Skocz do zawartości

Piper 250cm


Łukasz1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

witam mam takie pytanie do jakiej wielkości modelu można go okleić papierem japońskim 

 

 

Chyba nie ma ograniczeń co do wielkości modelu przy kryciu papierem japońskim. Przy większych modelach (np. omawiany Piper 250cm) daje się gruby papier i to jeszcze dwie warstwy. Potem impregnacja, lakier bazowy, a na wierzch chemoutwardzalny. Takie poszycie jest trwałe, na pewno wytrzyma kilkadziesiąt lat, ale niestety dosyć podatne na uszkodzenia mechaniczne i dosyć kłopotliwe w naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z japonką, nie te czasy, są lepsze materiały. Pokryj Koverallem. Przyjemny w kryciu, mocny a pracuje się z nim podobnie jak z japonką. Przyklejasz na cellon, capon albo na AK - 20. Potem naciągasz opalarką, smarujesz kilka razy cellonem i po robocie. Daje się szlifować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.modelemax.pl/index.php?cPath=1_71_571

 

Masz link do sklepu z Koverallem. 

Fakturą przypomina płótno. W sklepie mają trzy grubości/gramatury. Ja na razie używam tego najcieńszego i wydaje się wystarczający nawet do większych modeli. Choć przy rozpiętości 2,5 m użył bym raczej tego grubszego. Mała uwaga: przed pokrywaniem należy dokładnie przeszlifować i wyrównać nierówności, bo nawet pół milimetra różnicy  źle wygląda pod tkaniną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.