Skocz do zawartości

ToTo - 2 następne pokolenie, reaktywacja czy jak tam.


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 250
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Klapka znajdzie swój sposób na umocowanie - spoko spoko, ale na pewno nie będą to magnesy.

Co do skrzydła i profilu, cóż skoro udało mi się juz popełnić jedno skrzydło szybowcowe z depronu to i z tym też nie powinno byc problemów, aczkolwiek utrzymanie prpfilu w depronie to "pierońsko" ciężka sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne zgadzam się QPą. Ktoś oststnio ganił za posty typu: bardzo fajnie ci idzie budowa czekamy na dalsze postępy w budowie. To ludzie trochę onieśmieli i myśle ze tylko dlatego nikt nie

napisał.

 

Ja kibicuje koledze od początku i sam się zastanawiam czy po depron nie uderzyć. Napędu jednak nie mam fajnego a szybowce do latani już mam. stą zwlekam.

 

Każda informacja o tocie 2 będzie mile widziana i oczekiwana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tocie 1 zastosowałem na samym początku zwykłego Speeda 400 7.2 V + śmigło Graupnera składane 6x3. Później przesiadłem się na silnik CD + śmigło GWS 8x4

Do tego modelu mam zamiar wstawić trochę mocniejszy silnik + śmigło składane 8x4, zresztą widać je na którymś zdjęciu.

Malinn nie zastanawiaj się tylko zabieraj za jakiś depronowy latak, to jest naprawdę fajna zabawa.

Jenak na wszelkie wskazówki i uwagi czekam Panowie, to dopiero mój trzeci depronowy model.

Tak przy okazji to okleiłem jeszcze dzisiaj Speeda depronowego, model praktycznie nie latał, nie licząc jednego wyskoku w powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano
2 tys wyświetleń i same merytoryczne posty :) Czego chcesz więcej :) Każdy z nas kibicuje Ci i czeka niecierpliwe na kolejnego posta :wink:

Niecierpliwie to mało powiedziane. Tomek nie marudź tylko bierz sie do roboty ;) Wszyscy czekają.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie marudzę, niestety z racji kalectwa prace nad modelem nie postępują tak szybko jakbym chciał. Jutro jak wspomniałem ruszam ze skrzydłami, tylko jest jeden problem, listwy leżą w piwnicy, depron mam w domu i do przebycia dwa pietra. Chyba będę ćwiczył chodzenie na rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet sped , aku i regiel to ponad 100zł. Lepiej dołożyc jeszcze z 100zł i nabyć 3f. Z kasą cieńko i raczej w tym roku nie kupie znów napędu.

 

Jednak jak jakiś 3f bym nabył to napewno do tego depronu trochę i cos by się wystrugało.

 

Szybowca na hol , zbocze i dlg mam no i elektroszybola sporego. Chyba na ten sezon wystarczy bo na razie czuje, że jestem tym spełniony, ale czas pokaże...

 

Ciekaw jestem tego płacika jaki on wyjdzie w rezultacie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam film ?.

po primo muszę go skończyć.

po drugie primo muszę zacząć chodzić a nie kustykać o kulach.

Myślę że to wszystko zajmie jeszcze ok 3 tygodni, a przynajmniej w takim czasie chciałbym się zmieścić.

ToTo1 fajnie latał jako szybowiec, w tym modelu zastosowałem dużo udogodnień w tym kierunku ( wzmocniony kadłub na wypadek strzelania z gumy ), więc myślę że jako typowy szybowiec byłby całkiem fajny.

 

EDIT

Fotki modelu "papierowego" zapodam jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub przeszlifowany, teraz została do zamontowania cała galanteria, bowden, serwo, silnik etc.

Cały model zostanie natryskowo pokryty podkładem szarym MOTIP, następnie .... no własnie muszę się dokładnie zastanowić na kolorystyką modelu. Pozostała jeszcze kwestia doboru serw, najpewniej znów Conrady, do tej pory nie miałem z nimi jakichkolwiek problemów.

 

toto2_15.jpg

 

Dla porównania obaj bracia obok siebie. Wyraźnie widać że nowa konstrukcja jest smuklejsza i chyba posiada bardziej rasową sylwetkę.

 

toto2_16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół modelu już gotowe :)

 

Zauważyłem że toto nie ma stru kierunku. Dziwi mnie to trochę.

 

Elektroszybowiec - chyba na termike dedykowany trochę więc chyba w termice przydatny ten kierunek. Mam bobolinka na samych lotach i powiem że płaskie krążenie jest trudne do zrealizowania (da się ale z kierunkiem bylo by łatwiej).

 

Czy to w trose o małą masę nie ma kieruna?

 

Wiem że toto1 miał maly wznos - to też utrudnia krążenie szczególnie jak model jest wysoko. Czy wersja nr 2 ta też będzie mieć?

 

Ja bym dał wznios jednak bo naprawdę lepiej sie lata, a i beczki też wychodzą :wink:

 

Chyba że pilot woli bez wzniosu ale wtedy model dziki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ToTo-1 nie miał konstrukcyjnie żadnego wzniosu, ten wznios który się pojawiał w locie był wynikiem faktu, że mu się skrzydła "wygły" :).

Oczywiście później się prostowały.

W tym modelu tez nie będę robił wzniosu ( przynajmniej narazie tak myslę ), chyba że zrobię płaty dzielone, jeszcze nie wiem.

Kierunku też nie robię, aczkolwiek jak ktoś ma ochotę to może go wstawić, miejsca jest dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.