Skocz do zawartości

Zdjęcie

Figury 3d w pastylce

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 zajc3w

zajc3w
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 14 July 2009 - 09:57

Dzięki za wyjaśnienie, Z cytowanego przeze mnie opisu zrozumiałem, że aby harier był harierem musi być 45stopni lub więcej. Teraz wszystko jasne.

#2 radek872

radek872
  • Modelarz
  • 188 postów

Napisano 13 July 2009 - 17:03

70 stopni to juz jest Cobra a wlataniu 3D nie ma jakiegoś wyznacznika, że ma być 45 stopni i koniec każdy model inaczej sie zachowuje jedne kiwają skrzydłami przy 30 stopniach inne w ogóle.Wiadmom, że im wiekszy kąt tym mniejsza szybkość, a im mniejsza szybkość tym bardzie skrzydło zrywa strugi tu juz trzeba się zagłebić w konstrukcje modelu charakterystyke profilu skrzydła itp.

#3 Pawel_W

Pawel_W
  • Modelarz
  • 133 postów

Napisano 13 July 2009 - 15:09

Zależy jak mocno podciągniesz. Spokojnie można zrobić harriera (o ile można to tak nazwać) pod kątem 70-80 stopni.

#4 zajc3w

zajc3w
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 13 July 2009 - 13:13

Harrier

To w sumie jedna z podstawowych figur 3d nie najtrudniejsza ale najwiecej wymagajaca od modelu. Jesli Wasz sprzecik lubi wpadac w korek i wali sie na skrzydlo przy mocniejszym zaciagnieciu wysokosci to nie radze probowac harriera.
Figure kazdy na pewno zna; polega na powolnym locie postepowym w calkowitym przeciagnieciu. Wazne aby nos modelu byl pod katem 45 lub wiecej stopni - wtedy model przestaje miec ochote na machanie skrzydlami.
Najlepszym sposobem rozpoczecia tej figury jest winda. Podczas opadania stopniowo dodajemy gazu i w momencie gdy model odpowiednio zadrze nos zaczyna sie harrier. Aby go zgrabnie kontynuowac musimy wywazyc otwarcie przepustnicy i wychylenie steru wysokosci. Wymaga to duuuzo cwiczen ale daje frajde i satysfakcje jak sie w koncu uda. W harrierze jest jedna zasada- nie uzywamy lotek do skrecania- sluza one tylko do stabilizowania modelu. Skrecamy sterem kierunku.
Istnieje takze wariacja tej figury- inverted harrier- czyli po naszemu odwrocony harrier. W wielu przypadkach jest latwiejszy do wykonania. Zaklocone i zawirowane przez przeciagniete skrzydla powietrze nie oplywa odpowiednio ogona podczas normalnego harriera, a podczas odwroconego ogonek przecina gladkie powietrze.

Video

Tak patrze na ten filmik, i pozostałe z harierem i nie widzę tego kąta 45 stopni od poziomu 30-40 zawsze mi wychodzi..... a powyżej 45 to już nie widziałem nigdzie. Jak to jest z tym kątem w harierze w końcu??

#5 radek872

radek872
  • Modelarz
  • 188 postów

Napisano 29 March 2009 - 13:32

Są 2 odmiany tej akrobacji jadna to co Rabbit opisałes a druga na tym filmie :faja: .Miedzy opadanie techniką rolling Harriera Nicollo wybija model z rytmu poprzez kopniaki sterem kierunku w przeciwna strone co daje efekt jakby model chwilowo sie zatrzymywał

#6 rabbitlkr

rabbitlkr
  • Modelarz
  • 42 postów

Napisano 29 March 2009 - 13:10

Ostry, Twoim zdaniem szybki rolling harrier wyjdzie na minimalnym gazie? Czy może będzie to opadanie?

#7 Artemis3

Artemis3
  • Modelarz
  • 10 postów

Napisano 29 March 2009 - 12:53

Nie świruj, bo rabbitlkr ma racje. To jest poprawny opis tej figury między 44, a 48s lotu.

#8 Ostry

Ostry
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 29 March 2009 - 12:47

A ja niby o czym odpisałem?

W 44-48s filmiku jest "opadanie" a twój opis bardziej pasuje mi do tego "szybkiego" rolling hariera, który jest przez większość klipu.

#9 GośćAnonymous_*

GośćAnonymous_*
  • Guests

Napisano 29 March 2009 - 12:12

aha wielkie dzięki czyli dobrze myślałem. Trening czyni mistrza :mrgreen:

#10 rabbitlkr

rabbitlkr
  • Modelarz
  • 42 postów

Napisano 29 March 2009 - 10:24

A ja niby o czym odpisałem?

#11 Ostry

Ostry
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 29 March 2009 - 10:15

Nie wiem jak się ta figura nazywa ale wykonanie jej jest dość proste. Minimalny gaz, ruchy te same co przy rolling harierze tylko szybciej. Resztę dopracujesz w locie.

Gruchu napisał "44 - 48 s filmu"

#12 rabbitlkr

rabbitlkr
  • Modelarz
  • 42 postów

Napisano 29 March 2009 - 10:06

Nie wiem jak się ta figura nazywa ale wykonanie jej jest dość proste. Minimalny gaz, ruchy te same co przy rolling harierze tylko szybciej. Resztę dopracujesz w locie.

#13 GośćAnonymous_*

GośćAnonymous_*
  • Guests

Napisano 29 March 2009 - 09:58

jak się nazywa ta akrobacja i jak ją wykonać??

44 - 48 s filmu.

#14 radek872

radek872
  • Modelarz
  • 188 postów

Napisano 17 March 2009 - 09:52

Ostatnio bardzo modne sa dynamiczne przejscia z lotu plecowego do harriera w normalnej pozycji czy łaczenie z innymi figurami i to na pewno jest bardzo mocno presuniety srodek ciezkosci w połaczeniu z duzy wychyleniemi i szybkim serwem na sterze wysokosci 19 sek lotu

#15 Boogie

Boogie
  • Modelarz
  • 207 postów

Napisano 26 December 2008 - 23:03

Oficjalnie ta figura nazywa sie lomcevak- figura wymyslona przez pilotow Czechoslowackich. I rzeczywiscie trzeba miec wiekszy model, zeby ja wykonac.

#16 zielony204

zielony204
  • Modelarz
  • 1 postów

Napisano 26 December 2008 - 21:50

To się chyba nazywa tumbling, masz fajny filmik, w nim jest jak to zrobić :D

http://pl.youtube.co...h?v=luBC2dOyEec

#17 Paweł Rzedzicki

Paweł Rzedzicki
  • Banned
  • 67 postów

Napisano 30 June 2008 - 13:14

Nie wiem jak się to nazywa ale nie zrobisz tego "zwykłym modelem" Takie rzeczy widziałem tylko w wykonaniu Billa Hampela podczas zabaw ogromnymi kilkumetrowymi modelami. Nie sądzę żeby model poniżej 3 metrów miał odpowiednia bezwładność.

#18 mati1988k

mati1988k
  • Modelarz
  • 41 postów

Napisano 30 June 2008 - 11:50

Właśnie oglądam sobie filmiki lotnicze i zobaczyłem ciekawą akrobację :) jak ją wykonać i jak się nazywa ;)

czas: 2:27

#19 radek872

radek872
  • Modelarz
  • 188 postów

Napisano 29 May 2008 - 09:16

Np roller coaster z normalnym srodkiem ciezkowsci chciałbym zobaczyc :D Z zawisem harrier rollem sie zgodze to mozna wykonac bez problemu, ale figury bardziej zaawansowane tu warto przesledzic (Przegląd modelarski kwiecien 2006) nie wykona najlepszy pilot z normalnym srodkiem ciezkosci w okolicach 1/3

Dla tych którzy nie kupuja bądz zaspali w kwietniu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#20 Paweł Rzedzicki

Paweł Rzedzicki
  • Banned
  • 67 postów

Napisano 29 May 2008 - 09:00

Ołowiu nie uzywam, tak składam modele i dobieram wyposażenie, że moge SC ustawić przesuwając pakiet lub zbiornik paliwa- a to nowina, co? I prosze tu nie pitolić, za przeproszeniem, że z ciężkim dziobem da się latać 3D- nie da się. Zrób to co pisałem do Rabbita a nie zawisy, rolla i hariera. Na tym sie nie kończy 3D.