Skocz do zawartości

Aerograf - technika malowania (dla laika)


cobra

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączając się do tematu, muszę przyznać, że aerograf to niegłupia rzecz :wink: Kilka dni temu dotarł do mnie zamówiony sprzęt. Chcąc sprawdzić na razie "na sucho" co można tym zdziałać, spróbowałem namalować na papierze motyw znaleziony gdzieś w necie. Jako, że to była moja druga próba malowania, myślę, że nie jest najgorzej. Z drugiej strony można by to zrobić dużo lepiej. Wiele osób powiedziało mi, że to niezły efekt jak na kompletnego laika w dziedzinie malarstwa i obchodzenia się z aerografem. Ja sam jestem średnio zadowolony, a następne próby będą chyba już na jakimś modelu. Zachęcam każdego do pobawienia się aerografem, bo jeśli ktoś miałby sporo czasu na ćwiczenie, to może nauczyć się malować bardzo ładne efekty. Oczywiście na modelach :) Skoro mój drugi rysunek wygląda tak jak na zdjęciu poniżej, to znaczy że każdy może sobie z aerografem poradzić. A jeśli ktoś w przeciwieństwie do mnie ma talent artystyczny to z pewnością jest to okazja do jego wykorzystania.

 

 

 

IMG_0005-1.jpg

IMG_0006-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

Tak to jest... nie ma żadnego modelu do pomalowania a aerograf leży i leży. Na prowizorycznym podłożu spróbowałem znowu swoich sił i wyszło to co widać. Tym razem muszę przyznać, że na zdjęciu wygląda gorzej niż w realu. To moje trzecie z kolei ćwiczenie. Zachęcam ponownie każdego do malowania :mrgreen:

 

 

DSC00013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie foto nie działa. Tez przymierzam sie do kupna aerografu i myślę kupić taki za 150zł (z regulacja ciśnienia) myślę ze będzie to dobry wybór na początek bo podobno dobry aerograf to podstawa.

 

P.S. Fotki już u mnie działają :D No faktycznie bardzo ładnie jak na 3 raz malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no malarzem to ja nie jestem i pewnie nie będę. Do tego potrzeba wyobraźni, której mi brak. Co prawda cały obrazek jest wykonany moją ręką, ale pomysł nie jest mój. Nie potrafię stworzyć od zera czegoś takiego w wyobraźni i następnie przenieść z głowy na papier czy inne podłoże. Takie coś potrafi tylko człowiek z prawdziwym talentem, czyli nie ja. Ja muszę mieć przygotowany dokładny projekt i dopiero wtedy mogę próbować wykonać to aerografem.

 

Laska ma 4 palce bo kciuk jest od wewnątrz i jest schowany za dłonią :P

 

Co do zmiany hobby myślę, że lepiej połączyć to razem :wink: Planuję urozmaicić wygląd jakiegoś modelu, ale obecnie nie mam nic odpowiedniego na stanie. Za jakiś czas z pewnością zaopatrzę się w jakiegoś Kit'a albo ARC w stylu Artexowej Katany. Będzie to na pewno czasochłonne zajęcie. Dla przykładu namalowanie tej panny (na A4) zajęło ponad 10 godzin i było dla mnie bardzo wyczerpujące, a mimo to nadal są widoczne błędy i niedociągnięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo wielu osobom aerograf kojarzy się w pierwszym momencie z płomieniami :) Pomyślałem, że trzeba tego spróbować. No i tu zdziwiłem się niemiło. Wydawało się, ze to takie proste, że co to za sztuka pofalowane linie narysować... Po pierwszej próbie zmieniłem zdanie. Zamalowałem jeszcze kilka kartek a tu tylko trochę lepiej... Niby prosty efekt, ale narysowanie tego to wcale nie jest taki banał. Zdjęcia pokazują te bardziej udane płomienie. Oczywiście według mnie bardzo wiele im brakuje. Nie jest to tak efektowne jak bym chciał. A wiem, że można dużo lepiej:

 

 

DSC00020.jpg

DSC00018.jpg

IMG_0002-4.jpg

DSC00021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.