Skocz do zawartości

FW 190 ESM


Johny88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj odpaliłem pierwszy raz mojego DLE w FW 190 ,namachałem się, że mam zakwasy w ręce ale się udało i wypaliłem jakieś 300ml paliwa, o regulacji jeszcze nie było mowy bo przy pierwszym odpaleniu robiłem wszystko żeby tylko silniczek sobie popyrkał. Niebawem wkleje filmik z moich starań:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Piotrze. Gratuluje zakupu zarówno modelu jako ESM jak i wyboru FW-190, to piękny samolot i godny konkurent Ła-7 ;) myślę, że jako kolejną konstrukcję za jaką się wezmę będzie właśnie Foke Wulf. Pozdrawiam i czekam na zdjęcia modelu. Moja uwaga nie wypuszczaj się w powietrze bez znacznego wzmocnienia fundamentu podwozia, znam te modele i to jest ich słaby punkt ale poza tym są to bardzo dobrze latające modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr jaki masz nadajnik? W mx16 mam opcję trybu lotu. Przy LANDING mam ustawione klapy ładnie, makietówo sie powoli wychylaja. Nie wiem czy w innych nadajnikach tez tak jest.

Mam Futabe T14SG ,klapy już ustawione ,wysuwają się powoli i dostojnie :), problemem były różne drogi serw(travel) ,ustawiłem travel na 2 serwach i end pointy, teraz działa to poprawnie :).Maciek dobrze, że piszesz, że ESM lata poprawnie:) Ja jednak boje się cały czas jego wagi 7200 przy 180cm ...

Ale zobaczymy :)

 

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w sobote odbył się oblot mojego fw 190 niestety zakonczony wypadkiem podczas startu, Model jest już z powrotem naprawiony szkody jakie poniósł model to pęknięta kabina pilota, pęknięte 2 śruby przykręcające płat (i b.dobrze) ,i pęknięte zawiasy w sterze kierunku oraz w prawej lotce. Reszta nietknięta, miałem więcej szczęścia niż rozumu bo to chyba z mojej winy - mała prędkość+duża masa równa się przeciągnięcie. Przesyłam Wam film jak to wszystko wyglądało, może to nie była moja wina, jak sądzicie ?? może to coś z modelem (wyważenie jak w instrukcji)

 

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ale tylko doświadczenie zrobi postęp. model śliczny. rozbieg co najmniej dwa razy dłuższy i naprawdę lekkie ruchy frankiem bo najtrudniejsze przed tobą czyli lądowanie. Tam musisz być cierpliwy i dużo wcześniej ustalić linie podejścia.

Powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Piotrze. No pierwszwy start się nie udał :( ale nic to jak doświadczenie mówi pewnie nie pierwszy, nie zrażaj się. Zgadzam się ze zdaniem Radka, za mała prędkość startu! dla makiety i zbyt szybkie wznoszenie = przepadanie.

Długi spokojny rozbieg na klapach i powolne wznoszenie - i sukces murowany, bedzie piękny lot.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po długim czasie i niepowodzeniu przy pierwszym oblocie ,nareszcie się udało. Samolot wystartował i wylądował pomyślnie tutaj 2 dowody :

 

 

I znowu o małe co model zostałby przeciągnięty przy starcie, stwierdzam jednak, że DLE 30 brakuje mocy. Model waży trochę ponad 7kg i moja trzydziestka ledwo sobie z nim radzi, cały lot to stres o przeciągnięcie i szczerze powiedziawszy nie lubie wolnych modeli (nie ma efektu prędkości). I teraz koledzy pytanie do was, śmigło jakie mam w tym samolocie to Biela 17x10 (3 łopaty!!) i wydaje mi się, że to śmigło jest za szybkie do tego modelu (za duży skok) Jakie polecalibyście śmigło do tego silnika, chodzi o to by model latał jaknajszybciej ,może macie jakieś doświadczenia?? Fajnie by było założyć coś 3łopatowaego bo taki mam kołpak.

 

Pozdrawiam Piotrek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Hurricane 2,2m waży 9kg latam na OS MAX GT-33 , śmigło XOAR 19x10 2-łopaty . I ZAWSZE DO OBLOTU STOSUJĘ 2-ŁOPATY ! (mniejsze ryzyko złego doboru śmigła). Model na klapach startuje bardzo pewnie, a lot po prostej wykonuję na 1/2 gazu . Ja na dzień dobry założył bym 18x10 lub 19x10 2 łopaty i na takim oblatał model. Do tego nie masz terenu, na którym taki model trzeba rozpędzić... i zmniejsz wychylenia sterów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.