Skocz do zawartości

Turnigy 9x porady


gaz145
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bindowanie nie wymaga instrukcji, potrzeba jedynie w odpowiednim momencie wcisnąć przycisk na odbiorniku, oczywiście zasilanym prądem i włączyć nadajnik, tak jest w futabie i podejrzewam, że w turnigy jest podobnie albo nawet tak samo(:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinieneś mieć zworkę z takim złączem jak serwa z kawałkiem kabelka łączącym dwa piny,

-ją wkładasz w odbiornik w miejsce opisane jako bind,

-włączasz aparaturę, włączasz odbiornik, odbiornik powinien migać,

-wciskasz z tyłu aparatury na nadajniku guziczek, odbiornik powinien przestać migać,

-wyciągasz zworkę i gotowe.

 

Jak dalej niejasne to po prostu poszukaj bo było z pewnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Potrzebuję rady, jak ustawić, zmiksować itp. Klapy i lotki. Aparatura Turnigy mode 2.

Przeglądałem zamieszczone filmiki i albo przegapiłem albo nie zrozumiałem, nie mogłem ogarnąć itp.

Chciałbym podpiąć 4 serwa: lotki, klapy bez korzystania z kabli Y.

W trakcie lotu chciałbym korzystać z "hamulca" tzn. klapy w dól a lotki w górę.

Jeżeli ktoś zechce pomóc to proszę wyjaśnienie prosto wręcz łopatologicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję rady, jak ustawić, zmiksować itp. Klapy i lotki. Aparatura Turnigy mode 2.

Przeglądałem zamieszczone filmiki i albo przegapiłem albo nie zrozumiałem, nie mogłem ogarnąć itp.

Chciałbym podpiąć 4 serwa: lotki, klapy bez korzystania z kabli Y.

W trakcie lotu chciałbym korzystać z "hamulca" tzn. klapy w dól a lotki w górę.

Jeżeli ktoś zechce pomóc to proszę wyjaśnienie prosto wręcz łopatologicznie.

 

Nie da rady na oryginalnym sofcie. Mam identyczny problem.

Szykuję się na zmianę na er9x.

Klapy tylko na y- kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady na oryginalnym sofcie. Mam identyczny problem.

 

W tym radiu wszystko się da jeśli tylko wystarcza kanałów.

Wszystko co chce Jerzy można zrobić na fabrycznym mixie AIRBRAKE który jest w samolotowym menu.

Później wystarczy tylko skopiować jeden kanał klap na drugi jeśli nie chcemy kabla Y.

Jest tam nawet korekta wysokością z opóźniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym radiu wszystko się da jeśli tylko wystarcza kanałów.

Wszystko co chce Jerzy można zrobić na fabrycznym mixie AIRBRAKE który jest w samolotowym menu.

Później wystarczy tylko skopiować jeden kanał klap na drugi jeśli nie chcemy kabla Y.

Jest tam nawet korekta wysokością z opóźniaczem.

 

To bardzo proszę zaprezentuj mi jak zrobić cos takiego:

 

 

2 serwa lotki

2 serwa klapy

2 serwa motylek.

 

Teraz chcę zrobić butterfly (lotki góra, klapy w dół) sterowanego za pomocą drążka gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy nic prostszego. Jeśli masz model ustawiony jako ACRO wchodzisz sobie w ustawienia i szukasz mixera AIRBRAKE.

Tam ustawiasz sobie jakie chcesz wychylenia lotek, klap i wysokości oraz opóźnienie zadziałania wysokości.

Na samym dole masz do wyboru albo od razu pełny hamulec po przełączniku ID1 czyli 3pozycyjnym w pozycji środkowej czyli MANUAL albo LNEAR czyli ustawienie pozycji gazu od której będą otwierane klapy i podnoszone lotki (lotki też można opuścić) - oczywiście jeśli jest włączony ID1.

 

a7498787 to samo masz w trybie szybowcowym jako BUTTERFLY. Z tą różnicą że od razu możesz sobie w ostanie pole podpisane PRESET wpisać max drążka gazu. Wtedy gdy będziesz miał włączony przełącznik THR.CUT klapy i lotki będą płynnie chodziły za drążkiem.

 

W obu przypadkach trzeba mieć ustawiony jakiś mikser robiący lotki na 2 kanałach. Ja mam wszędzie AIL DIFF czyli różnicowe wychylenia lotek.

Jeśli chcecie mieć 2 kanały na klapach trzeba jeszcze oczywiście zrobić własny mix w PROG. MIX który najprościej przeniesie kanał 6 FLP na jakiś inny na którym chcesz mieć drugą klapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy nic prostszego. Jeśli masz model ustawiony jako ACRO wchodzisz sobie w ustawienia i szukasz mixera AIRBRAKE.

Tam ustawiasz sobie jakie chcesz wychylenia lotek, klap i wysokości oraz opóźnienie zadziałania wysokości.

Na samym dole masz do wyboru albo od razu pełny hamulec po przełączniku ID1 czyli 3pozycyjnym w pozycji środkowej czyli MANUAL albo LNEAR czyli ustawienie pozycji gazu od której będą otwierane klapy i podnoszone lotki (lotki też można opuścić) - oczywiście jeśli jest włączony ID1.

 

a7498787 to samo masz w trybie szybowcowym jako BUTTERFLY. Z tą różnicą że od razu możesz sobie w ostanie pole podpisane PRESET wpisać max drążka gazu. Wtedy gdy będziesz miał włączony przełącznik THR.CUT klapy i lotki będą płynnie chodziły za drążkiem.

 

W obu przypadkach trzeba mieć ustawiony jakiś mikser robiący lotki na 2 kanałach. Ja mam wszędzie AIL DIFF czyli różnicowe wychylenia lotek.

Jeśli chcecie mieć 2 kanały na klapach trzeba jeszcze oczywiście zrobić własny mix w PROG. MIX który najprościej przeniesie kanał 6 FLP na jakiś inny na którym chcesz mieć drugą klapę.

 

 

Przepraszam Cię bardzo, ale ja tego radia nie ogarniam.

Wczoraj próbowałem wielu patentów i się poddałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cię bardzo, ale ja tego radia nie ogarniam.

Wczoraj próbowałem wielu patentów i się poddałem.

 

Nie ma co się poddawać. Jeśli chcesz podaj tutaj co ustawiałeś i co nie działało.

Trochę trwa to przepisywanie ustawień ale nie widzę innego sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się poddawać. Jeśli chcesz podaj tutaj co ustawiałeś i co nie działało.

Trochę trwa to przepisywanie ustawień ale nie widzę innego sposobu.

 

 

Wrzucę na 100%, ale dzisiaj już nie mam ciśnienia.

 

Na dzień dzisiejszy, chcę opanować klapy na v-kablu, lotki i butterfly`aja + korekta na głębokości.

 

Lotki uruchomiłem zarówno na mixach jak i na opcji flaperon.

Klapy zrobiłem na y- kablu, na gazie.

 

 

Teraz muszę to ożenić, ale wczoraj spaliłem jedno serwo (

nie wiem, czy mu pakiet 5x nimh nie zaszkodził i trochę się wściekłem.

 

W hk nie ma na dzień dzisiejszy żadnych slim wing corony, a w pl drogo.

 

 

PS

 

Dziękuję za chęć pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotki uruchomiłem zarówno na mixach jak i na opcji flaperon.

 

Pewnie stąd później dziwne zachowanie jak są klapolotki zrobione i później dodatkowo butterfly.

 

Teraz muszę to ożenić, ale wczoraj spaliłem jedno serwo (

nie wiem, czy mu pakiet 5x nimh nie zaszkodził i trochę się wściekłem.

 

Teoretycznie nie powinno ale to wie tylko producent i nie zawsze mówi o tym wprost.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie stąd później dziwne zachowanie jak są klapolotki zrobione i później dodatkowo butterfly.

 

 

Nie, nie nie.

 

Opcji używałem oddzielnie, tego pilnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam!

Mam ogromną prośbę o pomoc w ustawieniu aparatury Turnigy 9XV2

Wykorzystuję ją jak niewielu na tym forum pewnie - do łódki zdalnie sterowanej dwoma silnikami w mode 1 czyli gaz po lewej stronie typ ACRO - STICK Mode 3. Mam poustawiane wszystko co trzeba do pływania na dwóch silnikach ale nie mogę sobie poradzić z ustawieniami jednej opcji a mianowicie przełącznika - 3 pozycyjnego.

Co do przełącznika 3 - pozycyjnego to interesuje mnie takie rozwiązanie jak na tym filmie ( 13 minuta i 30 sekunda filmu)

http://www.youtube.com/watch?v=7Huv0VPjHhs

 

Czyli pozycja 3 gdzie włączamy silniki automatycznie

 

Próbowałem zdezia podpytać co i jak ale milczy...

 

Możecie koledy pomóc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........... - do łódki zdalnie sterowanej dwoma silnikami w mode 1 czyli gaz po lewej stronie typ ACRO - STICK Mode 3. ......

Gaz na drążku lewym to Mode 2 lub 4 ( lektura)

 

Spróbuj ustawić w nadajniku tak:

 

MIX 1:

STATE: ACT

MASTER: ELE

SLAVE: THR

OFFSET: 000

UPRATE: 100

DNRATE: 000

SW: ID2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje ustawienia nie zadziałały.... Ja mam apkę bez przeróbek więc menu mam troszkę inne niż Twoje.

Zrobiłem po wielu kombinacjach mixy na dwóch kanałach ( 6 i 7)

 

MIX 6:

STATE: ACT

MASTER: AIL

SLAVE: ELE

SW: ID1

CURVE: TUNE z L 0% a pozostałe 100%

 

MIX 7:

STATE: ACT

MASTER: AIL

SLAVE: ELE

SW: ID2

CURVE: TUNE z L 0% a pozostałe 100%

 

I w pozycji 3 - łódka płynie sama do mnie jak chciałem.. ;) Dzięki za chęć pomocy!! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje ustawienia nie zadziałały.... Ja mam apkę bez przeróbek więc menu mam troszkę inne niż Twoje.....................

Wpisując Twoje ustawienia w moja aparaturę - nie działają.

Ja mam aparaturę FlySky FS-TH9X (bez przeróbek) jest to klon aparatury Turnigy 9x, albo odwrotnie.

Są to identyczne nadajniki i oba posiadają podobne oprogramowanie. Ale jak widzisz jakieś wady/luki w oprogramowaniu są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.