Skocz do zawartości

Jacht motorowy BAŁTYK.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W paru tematach chciałbym przedstawić modele szkutnicze RC wykonane przeze mnie i mojego tatę. Na pierwszy ogień idzie(płynie :wink: ) mój pierwszy model wykonany w pełni samemu. Jest nim Jacht motorowy BAŁTYK, wykonany został z planów zamieszczonych w książce

J. Wojciechowskiego ”Budowa i pilotaż radiomodeli” r.1972.Skala nietypowa ok. 1:50 połowę mniejsza niż w wymienionych planach. Konstrukcja tradycyjna wręgi ,podłużnice, pokrycie sklejkowo balsowe. Wyposażenie jakie zostało zastosowane to:

-Silnik- Permax 400

-Regulator dwukierunkowy 25A od pana Bodziocha z modelhobby.republika.pl

-Pakiet 7x Solaris 1050mAh

-Serwo HS-55

Parę fotek przebiegu budowy i gotowego modelu.

76534702pi2.jpg

 

18434761ry3.jpg

Model wstępnie zaszpachlowany.

 

40172653jt6.jpg

 

87709218ou0.jpg

Już pomalowany.

50773733ml8.jpg

Układanie pokładu z listewek.

73299057yh7.jpg

Gotowy model.

88377276zw0.jpg

 

55348292rw1.jpg

 

83726990uy1.jpg

 

10ca9.jpg

Już na wodzie ,o dziwo nie tonie :wink:

 

W kolejce do opisu czekają:

-RIB BoomerangerC-3500

-PBR Mark II "Pibber"

-Barka desantowa LCM MK(3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mam taki model do skonczenia, jeszcze po ojcu on tez go nie skonczyl. Mam kilka pytan jaki szpachel bedzie najlepszy na kadlub i jaki pakiet dales do zasilania silnika na ile plywania wystarczy oraz czy mozesz mi polecic jakis tani regiel do tego modelu. Mam do niego silnik mabuchi rs 540.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój model był 50% pomniejszeniem oryginalnych planów. Szpachlą stosowaną przeze mnie do modeli jest najprostsza szpachla do drewna Stuccolini http://www.pigment.inet.pl/?op=10&prod=88 do kupienia w sklepach budowlanych-dobre są tez szpachle samochodowe(dwuskładnikowe). Pakiet to 8.4V solaris 1050mah(identyczny jak popularne kan'y) Dawało mi to do 20 minut pływania. Regulatory do szczotkowców kupuję zawsze u pana Bodziocha- http://bodzioch.republika.pl./#reg30 , nigdy nie miałem problemów, a ceny są bardzo dobre, szczerze polecam :wink: , myślę ze 30A wystarczyło by do tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten co ja mam do wykonczenia to wielkosc 100% co do szpaclowania to zastanawiam sie co zastosowac bo model jest polakierowany lakierem jachtowym i boje sie aby potem szpachel nie odpadal. Zastanawialem sie nad takim rozwiazaniem zmatowic lakier dac minie i na to szpachel samochodomy tylko on jest troche malo elastyczny i boje sie aby nie pekal jak poszycie bedzie pracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie polga na ubytkach tylko na pofaldowaniu sklejki. Troche czasu to wszystko zalegalo w piwnicy. sklejka jest zdrowa tylko ma faldy wiec szkoda mi jej zrywac.

I jeszcze jedno pytanie deskowanie pokladu to fornir meblowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest on wykonany z listew z jakiegoś "egzotycznego" drzewa, zakupiłem je w modelarskim, potem docinałem i wklejałem-dość mozolne ale efekt jest fajny :) , na koniec przeszlifowałem z góry i nałożyłem kilka warstw lakieru do drewna :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy mozecie polecic mi jakis dobry i w przystepnej cenie oczywiscie regielek dwukierukowy pod silnik mabuchi 540. Nie mam zieonego pojecia jakie mial by miec parametry odpowiedni regiel do tego silnika. a no i jaki pakiet aku aby troche mozna bylo polywac nie znam sie kompetnie na reglach i dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej było by zakupić jakiś regiel samochodowy i wysoko podwiesić co by go nie podlać :) , jako zasilanie pakiet 6-7cel ok.3000mah np- http://www.allegro.pl/item346561575_pakiet_intellect_7_2_v_3600_mah.html

Te są dość drogie ale intelecty to wysoka półka, za połowę tej ceny kupi sie "no name"

W wypadku auta taki napęd jeździ ok 25-30min , w łódce pływa się oszczędniej więc nieco więcej :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milko czy ten regiel nada sie do pelnowymiarowego baltyka z silnikiem mabuchi rs 540 http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=676. No i mam jeszce jedno pytanie, jakie sprzeglo do polaczenia silnika z walem? Kardan, kulowy typu U czy moze kolowy chce uniknac wibracji a troche obrotow tam bedzie wiec nie wiem czy zwykly kardan jest tu dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jeszcze jeden "Bałtyk"  dzisiaj choć poranek świta ...

A zlot - czemu nie tylko gdzie ? Są jakieś propozycje ? :)

Zdjęcia zrobione na Kanale Bydgoskim ( okolice ul.Wrocławskiej i Staroszkolnej oraz na Zalewie Koronowskim w Pieczyskach przy zaporze ).

Pozdrowienia dla Wszystkich ( "Bałtykowców" w szczególności :) )

post-3419-0-51190300-1397638072_thumb.jpg

post-3419-0-84118200-1397638105_thumb.jpg

post-3419-0-47194900-1397638151_thumb.jpg

post-3419-0-59226000-1397638177_thumb.jpg

post-3419-0-04580400-1397638188_thumb.jpg

post-3419-0-24213700-1397639231_thumb.jpg

post-3419-0-31765100-1397639255_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam Bałtyka który ma już około 35-36 lat,ojciec go budował z planów jak jeszcze- jak to mówią w pampersie jeździłem po podwórku na prosiaku na oklep.A teraz serio,ma faktycznie tyle lat,cały czas sprawny.Obecnie przechodzi remont kapitalny,dostaje nowy kolor,zamontowana będzie pompa do chłodzenia silnika i oświetlenie.Zdjęcia wstawię jak zakończę prace.Obejrzałem zdjęcia kolegów wyżej i prawdopodobnie pomaluję go tak jak kolega "Pioterek"......Bałtyk dostał silnik Rs-540,regulator dwu kierunkowy,pompę do chłodzenia silnika i ako żelowe 6V 4000mAh,.A tak pływa.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.