Skocz do zawartości

FW 190 ESM


Johny88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !, ostatnio przeglądając allegro natknąłęm się na totalnie złożonego fw190 od ESM. Gościu sprzedaje razem z DLE 30 i serwami. Co sądzicie o tej oferce ?http://allegro.pl/fw-190-gotowy-do-lotu-i2885130051.html . Bardzo mi się podoba i jestem gotowy go kupić a Wy co sądzicie ?? jakieś opinie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja powiem tylko tyle że samolot strasznie mi się podoba ale ale z racji tego że nie mogłem dostać odpowiednich planów do niego, to zająłem się mustangiem jest u mnie na liście zaraz po mustangu.Ale to tylko ot to wiem że chodziło ci o inną odpowiedz czysto techniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający FW 190 ESM to nasz kolega z forum specjalizujący się w modelach tej firmy (o ile się nie mylę to Ryszard - powyżej). Ten konkretny model sprzedaje już chyba rok. Biorąc pod uwagę wyposażenie, wcale nie jest tani. Poza tym te modele nie są rewelacyjne - zobacz artykuły w RC Przeglądzie Modelarskim, a jeżeli tam już narzekają to coś jest nie tak z produktem. Szczególne problemy są z wytrzymałością podwozia (konieczna równa nawierzchnia) nie mówiąc o tym, że golenie główne składane są pneumatycznie co dodatkowo komplikuje eksploatację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający FW 190 ESM to nasz kolega z forum specjalizujący się w modelach tej firmy (o ile się nie mylę to Ryszard - powyżej). Ten konkretny model sprzedaje już chyba rok. Biorąc pod uwagę wyposażenie, wcale nie jest tani. Poza tym te modele nie są rewelacyjne - zobacz artykuły w RC Przeglądzie Modelarskim, a jeżeli tam już narzekają to coś jest nie tak z produktem. Szczególne problemy są z wytrzymałością podwozia (konieczna równa nawierzchnia) nie mówiąc o tym, że golenie główne składane są pneumatycznie co dodatkowo komplikuje eksploatację.

 

Jeżeli chodzi o podwozie to nie ma problemu, mam asfaltowy pas i tylko na tkich latam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprzedający FW 190 ESM to nasz kolega z forum specjalizujący się w modelach tej firmy (o ile się nie mylę to Ryszard - powyżej). Ten konkretny model sprzedaje już chyba rok. Biorąc pod uwagę wyposażenie, wcale nie jest tani. Poza tym te modele nie są rewelacyjne - zobacz artykuły w RC Przeglądzie Modelarskim, a jeżeli tam już narzekają to coś jest nie tak z produktem. Szczególne problemy są z wytrzymałością podwozia (konieczna równa nawierzchnia) nie mówiąc o tym, że golenie główne składane są pneumatycznie co dodatkowo komplikuje eksploatację.

 

A i sprzedający to nie Ryszard z forum, chyba że Pan ukrywa się na forum pod innym imieniem :P:P Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i sprzedający to nie Ryszard z forum

 

Tak Piotr masz rację, to nie Ryszard, ale Janusz z tego wątku http://pfmrc.eu/index.php?/topic/23023-me-109-f-my-esm-wneki-podwozia/ . Na moje usprawiedliwienie mam tylko to, że napisałem

o ile się nie mylę to Ryszard - powyżej

 

Oby model był udany - radzę poczytać wątki dotyczące ESM w dziale. Powodzenia :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzałem podwozie i okazało się, że odziwo jest szczelne :) A to dziwne bo słyszałem, a nawet rozmawiałem na zlocie w wilczych laskach z modelarzami z przeglądu modelarskiego, że te podwozia są na maxa nieszczelne, byłem nawet swiadkiem jak z hawkera typhona ucieka pompowane powietrze. Bardzo miła niespodzianka :)) Radio zaprogramowane więc czekamy na lepszą pogode i oblot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeciez nie budowałem tego modelu tylko odkupiłem go już jako gotowy do lotu, aczkolwiek nigdy nie był w powietrzu. Wygląda na to, że poprzedni własciciel udoskonalił kilka rzeczy bo wszystko wygląda elegancko. Niestety co do fotek to musicie troche poczekać. Nie ma mnie w domu rodzinnym - studia :/:/ AAA no bym zapomniał, jedyna rzecz do poprawy to udoskonalić mocowanie podwozia w skrzydle według mnie zamocowane jest na bardzo małej powierzchni. Odstęp między śrubami jest wg mnie za mały w porównaniu z długością goleni a te w fw 190 są mega długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.