Skocz do zawartości

Model F3A "Michał" v. 2012


przytek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Model "Michał" został oblatany już 5 maja 2012 ale nie miałem czasu (ani zbytniej ochoty po wcześniejszych problemach z forum) aby cokolwiek tutaj o nim maznąć :)

Projektując go zdecydowałem się na skrzydełko na górze które znakomicie poprawia lot modelu na boku oraz w beczkach itp.

Mam dobre porównanie ponieważ poprzedni model z kadłubem z tej samej formy nie miał tego dodatku a różnica w locie- kolosalna.

W następnym modelu zastosuję dltę na górze zamiast skrzydełka. Będzie dłuższa ale o zdecydowanie mniejszej rozpiętości

 

Na dzień dzisiejszy modelem wykonałem już 449 lotów i jutro kolejne.

 

 

podstawowe dane:

 

waga do lotu ok 4850

aku 10S 5000mah

ESC Castle Creation 80HV Ice2

silnik Hacker C50XL

serwa futaba coreless oraz bls plus dwa align na wysokości (miałem je zmienić na BLSy ale nie widzę na razie takiej potrzeby- pracują bardzo ładnie)

 

Jak niektórzy może pamiętają z budową modeli F3A zmagam się od końca 2009 roku i dopiero ten sezon (2012) mogę w pełni nazwać udanym co oznacza że zacząłem walczyć nim na zawodach a o to mi chodziło:).

 

W tym roku modelem zaliczyłem 5 imprez:

1.Puchar Świata w UK Ashford,

2. Zawody ligi F3A w Ashbourne, (Liga to taki odpowiednik Pucharu Polski z tym że liczy się 5 najlepszych wyników z chyba 10 imprez)

3. Zawody ligi F3A w Mansfield,

4. Mistrzostwa UK w Barkston Heath

5. Mistrzostwa Stowarzyszenia Modeli Akrobacyjnych GB.

 

Jak na pierwszy rok sporo a ile frajdy i zabawy z tym wszystkim :)

 

Start w pierwszych zawodach to był horror.... i akurat Puchar Świat!!!! Pierwsze zawody od chyba 1996 roku....(w F3A pierwsze kiedykolwiek!!!)

Nie mogłem startować w zawodach UK ponieważ nie posiadałem certyfikatu "B" wymaganego w UK do startowania w zawodach... a ponieważ miałem i mam licencję FAI z PL to dawało mi możliwość startu w PŚ.....

Egzamin "B" udało mi się zdać pod koniec lipca i od razu zapisałem się na pozostałe w sezonie imprezy.

 

Parę fotek jeszcze bez logo sponsora:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.