 przypisać przełącznik logiczny. Przydatne jak dla mnie dla elektrykow. Logiczny przełącznik włącza sie dopiero gdy jest odblokowany "główny włącznik" - thortle cut np.

Czas przełączania pomiędzy fazami jest w menu Phase setting w kolumnie SW.time

 

Opis jak zrobić "stoper" drążkiem jest w instrukcji jako przykład.

Ustawiasz C1 jako Switch assigment i pozycje od jakiej ma zliczać.

Gdy chcesz uniknac przypadkowego właczania licznika ruchem drazka to mozna zamiast C1 przypisać przełącznik logiczny. Przydatne jak dla mnie dla elektrykow. Logiczny przełącznik włącza sie dopiero gdy jest odblokowany "główny włącznik" - thortle cut np.

Czas przełączania pomiędzy fazami jest w menu Phase setting w kolumnie SW.time

 

Znalazłem. Dziękuję bardzo. Wszystko działa.

Urodził się problem. Wgrałem nowy soft. Firmware ver. 2.018 i nadajnik stracił głos. Pipają tylko klawisze. nie ma żadnych dźwięków ani komunikatów głosowych. Jak próbuję załadować jakąś wersję językową to wyświetla się: wrong voice version. Czy to możliwe, żeby ta wersja softu nie miała odpowiedniej wersji językowej i dźwięków? Czy można wgrać starszą wersję frimware ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zbyt mało doświadczenia z tym nadajnikiem, bo dopiero od 2 tygodni, ale czy jesteś pewny, że ten problem jest związany z wgraniem nowego softu?

Czy również w nadajniku na paskach wychyleń serw widać ten efekt? Jeśli tak to ja bym wgrałem poprzednie wydanie aktualizacji i zobaczył czy problem zniknie. A jaki soft wgrałeś? Jakim numerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ogarnąłem, nie wiem wiem dlaczego ale po zmianie softu musiałem skalibrować drążki. Właściwie tylko tylko drążek od lotek i to tylko źle działał w lewą stronę. Chyba że gdzieś przez przypadek wcisnąłem coś przed aktualizacją bo wszedłem na chwilę w kalibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.