Skocz do zawartości

Yak 54 Pilot Rc


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Tak się zdarzyło że kolega pyknął mi kilka fotek z ostatnich lotów więc je Wam pokaże :) .

Mimo iż Yak teoretycznie idzie pod młotek ,latam nim dość intensywnie i naprawdę jestem z niego ogromnie zadowolony.

Faktem jest że nie potrafię jeszcze wyciągnąć (i pewnie długo nie ;) ) z niego pełni mozliwości ale poczynam sobie coraz śmielej.

Zaszły pewne zmiany w podwoziu a mianowicie wymieniłem koła na 100 mm Kavany i jest o wiele lepiej niż na fabrycznych ,środek ciężkości chyba został dobrany optymalnie do moich potrzeb i umiejętności.

 

dsc1189fy.jpg

 

dsc1187g.jpg

 

dsc1186wm.jpg

 

dsc1191zi.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyszły kupujący wymieni podwozie główne na węgiel to będzie jeszcze bardziej zadowolony, dodatkowo wymiana podwozia ogonowego również na wungiel i będzie lżejszy o ~180g :)) Ja usiebie wywaliłem to aluminium...

 

ps. fajne ujęcie z zawisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Piotrek ,można trochę odchudzić..

Jeśli idąc dalej, chcąc zrobić latającą "gazetę" to można by sporo urwać w moim Yaku zaczynając od kołpaka ok 60 g ,następnie owiewki kół ok 100 g,

tłumik pitts ok. 100 g cięższy od seryjnej puszki, Max Bec ok 100 g ,węglowa rura skrzydeł min. 100 g plus te ok 180 g gdyby zamienić podwozie na węgiel.

Praktycznie sporo, tylko czy jest sens.Oczywiście że do hardkorowego 3 D być może by wartało, natomiast do amatorskiego,freestylowego latania można wg mnie zostawić jak jest.Miałem takie doświadczenie z Yaczkiem Haikonga że w max. odchudzonej wersji z lekkim pakietem latało mi się gorzej ,jak z dużo cięższym modelem dociążonym pakietem o większej pojemności.

Jeśli Yak się nie sprzeda,a coraz bardziej mi go szkoda :P i chyba wycofam aukcję to być może spróbuję zrobić go max. lekkiego i napiszę jak różnica w lataniu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.