Skocz do zawartości

Lo-100 1:3


pabork
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarł do mnie wczoraj spóźniony prezent od Świętego Mikołaja :)

Lo-100 w skali 1:3, rozpiętość 3,33m, waga ~12kg, producent: Modellstudio (CZ)

 

Od dawna miałem ochotę na latającą krowę, kowadło itd - można wymyślać wiele obrazowych określeń tej konstrukcji.

Ponieważ jest to model używany - wymaga nieco pracy przy estetyce.

Nową kabinkę już zamówiłem - stara jest popękana.

 

Zastanawiam się nad zerwaniem folii i położeniem nowej, ewentualnie lakierowaniu - pytanie co polecacie?

 

Później zrobię zdjęcie mocowania skrzydeł - ciekawy patent ale mam pewne wątpliwości dotyczące możliwości rozjeżdzania się skrzydeł w locie :)

 

Liczę na spotkanie w towarzystwie Lo-100 kolegi Helifun (nie wiem czy Paweł tu jeszcze zagląda?) - byłoby miło zobaczyć dwa kowadła na niebie jednocześnie.

post-478-0-29700300-1361881834_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

witam

 

Model bardzo ładny ale ta waga spedza sen z powiek 12 kg przy tej skali i rozpietości to moim zdaniem o wiele za dużo .

 

http://www.cnc-modellbautechnik.de/en/products/sailplane.html?page=shop.product_details&flypage=ilvm_fly_admirable.tpl&product_id=19&category_id=6

 

Powyżej tej sam model w tej samej skali ale waga do lotu 7,5 kg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To waga ktora podal sprzedajacy, osobiscie jeszcze nie sprawdzalem, znam jednak jedna sztukę ważącą podobnie i lata niezle, oczywiscie nie jest to model do termiki a raczej do figli w akrobacji.

 

P.s. Szukam holowki w okolicach Wro;)

 

P.s.2 waga wykazała 90kg z modelem, 81,4 bez

Zatem bez pakietu zasilającego i odbiornika 8,6kg....znacznie mniej niż podał sprzedający :)

Czy powinienem reklamować transakcję? Dostałem mniej modelu w modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czas podgonić nieco prace przy "Krowie" :)

Pomieważ spuszczona ze smyczy miże narobić szkód, chciałbym się przed tym zabezpieczyc (bo ubezpieczony iuż jestem;)).

Dwa pakiet zasilające, podwójny odbiornik i indywidualne regulatory napięcia na każde serwo - czy to wystarczy czy cudować z zaawansowanymi klockami w stylu manager zasilania itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Uwaga Kowadło na sprzedaż :)

 

Z braku holówki i w związku ze zmianą planów sprzedaję LO-100

W komplecie nowiutka kabinka prosto od producenta ( stara jest żółta i dziurawa:)

Zaproponuj cenę:

Mail: pb@akustyk.pl

Tel: 5 zero 8 sto 4 dwa 111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.