Skocz do zawartości

Futaba 14SG moje doświadczenia


Pioterek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wyczytałem T12 FG to wyższa rozdzielczość próbkowania 2048 i barę bajerów więcej np. 10 mikserów, zamiana przyporządkowania kanałów w odbiorniku zdalnie z nadajnika, dwa systemy operacyjne, możliwość grupowania serw, aparatura raczej dla modeli "gigantów" . Rzeczywiście niektóre ceny Futaby są z kosmosu. Natomiast T14SG jest chyba dobrą próbą nawiązania cenowego do konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

W układzie Futaby jest do dyspozycji pełne 8 kanałów oczywiście do podstawowej nauki 4 wystarczą ale zdaża się używać wiecej np podłaczenie lotek do dwu osobnych kanałów daje możliwość używania klapolotek

 

Przecież napisałem, że założeniu zworki na kanały 3 - 4, na kanale nr 1 mamy wyjście sygnałów ośmiu kanałów PPM.

 

http://www.hobbyking...09X119132X4.pdf

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co dla mnie jest bardzo ważne to 17punktow krzywa dla gazu i innych kanałów :)

 

Właśnie a co daje krzywa ?? np gazu, sorki może to pytanie jest dla was oczywiste, ale ja nigdy nie używałem takich udogodnień, a latam już około 14 lat, mam teraz aparaturę ,która daje bardzo dużo możliwości i chciałbym jak najwięcej z nich wykorzystać ,by latanie stało się jak najmniej stresujące :)

 

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej akrobaty potrzebują precyzyjnej krzywej. A tym bardziej bardzo precyzyjne akrobaty (gaz i stery) np halówki. Również do silników spalinowych warto ustawiać krzywą gazu. A wszystko po to żeby sterowanie było miłe, liniowe i przyjemne. Ustawianie krzywych optymalizuje nieliniowy przebieg pracy silnika w zależności od ustawienia kanału sterującego. A w sterach/mixach krzywe służą do uzyskania założonych zachowań modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co ci ta krzywa az 17 punktowa?

punkty na krzywej w nowych futabach mozna przesuwać po osi X i Y więc gaz można ustawić bardzo precyzyjnie , 5 punktow w zupelnosci wystarczy.

w heli wszystkie krzywe odchodza w niepamięć gazem steruje governor a zakres skoku mozna ustawic w FBL ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W precyzyjnych halowkach 5 punktów może być mało. O wiele lepiej sie lata różne figury z dobrze ustawioną krzywą gazu. Latanie na hali jest precyzyjne jak chirurg przy stole operacyjnym ;) a im lepszy pilot tym lata precyzyjniej :D

A Krzysiek wie co pisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie denerwuje:

Ładowarka do nadajnika – nie wyłącza się sama po naładowaniu akumulatora (w instrukcji każą ładować 15 h) więc co mam nad nią stać i pilnować czasu a co z podładowywaniem przed lotami?

Wiele współczesnych i prostszych urządzeń jak chodźmy wiertarki akumulatorowe wyłaczają się same po naładowaniu – tu Futaba przyoszczędziła niestety. Myślę, że trzeba będzie dokupić dodatkowy dedykowany do nadajnika kabelek z wtyczką i używać własnej ładowarki komputerowej. Nie jest to problem, ale rozmawiamy przecież o sprzęcie z wyższej półki. (słowa zakładającego temat)

 

 

 

 

no właśnie tym bardziej ,że zasilanie w nadajniku jest lipol , bateria nie ma wyjscia pod balanser , pierwszy raz naładowałem zasilaczem z zestawu, ale chyba przejdę na ładowanie z porządnej ładowary no i w ogóle te 15h to troche długo co ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LiPol który masz w nadajniku ma wbudowany wewnętrzny balanser. Nie musisz wyjmować akumulatora z nadajnika wybierasz w ładowarce zewnętrznej (mam nadzieje że taka posiadasz bo jak nie to dalej rada nieaktualna) program LiPo normalne ładowanie (bez balansera) dla dwu cel (8,4 V) jakiś prąd np. 1A i ładujesz aż ładowarka sama sie wyłączy. Oczywiście nadajnik cały czas wyłączony. Oczywiście potrzebny jest specjalny kabelek można kupić ale ja zrobiłem sobie sam za 9,5 zł. Jak masz komputerową ładowarkę nie ma problemu. Ta w zestawie jest po to żeby tylko była choć w warunkach bojowych można jej użyć i ale wtedy pilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką ładowarkę , nawet taką samą jak Pan (Pioterek) :) Redox alpha (podejrzałem w innym temacie) Dobrze wiedzieć że ten pakiet się sam balansuje :)) Temat 14SG bardzo dużo mi pomógł :) Dzięki !!

Nie jestem Pan tylko na imię Piotr tak jak i Ty. Dzięki za uznanie i życzę samych udanych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Olśnienie:

 

Posiadam sporą ilość odbiorników 7-kan. R617FS Fasst. W poprzednim nadajniku przy współpracy z tym odbiornikiem było to 5 kanałów liniowych proporcjonalnych + dwa kanały dwustanowe, a w nowej T14SG mam 7 pełnoprawnych proporcjonalnych kanałów liniowych. Drobiazg a jak ucieszył. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ,udało mi się ustawić spowolnione otwieranie klap w moim nowym FW 190, teraz otwierają się elegancko :D:D. Problemem były nie równe "drogi" jakie serwa musiały pokonać ,wszystko dało się ustawić w 14sg end point--->travel :) pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję.

Ale do każdej klapy musiałeś użyć osobnych kanałów. Serwa klap montuje się "w pozycji obok siebie" wtedy mają taki sam kierunek oraz drogę i wystarczy wtedy jeden kanał z kablem Y. A serwa od lotek za to w odbiciu lustrzanym. Ja przeczwiczyłem klapy to w moim Mosquito - oczywiście musiałem serwa ustawić poprawnie bo miałem tylko jeden wolny kanał jeszcze na starej apce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.