Skocz do zawartości

Rzeźnik Śniegowy


Rekomendowane odpowiedzi

No i odbyły się dzisiaj pierwsze oficjalne próby. Podczas nieoficjalnych była mała usterka- złamała się rama na łączeniu. Zostało to sklejone na nowo, wzmocnione i ... Jeździ, bo trudno, żeby sanki ze śmigłem nie jeździły.

http://www.youtube.com/watch?v=AIq2fCQRsWE&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wrzucam jeszcze film, jak wygląda w nieco lepszym świetle + mała konkluzja na koniec.

-Projekt można uznać za udany- nie okazał się konkretną klapą. Pojazd jeździ po głębokim śniegu, z górki, pod górkę i po głębokim i po ubitym (kawałek dalej była górka o nachylaniu 45* -wjechał i zjechał bez zbędnych ceregieli po ubitym i nieubitym) . Po nieubitym zarzuca tyłem i przedniej nartce przydałby się wypust kierunkowy. Przyciąga uwagę, jak mało co :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=MZAu9v1iU_Q&feature=youtu.be

 

-Szybkość. Rakieta. Kilka kraks już miał, przez co się lekko pokrzywił i silnik dostał lekkiego skłonu co powoduje problemy z utrzymaniem prostej na pełnym gazie. Dla tego nie szalałem.

 

-Ogólne podsumowanie. Koncepcja jest na prawdę fajna, Trzeba by zrobić coś takiego na spokojnie po wcześniejszym dokładnym zaplanowaniu ,a na pewno odwdzięczy się dostarczając masę świetnej zabawy.

 

-Co bym zmienił? +kilka rad: Punkty narażone na uszkodzenia to:

miejsca styku płóz z trójkątami mocującymi (tył),

łoże silnika- przy wywrotkach,

łączenie ramy- musi być na prawdę pancerne.

Gdybym brał się jeszcze raz za ten projekt,Być może zamiast ramy w kształcie "T" zrobiłbym coś bardziej na kształt obrysu promu kosmicznego, ze wzniosem ujemnym tak, żeby z wieżyczką rama utworzyła znaczek mercedesa. Rozstaw tylnych nart- większy, a ich kztałt jednak bardziej pływakowaty \_/ o kącie ścianek około 30* od poziomu + na górze nartki daszek /\ ,żeby śnieg tak nie zalegał.Układ sterowania- tu będzie zawsze problem- ja zrobiłem ze śruby M8 , zeszlifowałem łeb , zostawiając kształt "t" ściśnięty lekko między trójkątami mocującymi (obowiązkowo podkładki pomiędzy !). Jeszcze kilka zbliżeń zastosowanych przeze mnie rozwiązań:

post-1173-0-09237900-1355516809_thumb.jpgpost-1173-0-15843400-1355516850_thumb.jpgpost-1173-0-57845300-1355516869_thumb.jpgpost-1173-0-38536300-1355516892_thumb.jpg

 

FPV- szkoda mi telefonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwowałem temat od początku i jedyne co mnie martwilo to właśnie łączenia nart i rozwiązanie ze skręcaniem , ja ze skrętem spróbował bym zrobić tak jak jest w poduszkowcu przy smigle są łopaty odchylaja sie i skreca pojazd..itd na pewno był by mniejszy promien skretu niz u ciebie i mniej skomplikowane rozwiązanie co jest w twoim modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cztero-płozowym też myślałem- ale to już chyba dobrze by było sięgnąć po rozwiązania samochodowe, jeśli chodzi o amortyzację i układ sterowania. Myślałem nawet o zrobieniu airboata z przednią płozą, z dwoma, ta sama koncepcja, tylko odwrócona, możliwości jest na prawdę dużo, nic tylko podzielić się koncepcjami i do roboty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie podoba mi się wszystko w tym modelu...w przeciwieństwie do mojego.

Nie mogę jednak znaleźć specyfikacji tego silnika KD-022A ile ma KV i ile amper zjada (22?),

tez nie ma żadnego zdjęcia:a) mocowania silnika,b)serwa,i c) pakietu(ile mah) a chetnie bym podejrzal

i..ile waży całość? bo dechy też drewniane widzę.

 

Powstaną płozy na lód? na lodzie jest znikome tarcie więc zobaczyło by się ile to cacko "wyciągnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Generalnie cała elektronika trzyma się na wcisk i jest popakowana w worki , albo zaizolowana taśmą. Skorupa jest już trochę zmęczona, ale deproniaki to raczej jednosezonowce. Zgubiłem gdzieś 2 przycięte wkręty przy ostatniej naprawie, więc 2 "straszą" :P

post-1173-0-53058800-1357124952_thumb.jpg

 

poniżej widać zmęczenia

post-1173-0-77188300-1357125019_thumb.jpg

Serwo przykręcone i przyklejone

post-1173-0-41170200-1357125063_thumb.jpg

Miejsce na pakiet

post-1173-0-15601700-1357125125_thumb.jpg

Tutaj wszystko upakowane. Odbiornik działa jak klin mocując pakiet. Obudowa jest twarda, a wszelkie wstrząsy pochłonie i tak skorupa , więc o niego się nie boję.

post-1173-0-43946300-1357125152_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Wczoraj znalazłem jeszcze takiego kwiatka. Dużo lepsze rozwiązanie skręcania, bo można zastosować aż 4 pływaki i mocny stalowy zawias .Nie bawić się w rzeźbienie systemów sterowania ! Oj poduszkowiec jeszcze poczeka na swoją kolej :D ... Koncepcja jest genialna, dokładnie to, co chciałem osiągnąć, ale prościej! http://www.youtube.c...?v=d1KhLygQ4Mg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre ale jak przod wpadnie w wieksza dziure to juz kaplica. Wsteka brak

 

Mozna wrzucić samochodowy regulator z rewersem. Oczywiście na wstecznym śmigło będzie nieprawidłowo założone, ale do wycofania wystarczy.

 

Ciekaw jestem jakby skręcał z ruchomym łożem podłączonym pod kanał odpowiedzialny za skręcanie płozą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.