Skocz do zawartości

FIREBIRD MAWI FLY MODEL (X-MODELS)


Gość horn3t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek italiańców jet ciekawy, szkoda że tak mało jest u nas informacji na temat modeli z Mawi (X-model) ale zaczyna sie to zmieniać czekam jak poajwi się ktoś z Firebirdem i opisze swoje doświadczenia, bo na razie jestem stronniczy choć staram się przekazywać informacje obiektywnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zmęczony i trochę nie kumam i brak chęci na przekopywanie wątków chodzi gdzie jakiś namiary (link) do ty duraluminiowych bagnetów?

 

Chyba to jest to: allegro.pl/aluminium-duraluminium-pa6-pręt-fi-10mmx15mm-i2946472279.html / wyżej ktoś zapodał/, ale osobiście mam wątpliwości co do gatunku - w PA6 za bardzo bym nie wierzył w zastosowaniu na bagnet. Zbyt plastyczny do tego zastosowania., Optymalnym rozwiązaniem jest PA 9, wytrzymałość i twardość stali ulepszanej cieplnie. Pozostaje pytanie czy występuje w prętach, ale to jest do wyśledzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastosowałem do sworda w/w produkt małem watpliwości co do charakterystyki PA 6 sadziłem,że bagnet może być kruchy a jak zbyt plastyczny to chyba OK. Lepiej zgiąc bagnet niż rozwalić skrzydła. Pozostał mi odcięty PA 6 wkrecę w imadło porobię dziś próby ale na oko dość solidny.Dziękuję z trafne uwagi a firma wysyłajaca towar bardzo solidna realizuje każdy nawet tak niewielki odcinek/ 30 cm/ za niewielkie pieniadze 23 zl! Loty pokaza. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to jest to: allegro.pl/aluminium-duraluminium-pa6-pręt-fi-10mmx15mm-i2946472279.html / wyżej ktoś zapodał/, ale osobiście mam wątpliwości co do gatunku - w PA6 za bardzo bym nie wierzył w zastosowaniu na bagnet. Zbyt plastyczny do tego zastosowania., Optymalnym rozwiązaniem jest PA 9, wytrzymałość i twardość stali ulepszanej cieplnie. Pozostaje pytanie czy występuje w prętach, ale to jest do wyśledzenia.

Waldku oczywiście można teoretyzować jednak najlepiej robić doświadczenia .Optymalnie to chyba brak bagnetu :D

Byłem u fachowca -tokarza,"złotej rączki" ,przedstawiłem w czym rzecz i powiedział iż pręt z PA6 o dł. 22 cm (taki w Virusie) nie jest do złamania,wygięcia przy zastosowaniu jako bagnet.To już materiał do obróbki skrawaniem.

Oczywiście jeśli są lepsze pręty to czemu nie zastosować jak jest możliwość kupna, tylko żeby nie robić przerostu formy nad treścią .

Jak złożę skrzydła w Virusie to dam na pewno znać... ;) ale nie sądzę że stanie się to z powodu bagnetu.

 

 

Tą drugą firmę którą podał kojani http://www.proal.com...ety_stopowe.htm mam niedaleko od siebie (ok. 20 km) więc mogę kiedyś podjechać ,zapytać jak sprzedają ,czy na metry i jeśli byli by zainteresowani to mógłbym kupić pewną długość pociąć wg żądanego wymiaru i rozesłać zainteresowanym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldku oczywiście można teoretyzować jednak najlepiej robić doświadczenia .Optymalnie to chyba brak bagnetu :D

Byłem u fachowca -tokarza,"złotej rączki" ,przedstawiłem w czym rzecz i powiedział iż pręt z PA6 o dł. 22 cm (taki w Virusie) nie jest do złamania,wygięcia przy zastosowaniu jako bagnet.To już materiał do obróbki skrawaniem.

Oczywiście jeśli są lepsze pręty to czemu nie zastosować jak jest możliwość kupna, tylko żeby nie robić przerostu formy nad treścią .

Jak złożę skrzydła w Virusie to dam na pewno znać... ;) ale nie sądzę że stanie się to z powodu bagnetu.

 

 

Tą drugą firmę którą podał kojani http://www.proal.com...ety_stopowe.htm mam niedaleko od siebie (ok. 20 km) więc mogę kiedyś podjechać ,zapytać jak sprzedają ,czy na metry i jeśli byli by zainteresowani to mógłbym kupić pewną długość pociąć wg żądanego wymiaru i rozesłać zainteresowanym :)

 

:) Propozycją zakupu jestem zainteresowany i chętnie skorzystam z pośrednictwa w zakupie.

Co do teorii to ona jest zapisana w parametrach poszczególnych gatunków PA i nie ma co wyważać otwartych drzwi.Oczywiście dobór materiału trzeba dostosować do modelu - inny do laminata, inny do drewniaka. Bagnet ważna rzecz i lepiej dać lepsze. To jest małe ale lotnictwo i kompromisy są niewskazane. Model fajnie wygląda w locie, mało budująco w worku po przyziemieniu ze złożonymi skrzydłami :rolleyes:

Co do "obróbki skrawaniem" to zapewniam Cię że tym sposobem można obrabiać 99% materiałów na tym świecie :) i to nie jest żaden argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek ,zgadza się wszystko co napisałeś.Nie jestem znawcą ,dla mnie wszystko co srebrne to aluminium ;) ,gość odnośnie "obróbki skrawaniem" powiedział iż to materiał z którego on wykonuje wiele elementów ,wszystko poniżej to "miękki szajs" -coś mi tam pokazywał jak świecą się wióra że to oznaka że jest materiał ok.

Niestety dziś Proal zamknięty ,będę dzwonił w tygodniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, ale w celu podniesienia tematu..

Dzwoniłem dziś do Proalu i niestety pan poinformował mnie iż to co jest na stronie sklepu niekoniecznie pokrywa się ze stanem magazynowym.

Nie mają prętów 7075 ,(nawet nie mają materiału z PA6) ,ponoć to trudno osiągalny i średnio poszukiwany towar .Pan nie potrafił mi nawet podpowiedzieć gdzie bym mógł takie pręty znaleść..

Tak więc ja pozostaje przy tym co udało mi się kupić na allegro i nie zawracam sobie głowy..

 

edit. Dzwoniłem do tej drugiej hurtowni i również nie posiadają na stanie nic co mogło by Nas interesować..(również nie mają nawet PA6)

 

Kończę więc wątek i wróćmy do bohatera tematu -Firebirda -Krzysiek ,fotki,filmy !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze słowo do bagnetów - gatunek 7075 jest dostępny w średnicy 20mm, odcinek 300mm to koszt po cenach zakupu ok. 6PLN, do tego trzeba doliczyć przesyłkę i znajomego tokarza który przetoczy :)

Jedyny problem to taki, że od początku roku hurtownie nie mogą prowadzić sprzedaż detalicznej - czyli trzeba kupić na firmę.

 

Kojani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pogoda dopisuje i termika.

Firebird dziś bardzo elegancko wykorzystał warunki pogodowe na jednym pakiecie wylatałam 54 min i kilka razy uciekałem z komina a można było więcej :)

 

 

DSC_0284_zps4c036c97.jpg

DSC_0280_zpsbaf30749.jpg

DSC_0268_zps94b77a79.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje gratulacje! Bo,az trudno uwierzyć. Jak narazie jestem przyzwyczajony do 6min lotów :) Więc godzina na jednym pakiecie to dla mnie magia. Na dniach poznam was z moją nową dziewczyną :D Własnie jest dopieszczana i juz nie mogę się doczekać oblotu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoniłem dziś (dobrze, że tego nie widział mój syn ;) ) model z cięższym pakietem super frajda i odreagowanie trudów dnia codziennego :D . Bez termiki z różnymi fikołkami itp. 42 min w powietrzu. Takiego modelu potrzebowałem i polecam. Niestety byłem sam i tylko jedna fota z komórki.

post-3269-0-25541100-1366140852_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie przyjadę i zrobie pomiary :D Ile amper wciąga ci motor i jakie śmiglo zalożyłes? bo az mnie nosi po chacie tak sie chce już polatać :) W piątek chyba odbieram i pewnie wtrące się w temat.Mam taką nadzieje,bo zawsze moze pójsc coś nie tak..Zawsze mi chodził po głowie taki hotliner i dzięki Tobie się podpaliłem.A jak mi jeszcze piszesz,ze można sie nim zatrzymać w czasie to juz wogóle model idealny :D A syna zabieraj częściej niech cos nagra.

Piotrek ,a jak U Ciebie coś się ruszyło z falconem? Bo czuje ciszę przed burzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak latam Falconem trochę spokojniej czyli pól na pól szybowanie i ganianie na 1/2-3/4 gwizdka to pakiet 3000 4s z łopatkami 13x6,5 z silnikiem 3548 styka mi na 40-50 minut latania. Jak ganiam ostro Falcona tylko na silniku to na powyższym setup-ie latam 20-25 min.

Te 50 min przy dobrej pogodzie to nie hop-sipu ale da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.