Skocz do zawartości

FLASH D od RC FACTORY


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Flash to jeden z wielu modeli w moim "hangarze"... :)

kupiłem go właśnie po to żeby móc bezstresowo ćwiczyć ostrzejsze latanie 3D.

 

mam dwu metrowego CAPa-232 40ccm benzyna

1,8m YAK 55m G.Bruckmanna elektryk

1,2m EXTRA 260 Precision Aerobatics

i dwa modele z depronu na halę

 

ostatnio w porywie emocji i promocji :) zakupiłem CRACK YAKa z RC FACTORY i teraz go składam.będzie to taki mały wymiatacz na halę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

Czas lotu 4-4,5min. Trochę gorzej niż u was ;) Jeden lot zrobiłem na śmigle 9x6 i czas prawie ten sam.

 

Rozumiem ze po okolo 4 minutach lotu nie masz juz "mocy" ?

Jezeli tak to moze okazac sie ze twoje aku mimo mlodego wieku nie sa w dobrej kondycji.

Czy mozesz sprawdzic w ladowarce rezystancje wewnetrzna albo jaki masz spadek napiecia pod obciazeniem? Powinno byc nie wiecej niz 10%

Z mojego skromnego doswiadczenia wiem ze pakiety Turnigy sa bardzo nierowne czasami trafiaja sie lepsze egzemplarze a czasami ....

Jezeli z rezystancji wynika ze ogniwa w pakiecie sa nierowne (kiepska selekcja) to wtedy nie ma co rozladowowyac ponizej 3.7V na ogniwo bo juz niewiele sie wyciagnie z takiego pakietu a latwo mozna go zajechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do jakiej wartości procentowej rozładowujesz pakiet ?

 

 

Jak się to ma do żywotności pakietu ?

 

witam!wczoraj udało mi się polatać swoim FLASHem,wylatałem 4 pakiety a latało się naprawdę fajnie.stosuję takie jak opisałem w tym temacie.czas lotu na pakiecie spokojnie oscyluje w granicach 10 min a nie latam rekreacyjnie tylko ostrzejsze 3D .

latam prawie do odcięcia regulatora i kiedy po locie podpinam miernik to pokazuje ok 3,5 ~ 3,7V na celę.pakiet jest wtedy delikatnie ciepły a ja nie zauważyłem żadnych ujemnych skutków przy takim użytkowaniu.

 

tak jak obiecałem,jak tylko trafi się jakiś operator kamery to nagram jakiś filmik z lotów :) .

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do Andrzeja jak zamontował w skrzydłach te płaskowniki węglowe? Przeryłem cały dział "Warsztat" i nie trafiłem na szczegółowy opis. Znalazłem jakiś filmik na Youtube, w którym gość nacinał piankę nożykiem na odpowiednią głębokość, wciskał płaskownik i zalewał od góry klejem. Czy taka technika jest dobra? Klej chwyci tylko górę płaskownika. Jeśli tak to jakiego kleju użyć, chyba jakiś bardzo rzadki powinien być.

Kupiłem właśnie FlashC i chcę zamontować baterię tak jak Andrzej, ale wycięcie otworu jest dość krytyczne. Trzeba to zrobić raz a dobrze i w dodatku tak, aby model był wyważony. Samolocik jest lekki i szkoda dokładać coś aby go wyważyć, lepiej zrobić to dokładnym umieszczeniem baterii. Mój plan jest taki. Skleić model, zamontować wyposażenie, postawić na wyważarce, położyć baterię na skrzydle i przesuwać przód - tył aby znaleść SC, wtedy zaznaczyć miejsce wycięcia. Dobrze kombinuję?

Instrukcja podaje SC na 95mm od natarcia skrzydła, takie jest dobre? Gdzieś przeczytałem, że przesuwa się SC trochę na ogon, wtedy ponoć lepiej lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!dobrze kombinujesz kolego... :)

 

montaż płaskowników węglowych w płacie jest bardzo prosty,w tym wątku na RC GROUPS do którego podałem link jest masa zdjęć ukazująca ten proces.

 

ja dodatkowo dałem jeszcze jeden płaskownik od góry.proponuję zrobić ci to samo i najlepiej przez całą szerokość skrzydła.

będzie dużo sztywniejsze.

po przyklejeniu połówek skrzydła do poziomego elementu kadłuba robisz nacięcia na płaskowniki,następnie po wpasowaniu go wyjmujesz i klejem CA z wąską końcówką jednostajnym ruchem wpuszczasz w powstałą szczelinę klej,montujesz płaskownik i gotowe.pamiętaj żeby tą operację robić na idealnie płaskiej powierzchni (szyba jest najlepsza!) żeby nie dopuścić do zwichrowania skrzydła.

 

z otworem na pakiet zrób dokładnie tak jak napisałeś.FLASH jest bardzo elastyczny jeśli chodzi o SC,z tylnym wyważeniem lepiej się lata 3D (zawis,żyletka,ciasne przewroty,płaski korkociąg,itp...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie o ten detal z wprasowaniem i wyciągnięciem płaskownika mi chodziło. Po nacięciu nożem szczelina jest zbyt mała żeby wcisnąć klej. Kombinowałem czy są jakieś frezy na dremelka, żeby wyciąć szczelinę pasującą do płaskownika, ale Twój sposób jest szybszy i tańszy.Na zdjęciach takich rzeczy nie widać. Wielkie dzięki :) Na tym filmiku YT gość wcisnął płaskownik i pokrył to klejem, jakoś nie pasowało mi to, nie wierzę żeby to mocno trzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wayne,trochę dziwi mnie brak mocy przy twoim napędzie,chociaż Kv jest trochę niskie jak na smigło 9x4,5.może trafił się jakiś słabszy egzemplarz silnika...
ja mam w swoim modelu ten silnik :
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-2213-20turn-1050kv-19a-outrunner.html

z regulatorem PLUSH 25A to najlepsza kombinacja do tego modelu.na śmigle APC SF 9x6 mój flash to istny szatan.
próbowałem wiele śmigieł,większe i mniejsze,to APC jest optymalne.zresztą wszystko jest opisane na poprzednich stronach tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze każdy chwali swój zestaw napędowy :-D

Moze być też wadliwy silnik. Miałem raya niby nowy w easy gliderze i model latał na rzesach. To szybowiec no ale jakoś się musi wspinać. Kupiłem nowego(sam się przyjechałem do sklepu) i model rakieta! Ten sam zestaw napędowy a różnica mega! Wymieniłem nowy silnik na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie te kalkulatory to pic na wodę,nigdy z nich nie korzystałem i nie będę korzystał.dla mnie liczą się twarde fakty a nie liczby bo jestem praktykiem.

mam zrobioną prowizoryczną hamownię i kiedy testowałem ten mój silnik 2213 1050Kv na śmigle SF 10x3,8 waga pokazała prawie 1000g ciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.