Skocz do zawartości

Modelarze w UK


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak oczywiscie balska sklejka. Depron to tylko tak aby uczyc sie latac.nie ma jak balsa.

Tak. Tylko tylko szukam zestawu gdzie bylo by wszystko procz elektroniki. Poszycie tola. Sklejka i balsa na profile i na konstrukcje statecznikow i kadluba.

ogolnie wszyystko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Kupiłem samolot spalinowy, mam kilka pytań do was mam nadzieje że pomożecie. A mianowicie:

Gdzie mogę latać tym samolotem?

Czy potrzebuje ubezpieczenia?

Czy muszę być zapisany w jakimś klubie?

Z góry dziękuje za odpowiedź .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu w anglii, kup ubezpieczenie inaczej jak coś się stanie do końca życia bedziesz płacił.

nie musisz być zapisany do klubu ale warto..

z tego co czytałem i gadam z modelarzami w uk to na obszarze otwarty większym niż i to schody bo to zależy od modelu.

elektryki inaczej spaliwy inaczej. małe inaczej duże inaczej.

elektrykiem można prawie wszędzie gdzie masz więcej niż 10 arów przestrzeni a plac zabaw i droga są odgrodzone. płotek lub linia drzew wystarczy.

a co do spalin obszar większy niż 100a ogrodzony lub oddzielony linią drzew. 

to usłyszałem kilka dni temu gdy latalem swoim Jakiem (elektryk) tez mój angielski nie jest do końca perfekt więc nie wiem ile z tego dobrze zrozumiałem. ale np modele elektryczne wagowo i wielkościowo tez są podzielone. na 3 albo 4 kategorie ale nie jestem pewny.

szukam jakiś stron z tym bo szczerze latam w dość nietypowym miejscu i nie chce aby mi się police przy*******ło. (chociaż raz dwie policjantki na koniach podziwiały moje wyczyny)

 

na gov.uk nie znalazłem ani kszty o tym ale szukam dalej bo sam do spaliny przymierzam się małymi kroczkami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z Portsmouth. PO29BZ.

Zaczynam moją zabawę z RC od elektryka Gamma 370. Niedaleko mnie mam ładny duuuży trawiasty plac, ogrodzony drzewami. Ludzi kręci się tam mało pomimo tego, że plac prawie w centrum miasta. Dzisiaj doczekałem się ładnej pogody i wylatałem dwa pakiety po 10minut. Niby nic ale frajdy niemało. Nie daje mi spokoju sprawa ubezpieczenia. Ktoś wie gdzie je wykupić? W środę bedę w sklepie modelarskim to podpytam. Może oni coś wiedzą. Klub też tutaj jest a nawet kilka i mają swoje lotniska. Ale wybiorę się tam jak już będę miał coś lepszego niż Gamma. Celuję w RWD 5 lub 13.

 

Pozdrawiam

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! Fajnie, że się zbiera więcej osób. Powoli, powoli i może piknik zrobimy, sezon się już zaczyna, niech tylko przestanie tak wiać ;)

 

Pozdrawiam !

Kacper, może byś w wolnej chwili ponanosił na mapę wszystkich lokalizacje z imionami. Bezpośredni link na stronie (pinezka) z imieniem i numerem telefonu.

Łatwiej będzie się na szybko połapać kto gdzie jest itd. i a porpo's postu "przytka" nanieść np adresy znanych sklepów z dobrym zaopatrzeniem, 

I moja lokalizacja: https://www.google.co.uk/maps/place/Peterborough/@52.5769963,-0.2907237,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x4877f17faacc505b:0x74d2b8ddd0b90342

 

Ubezpieczenie to podstawa w UK, nawet nie ryzukuj latania bez niego bo konsekwencje są kosmiczne w razie draki.

najlepiej bezposrednio na http://www.bmfa.org/ okolo 35 GBP na rok i spokojna głowa.

Mam rozumieć, że jak się rejestruję w BMFA to jestem ubezpieczony ?

Członkowstwo to nie to samo co ubezpieczenie chyba raczej ?

Chyba, że w tym wypadku rejestracja członka związana jest z jednoczesnym jego ubezpieczeniem.

Czas to zrobić bo latam i latam ale jak coś się stanie albo ktoś oberwie w łeb lecącym samolotem ....

Witam. Mam na imię Rafał i mieszkam w cambourne-cambridge.

 

Sklep w którym ja się zaopatruje. http://www.inwoodmodels.com/index.php?

Najlepiej to odwiedzić ten sklep osobiscie a jak zamawiać to najlepiej zadzwonić i się upewnić czy jest na stanie

Hejka Rafale, to mamy blisko do siebie :) mieszkam w Peterborough a pracuje w Huntingdon :)

 A w temacie inwood models .... średnio na jeża, zaopatrzenia takie sobie a ceny trochę jakby wysokie.

Np baterie 1300 mAh kosztowały około 20funtów (sprostowanie - w tej chwili mają jakieś crapy po 11funtów - co i tak stanowi 2x cene z HK) gdy na HK kosztowały i kosztują 5/6funtów plus wysyłka ....

więc tak sobie ten sklep. Chociaż z braku laku ... i Inwood models może być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lokalizacjami to fajny pomysł, moje:

 

https://www.google.co.uk/maps/place/Portsmouth/@50.8190607,-1.0784718,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x48745d17cf839cab:0xa56a30899d54c798

 

Robert, ten HK o którym wspominasz to rozumiem, że jakiś sklep. Mogę prosić linka?

W niedzielę wieczorem miałem poprawę pogody. Trochę szarpało wiatrem ale dwa pakiety wylatałem. Lubię to. Niestety trawa długa to start odbywał się z katapulty ręcznej a lądowanie na "miękkim" lądowisku, czasem przez to stawał na nosie. Pod ogonem miał kamerkę (breloczek).

Żona robiła zdjęcia i nawet nie przyniosła pecha :-)

 

Pozdrawiam

post-14841-0-78372500-1401200148.jpg

post-14841-0-05213700-1401200162.jpg

post-14841-0-22400500-1401200175.jpg

post-14841-0-56673700-1401200186.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę nad tą mapką, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Zainteresuję się tematem. Co do HK, wejdź na hobbyking i wybierz magazyny w UK, na pewno będziesz zadowolony i z asortymentu i z cen. Paczka idzie około 2 dni. 

 

www.hobbyking.co.uk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

z mapką można zrobic podobnie jak slophunter :)

utworzona prywatna mapke pokazujacą zbocza do latania.

https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&msa=0&msid=103290592315162107965.000455d330c2eab44f708&ll=51.144894,-0.318604&spn=0.859804,2.460938&z=9&dg=feature

(ja już dwa odwiedziłem - z czego drugie - rewelacja - te obok Church Stretton)

 

Mozna zrobic adekwatnie z ludzmi, ktos tylko musi tym zarządzać.

 

trzeba o tym pomyslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też wprowadzić do sieci aprs jako stacje stacjonarne, na wzór Echo Linka, ale obawiam się, że bez licencji się nie obejdzie. Pomyślę nad tym, obecnie zajmuję się wyłącznie aprs'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.