Skocz do zawartości

SZD-9 Bocian 3.5m


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kuba, właśnie z tym wzniosem walczę cały czas i temat zakończy się na szczątkowych łącznikach i okuciach. Niestety ale jak widać z mojego screena otwory w żebrach są niebezpiecznie blisko ich obrysu, przy czym i tak wznios został zmniejszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak zdecydowałem się oklejać wzdłuż. Między innymi dlatego, że jest to wykonalne i nie trzeba za bardzo się męczyć :) No przynajmniej przy tych 2 klepkach 1.5mm :D

Jak okleję cały balsą 1.5mm to pójdzie na to druga warstwa 1mm. Wówczas podejmę decyzję czy twardość takiego pokrycia koniecznie kwalifikuje się do laminowania czy może capon i lakierowanie w zupełności wystarczą. Międzyczasie doklejam usztywnienia wręg (tymczasowe) bo listewki nieco go rozciągnęły na boki. Jak przykleję "kołnierz" kabiny to wzmocnienia nie będą już potrzebne.

Jutro czeka mnie szlifowanie przednich listewek bo trochę wystają za obrys.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklejanie- żmudne ale widać postępy z każdym kawałkiem. Dziób do 4 żeberka muszę oklejać klepkami szerokości 5mm bo jest bardzo nierównomierna krzywizna.

Lada moment będę odrywał podstawki aby okleić spód kadłuba. Bowdeny do steru wysokości są już poprowadzone (wychodzą z tyłu). Najłatwiejszym rozwiązaniem wg. mnie są 2 popychacze z jednego orczyka (ster wysokości ma 2 osobne połówki).

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja fotek z postępów pracy.

Udało mi się z resztek sklejki po wycinaniu kadłuba wyciąć jeszcze 2 poprawione żeberka przykadłubowe. Dzięki temu mogłem sobie zrobić prowizoryczne atrapy bagnetów z podkładu pod panele i zobaczyć czy dobrze kombinuję.

Zastanawiam się czy przekrój tego bagnetu 25x3mm to nie za dużo. Może wystarczyło by 20x3 lub chociaż 22x3? Dopóki nie mam wyciętych żeber od skrzydeł to mogę to zmienić.

 

Wznios- 4 stopnie na stronę.

Dołączona grafika

 

Zachodzące na siebie:

Dołączona grafika

 

a łączone na wylot śrubą m4:

Dołączona grafika

 

Dodałem otwór na gniazdo mpx (a otwór pod bagnet ma luzy bo brakuje kieszeni):

Dołączona grafika

 

i prawie skończyłem statecznik poziomy:

Dołączona grafika

 

Wspomniane klepkowe poszycie:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupa czasu minęła od ostatniej aktualizacji :)

Wczoraj i dzisiaj trochę popracowałem. Efekty poniżej:

 

Mam już bagnety 22x3 z duralu więc mogłem wkleić kieszeń i okleić resztę kadłuba.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zabrałem się też za oklejanie stateczników. Skoro są gotowe to czemu mają być gołe :)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Trochę mordowania się z folią i nie ma szczeliny

Dołączona grafika

 

Tutaj widać kieszeń i nakrętkę kłową o której mówiłem. Nakrętka jest przyklejona i owinięta nicią.

Dołączona grafika

 

Wybaczcie te smarki w postaci pęczniejącego kleju ale na szlifowanie ich jeszcze nie czas ;)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.