Skocz do zawartości

Raven zestaw CNC


Dyrekto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy wpis na łamach tego forum oprócz powitania. Więc proszę o wyrozumiałość jeżeli jest coś nie tak. Otóż, mam zamiar złożyć wymieniony w tytule samolot "Raven". Moja prośba to, kilka nurtujących mnie dylematów:

- gdzie mógłbym znaleźć ten modelik już po złożeniu i wykończeniu estetyki- chciałbym podpatrzeć ;) (http://allegro.pl/ra...2729542790.html )

- jakiego użyć sprzętu:

a.) silnik

b.) serwo

c.) regulator

d.) Li Pol..

Radio posiadam Hk-T6A V2 wraz z nadajnikiem. Jeżeli, będą koledzy skłonni poświęcić chwilę dla moich wypocin będę wdzięczny. Oczywiście gdyby znalazły się plany w rękach któregoś z was i nic nie stałoby na przeszkodzie by je podesłać na pocztę, z góry dziękuję. Wszelkie rady co do składania tego modelu mile widziane, zapewne ktoś już budował ten model i zna mankamenty które w pierwszych fazach budowy się nie ujawniają. A później, może być za późno. Ha, ja mogę się uczyć na błędach ale zawsze jest szansa że z pomocą wyjdzie lepiej B). Co do sprzętu, to zakres mojego portfela jest ograniczony. Więc poprosiłbym o uśrednienie półki. Chciałbym polatać majestatycznie, długo... a gdy zajdzie potrzeba by brak mocy nie był moim przekleństwem. :D Pozdrawiam Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ten zestaw robi prawdopodobnie forumowy kolega kilop

A tu o silniku

http://pfmrc.eu/inde...pietosc-1000mm/

 

Ja tego nie wiem, nick z allegro jest inny niż kolega podał. Ale "gość" jest w dechę, odp. błyskawica na zadane pytanie. raczej nic nie stoi na przeszkodzie i go będę zamawiał. Mam nadzieję że zimy mi starczy na skompletowanie elementarnych braków w wyposażeniu i wiedzy :) . Niemniej oczekuję podpowiedzi w tym temacie do bólu :D

 

 

 

jaki silnik : szczotkowy czy bez szczotkowy zastosować?(różnica w cenie, różnica w jakości,mocy itp?)

czy firma emax jest ok, może coś ktoś podpowie...

dziękuję

Edytowane przez Dyrekto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

i jak tam prace nad Ravenem idą ? bo ja po roztrzaskaniu swojej akrobatki , też zakupiłem w/w model żeby graty z poprzedniego modelu zastosować do niego. Właśnie go skończyłem i czeka na oblot :)

 

Ja w swoim mam motor taki http://www.hobbyking...nner_Motor.html mam nadzieje że wystraczy , bo poprzedni model który na nim latał był lżejszy i to sporo i był mniejszy (też z depronu i latałem nim na pakiecie 850 3S), niestety nie wiem jaki to był model ponieważ go dostałem a był kupiony z 5 lat temu też na allegro ;) . Na tym silniku miałem śmigło 10x6 i model szedł w pionie na 1/2 gazu , zobaczymy jak ten Raven sobie poradzi na nim, zdam relację , myśle że w tą sobote go oblecę jak pogoda pozwoli . To śmigiełko co założyłęm teraz to 10x4,7 też ładnie ciągnie

 

ps. jak coś to pytaj , z tego co na szybko mi przychodzi do głowy to lotki wyciąłem sam z depronu bo te co są w zestawie to cienizna (dla mnie za małe i za delikatne) , generalnie montuj wszystko z przodu bo ja po zamontowaniu wszytkiego muszę pakiet 2200 3S wsuwać do samego przodu żeby był właściwie wyważony

 

na razie go nie maluje , zobaczę jak lata , późnej napewno dostanie jakiś kolorek

 

kilka fot:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po oblocie , powiem tak na tym silniku co mam warjacji nie ma , lata bo lata , ale za mało poweru jak dla mnie , trzeba będzie coś mocniejszego zakupić żeby się pobawić, poza tym model mam nie doważony z przodu, mocno zadzierał , także narazie założe wiekszy i cięższy silnik i zobaczymy co dalej, czy pakiet będę przesuwał w tył czy może nawet bedę dawał cięższy pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Zabieram się właśnie za składanie takiego ravena.
Silnik Emax GF2215/15
śmigło apc 10x5
regulator redox 30A
akumulator redox 1300mAh 11,1v  20c lub 1800mAh 11,1  20c
serwa redox s-90

1.Przymiarka

2.Zamontowanie silnika

3.oklejanie skrzydła taśma pakowa

 

post-15014-0-87812400-1405201173_thumb.jpg

post-15014-0-76238900-1405201674_thumb.jpg

post-15014-0-73770600-1405201797_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam

i ja w końcu zakupiłem opisywanego ravena :)

przymierzałem się już do niego od dobrych 2 lat i w końcu dziś przyszedł

mam parę pytań odnośnie składania tych "puzli"

1) jak zrobić i zamontować wręgę silnika

2) jak zamontować główne podwozie ? planuję  zrobić je z drutu sprężystego 2,5mm

3) gdzie zrobić mocowanie baterii ? (mile widziane zdjęcia )

4) czym pokryć model aby go trochę wzmocnić

 

wyposażenie jakie do niego przewiduje to:

silnik TI 2830-11 KV 1000 3F 350W

zasilanie lipol 3s 2200 mAh

serwa sg 90

post-4218-0-08438000-1429776642_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A może silnik e-max GT....? Łatwo zamontować, sklejka z przodu w niej otwór na silnik. Przykręcasz krzyzak silnik do środka i gotowe ;)

Podwozie ja mam zamontowane tak. zdjęci (inny model ale tak samo)

Bateria z przodu. Ja mam na rzep i trzyma.

Po co pokrywać, dodawać wagi?

Powzmacniaj łączenia części w środku.

post-15014-0-90004500-1429817414_thumb.jpg

post-15014-0-73649900-1429817441_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje prace nad ravenem poszyły delikatnie do przodu

wystrugałem wręgę silnika ze sklejki 3mm

w masce silnika wydrążyłem rowek na sklejkę. Aby było równo użyłem do tego frezarki z założoną piłką od dremela :)

teraz pozostaje to wszystko tylko skleić do kupy

poniżej fotki z pracy

 

zastanawiam się jeszcze tylko nad możliwością wymiany silnika jak coś padnie i trzeba będzie wymieniać, czy zrobić jakiś mały właz z dostępem do kabli i gdzie z której strony ?! coś się wymyśli :)

post-4218-0-63302100-1430224226_thumb.jpg

post-4218-0-97982000-1430224236_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz tak na serio, czy tak po prostu?    Musisz jakoś dojść do kabli, albo wkładać pakiet bo na pewno będzie  gdzieś blisko przodu. A nie odkręcisz silnika od przodu?

Oglądałeś moje zdjęcie? Jaki ciąg ma ten silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik ma moc jak podaje producent 210w a jak podaje sklep 350W więc sam już nie wiem ile 

a ciąg jaki podaje producent to 890g przy 1000kv

a jeśli chodzi o montaż silnika to muszę dać nakrętki kłowe (nie mieli akurat w modelarni więc dałem chwilowo zwykłe ) i wtedy będę miał dostęp od przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.