Skocz do zawartości

Citabria-Decathalon Gigant RC


balcerseb88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przejmuj się jest dużo czasu piknik organizowany jest zawsze w okolicach czerwca wszelkie informacje na stronie Areoklubu poznanskiego warto zobaczyć galerie jak to było w innych latach impreza odbyła się poraz piąty nie jest to może impreza na miiare Wilczych Lasek ale warto przyjechać do miłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek oj tam zaraz sklep ok 70 desek :) hehe ale przy takiej ilosci w abcrc można uzyskac niezłą cene 2.9 za sztukę

 

Kesto owszem co do ceny masz racje było by taniej ale nie do wagi srednio mozna przyjąć ze m3 balsy wazy 110kg a np topoli 400kg wiec drobna róznica jest. jedyna zacheta to cena w sumie myslac o tym od początku mógł bym zrobic ciensze pszekroje listewek pod np. topole bo topola jest sporo mocniejsza na rozciganie sciskanie itp...

Pozdrawiam nie bawem dalsze fotki z budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

srednio mozna przyjąć ze m3 balsy wazy 110kg a np topoli 400kg wiec drobna róznica jest.

 

To wszystko zależy od tego, co ci przyślą. Mam zapas balsy, który jest cięższy od wszelkich gatunków drzew liściastych rosnących na terenie kraju, więc takie teoretyzowanie, że balsa jest lżejsza niż topola, jest mocno naciągane. Ale.... twój model-twoja decyzja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od tego, co ci przyślą. Mam zapas balsy, który jest cięższy od wszelkich gatunków drzew liściastych rosnących na terenie kraju, więc takie teoretyzowanie, że balsa jest lżejsza niż topola, jest mocno naciągane. Ale.... twój model-twoja decyzja.

 

Oczywiście masz racje jest balsa gorszego gatunku która jest cięższa taką oczywiście odrzucam na bok.

Dzis wieczorkiem Zwarze 1m2 balsy postaram się ja pomieszać miętka twarda i średnia oraz 1m2 obłogi topolowej (forniru) wtedy będzie bardziej wiarygodna różnica

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balsa selekcjonowana 140kg m3 lub 24-26 g deska. Ale cena 9zł , dobrze że tylko 20 desek , inaczej zrujnował bym budżet Łosia :D

 

To ja chyba kupiłem selekcjonowaną ale za 2.9zl albo mam złą wage która oszukuje :) A gdzie tak Tomku przepłaciłeś ?? ;)

Zważyłem 10 desek balsy 1.5 mm wyszło 211g kolejne (inne) 10 desek 217g oraz kolejne 227g ważąc poszczególne deski wychodzi różnie od 17 do 28 gram deska

Zważyłem również 1m2 forniru topolowego wyszło 582 gramy tak ze jest taniej ale i ciężej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze odbudować mojego Decathlona bo Twój mi sie coraz bardziej podoba!

 

No coraz bardziej zaczyna przypominać jakiś samolot :)) bo do tej pory to tylko kilkanaście desek poklejonych do "kupy" :D

A teraz niedziela spędzona w warsztacie oto efekty

Doszlifowałem model praktycznie na gotową gdzie niegadzie szpachla i można kryć

Zrobiłem światełko nawigacyjne

Osłonki na linki steru kierunku

Zastrzały statecznika poziomego

 

Zapraszam do oglądanie i komentowania :)

post-158-0-29795400-1356295867.jpg

 

post-158-0-14657900-1356295873.jpg

 

post-158-0-10374900-1356295879.jpg

post-158-0-75949000-1356295884.jpg

post-158-0-36774100-1356295860.jpg

post-158-0-36724100-1356295891.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny wielki model bardzo dużo pracy . Szkoda tylko że w dziale makiety jest relacja co najwyżej z budowy pół makiety .Zachęcam aby Kolega postawił na budowę pełnej makiety ,a satysfakcja z gotowego modelu będzie większa .Ale ja się tylko czepiam ;) To Kolegi wybór i praca ,powodzenia i pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny wielki model bardzo dużo pracy . Szkoda tylko że w dziale makiety jest relacja co najwyżej z budowy pół makiety .Zachęcam aby Kolega postawił na budowę pełnej makiety ,a satysfakcja z gotowego modelu będzie większa .Ale ja się tylko czepiam ;) To Kolegi wybór i praca ,powodzenia i pozdrawiam .

 

Ja na makietę jeszcze jestem za "młody" za mało cierpliwości za mało dokładności może kiedyś w przyszłości pokoszę sie o makietę ale puki co ledwo starcza mi cierpliwości na ten model :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.