Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dział dla zaawansowanych pilotów

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Borys

Borys
  • Modelarz
  • 106 postów

Napisano 26 November 2007 - 19:03

I w tej kwestii zgadzam sie z tobą Tomku, mniejszym modelem tez można cos pokazać
nie koniecznie musi to byc model za 20 tyś.tylko wtm dziale proszę o pisanie konkretnie na temat a nie nie kończące się dyskusje niezwiązane z tematem.

#2 Tomek

Tomek
  • Modelarz
  • 6623 postów

Napisano 10 November 2007 - 20:36

Celem tego nowego działu jest integracja pilotów którzy latają akrobacyjnie, bez względu na wielkość modeli.
Z przyzwoitości przyjmijmy, że będą to modele z silnikami większymi niż 8ccm lub minimum 1,4m rozpiętości, w przyszłości pomyślimy nad działem dla małych elektryków klasy park-flyer.
Chcemy pokazać, że nie trzeba mieć modelu za 20tys zł aby latać efektownie i być dumnym z tego co chcemy pokazać innym.
Być może ten nowy dział spowoduje, że w końcu doczekamy się zawodów "mini F3M" lub 3D dla tych wszystkich którzy mają coś do pokazania, przecież nie raz jest tak, że pilot z dużo mniejszym modelem lata dużo lepiej od Pana X który ma duży model tylko dlatego że jest duży...
A zatem drodzy modelarze, zapraszam serdecznie, piszcie o sobie, o modelach, o waszych doświadczeniach.
Bardzo cenne są też wasze wskazówki, to dzięki nim będzie można dopasować ten dział pod wasze potrzeby.

#3 skyhawk172

skyhawk172
  • Modelarz
  • 9 postów

Napisano 27 May 2014 - 09:21

Ciekawa inicjatywa z takim działem. Osobiście latam Super air'em z silnikiem os max. Akrobacją zajmuje się od dwóch lat. Staram się wykonywać coraz bardziej wymagające figury i składać je w ładne wiązanki. Za niedługo przesiadka na extre 300s z silnikiem 153 cm 3

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

#4 esceta

esceta
  • Modelarz
  • 423 postów

Napisano 27 May 2014 - 10:01

Taaaa inicjatywa bardzo ciekawa a ilość postów od 2007  poraża. :( Zainteresowanie zawodami F3M jest mniej więcej takie same jak tą inicjatywą. Myślę, że z zawodami mini F3M będzie podobnie.  Na F3A i F3A klub też nie ma zatrzęsienia zawodników. Ludzie nie są zainteresowani zawodami. Pytanie tylko dlaczego nie chcą się sprawdzić, poczuć adrenalinę i obiektywnie zweryfikować swoich umiejętności.

#5 ZARZU

ZARZU
  • Modelarz
  • 150 postów

Napisano 01 June 2014 - 09:55

Ludzie nie są zainteresowani zawodami. Pytanie tylko dlaczego nie chcą się sprawdzić, poczuć adrenalinę i obiektywnie zweryfikować swoich umiejętności.

Starsze pokolenie pamięta raczej brak obiektywności sędziów. Ale młodsze, może nie wierzy w swoje możliwości...

#6 Adam_S

Adam_S
  • Modelarz
  • 435 postów

Napisano 01 June 2014 - 11:03

A może przydały by się zawody w kategorii OPEN bez licencji na uproszczonych zasadach?

#7 esceta

esceta
  • Modelarz
  • 423 postów

Napisano 01 June 2014 - 14:18

Słyszałem plotki o złym sędziowaniu w F3A. W F3M jak dotychczas nikt nie miał pretensji do sędziów.

Adamie, jeśli zbierzesz grupę modelarzy(10-20) co będą chcieli na takie zawody przyjechać to ja je zorganizuje.

#8 bart07

bart07
  • Modelarz
  • 3139 postów

Napisano 01 June 2014 - 18:32

Adamie, jeśli zbierzesz grupę modelarzy(10-20) 

To jest nas AŻ tylu???

#9 esceta

esceta
  • Modelarz
  • 423 postów

Napisano 01 June 2014 - 19:36

??? Nie rozumiem. 10 - 20 zawodników to aż ?

#10 DJDIT

DJDIT

DJDIT

• Modelarz
  • 574 postów

Napisano 01 June 2014 - 19:47

Z doświadczenia wiem, że nawet takie mini zawody "dla jaj" niektórzy biorą na bardzo poważnie i zamiast zabawy  robią się pretensje psuje się cała atmosfera...

Ja sam na każdy piknik czy zawody w których nie chcę brać udziału jadę dla ludzi, spotkać się, pogadać, zjeść kiełbaskę przy ognisku i polatać luźno.

Teraz uczy się dzieci rywalizacji od samego gimnazjum, potem to samo w pracy... więc nie dziwi mnie niechęć do jakichkolwiek zawodów pomijając brak czasu z którym przyszło nam w tych czasach walczyć.

#11 Shock

Shock
  • Moderatorzy Forum
  • 3692 postów

Napisano 01 June 2014 - 19:55

Ja sam na każdy piknik czy zawody w których nie chcę brać udziału jadę dla ludzi, spotkać się, pogadać, zjeść kiełbaskę przy ognisku i polatać luźno.

Mogę to potwierdzić ! :D

Na ostatni Żar przyjechałeś kawał drogi mimo iż pogoda była do bani ,zaraz po przyjeżdzie, polatałeś potem pogadanka ...

#12 darkarll

darkarll
  • Modelarz
  • 607 postów

Napisano 02 June 2014 - 10:48

Celem tego nowego działu jest integracja pilotów którzy latają akrobacyjnie, bez względu na wielkość modeli.
Z przyzwoitości przyjmijmy, że będą to modele z silnikami większymi niż 8ccm lub minimum 1,4m rozpiętości, w przyszłości pomyślimy nad działem dla małych elektryków klasy park-flyer.
Chcemy pokazać, że nie trzeba mieć modelu za 20tys zł aby latać efektownie i być dumnym z tego co chcemy pokazać innym.
Być może ten nowy dział spowoduje, że w końcu doczekamy się zawodów "mini F3M" lub 3D dla tych wszystkich którzy mają coś do pokazania, przecież nie raz jest tak, że pilot z dużo mniejszym modelem lata dużo lepiej od Pana X który ma duży model tylko dlatego że jest duży...
A zatem drodzy modelarze, zapraszam serdecznie, piszcie o sobie, o modelach, o waszych doświadczeniach.
Bardzo cenne są też wasze wskazówki, to dzięki nim będzie można dopasować ten dział pod wasze potrzeby.

To w zamyśle miało dotyczyć całego działu 3D , konsekwentnie posty o "depronkach" przenoszone były do innych działów a swoje doświadczenia mieli tu wymieniać piloci z pewnym już doświadczeniem .