Skocz do zawartości

Corsair 140cm, depron - mój pierwszy model :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwię się , że masz ochotę budować model tak ładnie , a potem latać byle gdzie, co oznacza ze i byle jak.

 

Oj, Tomek... nie pamiętasz jak kiedyś latało się byle gdzie i byle jak :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=LQyUA1ZZfjo

 

Bartek, jak masz możliwość, to do oblotu wybierz najlepsze miejsce i pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech to były piękne czasy ! :D

A pamiętasz jak madmana rozbiłem na lotnisku w Świdniku i jeszcze tego samego dnia go z Bartkiem poskładaliśmy i w górę ?

Tylko nasze latały byle jak , bo były robione byle gdzie , :D

A tu piękna maszyna , szkoda by jej było, wbitej na kominie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie biała ramka na kadłubie przed kabiną ?

Gdzie słoneczka zestrzeleń?

Gdzie korsarska flaga z maski silnika?

linii podziałowych nie będzie?

Śladów eksploatacji również ?

 

Wyszedł ci fajnie i mam nadzieję że udany oblot zdopinguje cie do dopieszczenia -szkoda żeby tak duży model miał tak ubogie wykończenie.

Nikt nie zaproponował byś na oblot założył zwykłe śmigło by nie narażać tego makietowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim bardzo dziękuję za ciepłe słowa odnośnie modelu.

A gdzie biała ramka na kadłubie przed kabiną ?

Gdzie słoneczka zestrzeleń?

Gdzie korsarska flaga z maski silnika?

linii podziałowych nie będzie?

Śladów eksploatacji również ?

Wyszedł ci fajnie i mam nadzieję że udany oblot zdopinguje cie do dopieszczenia -szkoda żeby tak duży model miał tak ubogie wykończenie. Nikt nie zaproponował byś na oblot założył zwykłe śmigło by nie narażać tego makietowego ?

 

Po kolei: Ramka będzie.

Słoneczek raczej nie będzie (a może?).

Czacha będzie.

Wszelkie fajerwerki malarskie będą. + kilka innych rzeczy

Dlatego nie napisałem, że oficjalnie projekt skończony.

Wszystko powyżej tylko pod warunkiem, że okaże się, że model lata. Wiem, to wyrachowanie i kalkulacja.

Jednak jestem po prostu zmęczony, zarówno projektem jak i oczekiwaniem na jego ulotnienie i trudnościami z tym związanymi, których nie przewidziałem.

 

Dodatkowo dziś przy kołowaniu lotnisko trawiaste bezlitośnie obnażyło słabość mocowania głównego podwozia po podparciu się modelu nosem. Również kółko ogonowe nie wytrzymało nierówności, do których dociskane było SW przy 50% ciągu (ponad 1.2kg). Wygięło się. Nie wiem czy to przypisać sztucznym warunkom testowym (użo kołowania), czy słabości konstrukcji. Krótko: czeka mnie 2 intensywne wieczory reanimowania podwozia na sobotni oblot. Jednak po początkowym niemiłym rozczarowaniu, pomyślałem, że to był najlepszy moment na taką wpadkę. I obyło się bez większych strat. Pomysł na modyfikację już mam.

 

Na koniec pozytywnie: jestem b. mile zaskoczony zachowaniem modelu podczas prób. W zasadzie wystarczyło mu nie przeszkadzać, a rozpędzał się, unosił ogon i trzymał kierunek. Czułem, że rwie się w powietrze. Na ok. połowie mocy. A prędkości - zaskakująco niewielkie, z tylko nieco mniejszymi zaczynałem startować FunCubem. Oczywiście to moje odczucia, b. subiektywne. Będzie film - każdy wyrobi sobie zdanie. Na razie potwornie wolno wgrywa się na YT.

 

P.S. Lotnisko trawiaste ma nieodparty urok :rolleyes: .

 

P.P.S. Jakiś program do cięcia/klejenia filmów przed wrzutką na YT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla prostych operacji wystarczy ten edytor co jest na youtubie.Wrzuć tam film i możesz w edytorze pokadrować co chcesz, dodać przejścia i tytuły.

Dzieki, Robert. Wiem, tylko żeby załadowac na YT, potrzebowałem kilku godzin.

 

Już jest, w wersji skróconej (nie umiem wyciąć fragmentu ze środka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycięcie fragmentu ze środka polega na tym,że dwa razy wklejasz ten sam klip w edytorze. Pierwszy przycinasz od końca a drugi od początku. Na słaby upload swojego łącza nie poradzisz. Musiałbyś w kamerze ustawić gorszą jakość aby zmniejszyć wielkość pliku, a szkoda by było.

A co do filmu, to aż chciałoby się popchnąć nieco gaz do przodu. :) Oby tylko SC był w dobrym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycięcie fragmentu ze środka polega na tym,że dwa razy wklejasz ten sam klip w edytorze. Pierwszy przycinasz od końca a drugi od początku. Na słaby upload swojego łącza nie poradzisz. Musiałbyś w kamerze ustawić gorszą jakość aby zmniejszyć wielkość pliku, a szkoda by było.

Dzięki, raz jeszcze.

A co do filmu, to aż chciałoby się popchnąć nieco gaz do przodu. :)

Nawet nie wiesz jak bardzo musiałem się powstrzymywac. On się naprawdę rwał w powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na tym polega piękno modelarstwa - projekt, precyzyjne, przemyślane i wykonane bez pospiechu rozwiązania techniczne, próby na lądzie... BRAWO DLA BARTKA.

Widać, że model aż rwał się do startu...pewnie kusiło aby SW wziąć na siebie :D

Do obróbki filmu polecam np: Windows Live Movie Maker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ze skreca w lewo jako efekt momentu odsmiglowego, na to bedziesz musial uwazac podczas startu, co do kolka to moim zdaniem rozsypalo sie nie od sily pionowej a od skrecania.

To ze unosi ogon jeszcze niewiele mowi o tym jak bedzie w powietrzu. Najwazniejsze zeby nie przeciagnac na starcie i opanowac niewywazenie wzdluzne trymerem wysokosci bez rozbicia modelu.

Czyli podniesc go na bezpieczna wysokosc i opanowac. Potem juz wg procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ze skreca w lewo jako efekt momentu odsmiglowego, na to bedziesz musial uwazac podczas startu, co do kolka to moim zdaniem rozsypalo sie nie od sily pionowej a od skrecania.

Dzięki za uwagi, Piotrek.

Skręcania od momentu reakcyjnego nie widziałem i nie czułem. Wykłon jest ok. 2-2.5 st. W dodatku mikser SK/Throttle :P Może dlatego nie czułem, bo program działał za mnie. No i nie było wielkich przyspieszeń. Odchylenia od toru jazdy były raczej od podmuchów wiatru i od nierówności podłoża w początkowej fazie rozpędzania. Tak czy siak - będę uważał podczas startu.

 

Co do kółka: jednak stawiam na nacisk, kółko wygięło się do tyłu. Chyba, że pisałeś o podwoziu głównym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.