Skocz do zawartości

Beta 1400 - modyfikacje


latacz_86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cyt:

"Po przeczytaniu wielu porad dla inncyh młodych adeptów tego hobby mój wybór padł na motoszybowiec Beta 1400. Mam zamiar kupić ją w zestawie RTF."

Dokładnie, za około 500.- zaczynasz latać.

Cyt:

"Z tego co słyszałem pakiet, który znajduje się w podstawowym zestawie 1300 mAh starcza jedynie na ok 7-8 min lotu, ale jak ktoś potrafi szybować, to nawet więcej. Ja tego nie biorę pod uwagę, bo chyba szybowanie na początku mi nie będzie wychodziło. "

Prawie na pewno.

Cyt:

"Myślę, że aparatura + odbiornik zostaną na później. Z tego co słyszałem ta z podstawowego zestawu RTF, a taki chce kupić ma zasięg ok. 300m, a to w zupełności wystarczy na początek. Potem pomyślę nad kupnem DX5e DSMX 2,4GHz - Spectrum."

Słusznie

Modyfikacje:

1 Bagnet przed pierwszym lotem.

2 Pakiet i śmigło, gdy zaczniesz czuć niedosyt tego z zestawu.

3 Pierwsze "modyfikacje" polegają najczęściej na klejeniu, prostowaniu, wzmacnianu.

4 Wszelkie inne modyfikacje będziesz robił w/g własnego uznania jak nabierzesz trochę doświadczenia w lotach.

Powodzenia i przyjemności z lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Betę 1400 w 2 wersji - tej najnowszej ponoć ;) ale czy lepszej nie mnie ocniać..

Dla mnie model jest nie do zabicia . Nie trzeba poprawiać dźwigara bo poprawiła to już fabryka . Serwa mają swoje miejsce wewnątrz kadłuba . zmieniono mocowanie silnika jest teraz mocowany do sklejkowej kształtki wsuwanej w szczelinę kadłuba a nie do dziwnego bloku sklejkowych krązków wklejanych na chybił trafił ... Ogólnie drobne zmiany in plus . A skrzydła są mocowane na wkręty a nie na wcisk z magnesem

wchodzi w kadłub np taki pakiet : http://www.hobbyking...?idProduct=6306 lub

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9394__Turnigy_2200mAh_3S_30C_Lipo_Pack.html

 

Nie licz na dłuuugie latanie z wielkim pakietem bo pierwsze kroki dają tyle emocji że zbyt długi lot tylko męczy i powoduje rozproszenie u pilota .

Posiadanie kilku pakietów wskazane z powodu mniejszych ( krótszych ) przerw w lataniu gdy drugi pakiet się ładuje..

Kazdy przez to przechodził :) .

Na pierwsze loty weź sobie termos z kawą / herbatką i rób sobie przerwy na ujście emocji po locie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Dołączając się do tematu miałbym kilka pytań...od jakiegoś czasu wertuję forum,i zdecydowałem się właśnie na model jakim jest Beta 1400, która właśnie idzie do mnie,skorzystałem również z porad jakie tu były,między innymi kolegi Artu ,oprócz wspomnianego modelu w wersji PNP(posiadam aparature DX6i oraz odbiornik spectrum ar 6200 z satelitką) zamówiłem również LiPol 1300 mAh 11,1V - Pelikan, gdyż nie chciałem mieć problemów z wyważeniem modelu na pierwszy raz oraz mam drugi pakiet parkzone 11,1 V 2200 mah lipo(z innego modelu do którego muszę jeszcze dojrzeć) i tu pytanie czy nadaję się chociażby wymiarowo do tego modelu,zamówiłem również klej uhu por,śmigło 6x5,5 E - APC,piastę (2,3mm, M5) - mpj4701 oraz rurkę węglową - 6mm(4,0).I tu mam pytanie czy muszę wyważać jakoś to śmigło czy wystarczy założyć to piastę ,to śmigło i ma działać,chcę uniknąć sytuacji takiej że gdzieś tu na forum czytałem że oderwało gościowi całe mocowanie silnika...Kolejne pytanie..czy po założeniu tego śmigła(APC) ono chyba ma inne wymiary jak to oryginalne mogę używać oryginalny pakiet 1300 pelikana?? czy muszę włożyć ten większy? czy nie będzie nadmiernego poboru prądu?Czytałem też że po założeniu owego śmigła coś trzeba podpiłowywać czy jakoś tak żeby pasowało..I jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje "Beta na tym śmigiełku zaczyna latać tak jak powinna :D" to znaczy jak?? gdyż model będzie nówka z salonu więc nie wiem czy od razu zakładać nową piastę i nowe śmigło czy próbować na wersji stockowej..konkretnie chodzi mi o to jak jest na oryginalnym śmigle a jak jest na APC,i jeszcze jedna rzecz odbiornik z satelitką nie wiem do końca czemu służy ta satelitka jest to jakby zabezpieczenie odbiornika? Ona ma być zamontowana tuż koło odbiornika czy na zewnątrz? Po podgrzaniu i ściągnięciu starej piasty,nową mam włożyć do oporu?też mam ją dać na kleju? I ostanie już pytanie dotyczące nieszczęsnego mocowania skrzydeł czy jak wymienię ta rurkę na nową..6mm(4,0) to będę musiał jeszcze coś kombinować z magnesami neodymowymi, śrubkami czy coś,czy to wystarczy aby model się nie rozłożył w locie?Pytam gdyż nie chcę dłubać zbytnio przy konstrukcji bo się nad zwyczajniej na tym nie znam,a może istenieje całkiem jakiś prosty sposób dla laika na zabezpieczenie tego jakoś.

Z góry Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za konkretną odpowiedź koledze"Zefirek"...nie spodziewałem się żadnej innej odpowiedzi tak najłatwiej odpisać jak kolega zefirek odpisał i wiedziałem że takie odpowiedzi będą...i kolega zapomniał już jak sam pytał...a ztąd to wiem że właśnie przeczytałem forum i czytam już od jakiegoś czasu zresztą widać po asortymencie który zamówiłem.Szkoda że tego posta wcześniej nie skierowałem do konkretnej osoby czyli Artu(zauważyłem że ten pan udziela się na innych forach) bo zapewne uzyskałbym bardziej mądrą odpowiedź niż post wyżej.Myślałem również że na forum można pytać a takie odpowiedzi jak kolegi wyżej to ja naprawdę wcale bym wolał nic nie pisać niż tak komuś pomagać. Poza tym wertuję forum i nie jestem tak mądry jak kolega wyżej wiec wolałem tu zapytać.jeszcze raz Dziękuję za konkretną odpowiedź kolegi zefirka...i proszę o ewentualne podpowiedzi jeszcze w innym stylu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za konkretną odpowiedź koledze"Zefirek"...nie spodziewałem się żadnej innej odpowiedzi tak najłatwiej odpisać jak kolega zefirek odpisał i wiedziałem że takie odpowiedzi będą...i kolega zapomniał już jak sam pytał...a ztąd to wiem że właśnie przeczytałem forum i czytam już od jakiegoś czasu zresztą widać po asortymencie który zamówiłem.Szkoda że tego posta wcześniej nie skierowałem do konkretnej osoby czyli Artu(zauważyłem że ten pan udziela się na innych forach) bo zapewne uzyskałbym bardziej mądrą odpowiedź niż post wyżej.Myślałem również że na forum można pytać a takie odpowiedzi jak kolegi wyżej to ja naprawdę wcale bym wolał nic nie pisać niż tak komuś pomagać. Poza tym wertuję forum i nie jestem tak mądry jak kolega wyżej wiec wolałem tu zapytać.jeszcze raz Dziękuję za konkretną odpowiedź kolegi zefirka...i proszę o ewentualne podpowiedzi jeszcze w innym stylu..

 

 

Nie musisz dziękować :) Nie jesteś pierwszą osobą, która zadaje takie pytania. Wystarczy poszukać, to nie jest wcale takie trudne. Gdybyś czytał te forum tak jak twierdzisz, to wiedziałbyś, że model można wyważyć bez problemu z akumulatorem 3s o pojemności 2200 mAh - wystarczy usunąć podkładki z dziobu modelu. Nie wiem, po co chcesz zmieniać śmigło skoro można latać na tym, które znajduje się w zestawie i po co chcesz zmieniać bagnet skrzydła na taki sam, jak masz w zestawie.

 

I jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje "Beta na tym śmigiełku zaczyna latać tak jak powinna :D" to znaczy jak??

 

Dla osoby początkującej, a właśnie taką jesteś i tak będzie latał za szybko, więc śmigło z zestawu w zupełności Ci wystarczy.

 

 

Skrzydło możesz zabezpieczyć przez rozsuwaniem się połówek za pomocą dwóch haczyków kuchennych i "gumki z majtek" :), w taki sposób:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz dziękować :) Nie jesteś pierwszą osobą, która zadaje takie pytania. Wystarczy poszukać, to nie jest wcale takie trudne. Gdybyś czytał te forum tak jak twierdzisz, to wiedziałbyś, że model można wyważyć bez problemu z akumulatorem 3s o pojemności 2200 mAh - wystarczy usunąć podkładki z dziobu modelu. Nie wiem, po co chcesz zmieniać śmigło skoro można latać na tym, które znajduje się w zestawie i po co chcesz zmieniać bagnet skrzydła na taki sam, jak masz w zestawie.

Skrzydło możesz zabezpieczyć przez rozsuwaniem się połówek za pomocą dwóch haczyków kuchennych i "gumki z majtek" :), w taki sposób:

 

Dołączona grafika

 

"wystarczy usunąć podkładki z dziobu modelu" pisałem jasno "nie chcę dłubać zbytnio przy konstrukcji bo się nad zwyczajniej na tym nie znam",

" Nie wiem, po co chcesz zmieniać śmigło skoro można latać na tym, które znajduje się w zestawie"-ja już nic nie rozumiem wszędzie trąbią żeby to wymieniać chociażby parę postów wyżej kolega artu nie tylko na tym forum..skąd pan wie jaka wersje bety będę miał..Dziękuję za porady naprawdę nie mam 12 lat żeby się tutaj tak kłócić zależało mi na jednym konkretnym poście a nie mądrzeniu się i tak dalej...ile postów tyle opini..pozactym nadal nie otrzymałem pełnej zwięzłej odpowiedzi na moje pytania,pozatym uważam ze jakbym był takim fachowcem jak kolega zefirek to udzielił bym jednej i konkretnej odpowiedzi na żądane pytanie,nawet wtedy jak uważałbym to za głupie pytanie,i schował na chwilkę honor..a nie odsyłał do googli jak jakiegoś dzieciaka..Jeszcze raz Dziękuję Panu za fatygę,ale takie odpowiedzi naprawdę nie zachęcają do tego hobby wręcz odwrotnie zniechęcają,a postanowiłem że spróbuje wejść w samoloty kończąc inne hobby....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daffy

 

Czytając co piszesz wygląda jak byś oczekiwał aż ktoś Ci palcem pokaże co masz robić.

 

Masz mózg to kombinuj, masz siano to wydawaj:)

 

1. Pakiet jak się zmieści i da się model wyważyć to jest ok.

 

2. śmigła możesz nie wyważać, ale jak będzie nie wyważone to mogą rozlecieć się łożyska w silniku, albo coś więcej.

 

3. Co do poboru prądu są urządzenia typu wattmeter lub multimetr+bocznik lub multimetr cęgowy z pomiarem prądu do 100A i po podłączeniu sprawdzasz jaki płynie prąd i masz odpowiedź jaki pakiet będzie ok. (oczywiście jak pakiet ma pojemność 1300mAh i wydajność prądową np 15C to przy tych parametrach kończysz pomiar i chciał nie chciał musisz dać mocniejszy pakiet)

 

4. Jeżeli nie pasuje to coś podpiłuj, jak pasuje to nie piłuj.

 

5. Co do satelitki nie pomogę latam na 35MHz (ale pewnie jest w instrukcji od radia opisane - RTFM)

 

6. piasta jest samozaciskowa - rozbierzesz to zrozumiesz zasadę działania

 

7. Co do związania ze sobą połówek skrzydła to patentów jest od groma (gumki, magnesy, śrubki, taśma klejąca) Każdy sposób jest dobry jak jest skuteczny.

 

Pozdrawiam Adam.

 

P.S. Życzę więcej wytrwałości i cierpliwości bo to jest w modelarstwie potrzebne.

 

Chyba, że chcesz zostać pilotem modeli a nie modelarzem wtedy szykuj dużo kasy i poszukaj człowieka, który będzie Ci szykował i naprawiał modele a Ty je będziesz rozbijał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.