Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nowy rok minął więc może już warto pomysleć na dubezpieczeniem ( w szak u nas niektórzy latają cały rok, łącznie z zimą).

Dla tych latających planktonem udało mi się znaleźć ubezpieczenie obejmujące w OWU:

"Czynności życia prywatnego w wariancie MINIMUM obejmujące posiadanie i użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem:

-zdalnie sterowanych, bezzałogowych modeli pojazdów, statków powietrznych i wodnych , o ile ciężar nie przekracza 5 kg".

Za coś takiego zapłaciłem w Allianz na Mościckiego 23, tylko 65 zł za rok. Na ten rok myślę że to mi wystarczy.

Zapytałem też o cięższe modele i uzyskałem taką odpowiedź:

 

"zgodnie z naszą rozmową informuję, że w razie potrzeby będzie możliwość rozszerzenia naszej odpowiedzialności za modele latające

o wadze 5-20 kg składka dodatkowa 150 zł/rok

o wadze 20-25 kg składka dodatkowa 215 zł/ rok

to są składki dla Pana z uwzględnieniem zniżek jakie udzieliłam.

 

 

Dla pozostałych osób składka będzie wyliczona indywidualnie i wyniesie od 65 zł do 300 zł w zależności od zakresu i rodzaju posiadanych i użytkowanych modeli. W każdym razie będę mogła uzyskać zgodę na ubezpieczenie modeli nawet do 25 kg".

 

Jeżeli potrzeba i ktoś byłby zainteresowany mogę podać bliższe namiary.

Może się mylę, ale jest to na dzień dzisiejszy, jedyny ubezpiczyciel "od ręki".

 

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Z tego co wiem, ze względu na porywisty wiatr skończyło się tylko na poskładaniu modeli i wietrzeniu hangaru.

Ja z Żonką wybraliśmy jazdę po białym... http://www.youtube.com/watch?v=q8IMLzTpo2E&feature=youtu.be

 

W tygodniu co bardziej niecierpliwi nie dali rady już usiedzieć w domu.

 

Dziś (21-04) kolejne spotkanie i - mam nadzieję - intensywne mieszanie powietrza.

Zobaczymy co z tych planów wyjdzie.

 

edit 22-04-2013:

 

No i wyszło jak planowano, moze tylko nie wszystko co się wydarzyło było zaplanowane.

Mimo dość porywistego wiatru dwadzieścia holi zostało wykonanych, termika też czasem dała się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie dajemy się!!

Mimo dość silnego wiatru loty odbyły się we czwartek, w sobotę i w niedzielę - w sobotę cześć z nas jednak pracowała w przydomowych ogródkach.

W niedzielę Janusz poskładał Cobrę ze stalowym bagnetem, nabrała wagi i dzielności w powietrzu. Jak dla mnie - miałem przyjemność wykonać dwa, trzy hole i krótkie loty, Janusz lądował holówką i przejmował szybowiec - lata zdecydowanie lepiej.

Przed zachodem poleciało co lżejsze np. Cularis pilotowany przez córkę "tomeks"-a. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

ruszyły przygotowania, do piątych już w Tarnowie, Ogólnopolskich (otwartych) Zawodów Modeli Szybowców RC Dużej Skali.

Zapraszamy wszystkich do udziału, chętnych do pomocy, sympatyków, ciekawych i ciekawskich do odwiedzin i ogladania.

 

Szczególnie zachęcamy do udziału w klasie otwartej, wystarczy w posiadanym szybowcu / motoszybowcu zainstalować najprostszy wyczep, choćby zewnętrzny.

W motoszybowcu trzeba zablokować napęd (np. taśmą zakleić łopatki)

 

więcej tu: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/37196-v-ogolnopolskie-zawody-modeli-szybowcow-rc-duzej-skali-w-tarnowie

i tu: www.avia.tarman.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedziela pełna rekordów 02-06-2013 R.P.

 

świetne warunki, miła atmosfera - jak zwykle u nas, świeża kawa (nawet z cukrem), ból karku i barków od dłłłuuuugiego patrzenia w górę, wysoko w górę....

Koledzy zapewne podzielą sie swoimi indywidualnymi osiągnieciami a ja taki obrazek, log jednego z lotów wrzucę:

 

dg30320130602.gif

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela pełna rekordów 02-06-2013 R.P.

 

świetne warunki, miła atmosfera - jak zwykle u nas, świeża kawa (nawet z cukrem), ból karku i barków od dłłłuuuugiego patrzenia w górę, wysoko w górę....

Koledzy zapewne podzielą sie swoimi indywidualnymi osiągnieciami a ja taki obrazek, log jednego z lotów wrzucę:

 

dg30320130602.gif

 

Uploaded with ImageShack.us

Pięknie ! Nieźle wyziębiłeś czujnik temperatury :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.