Skocz do zawartości

Serwa w modelu 3D - Jaka moc w stosunku do modelu?


mRqS

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przerabialem temat silnikow w klasie .90 i 1.20 (sam stalem przed wyborem takiego motorka) - czytalem duzo na niemieckich i amerykanskich forach (miedzy innymi watki o F90) i z tego co wyczytalem to do funtan 90 ludzie wkladaja najczesciej saito 125. OS 120 AX jakos szczegolnie nie polecali , pisali ze lepiej sprawdzi sie saito albo jeszcze YS110 ale to juz wir w zbiorniku. Ja wahalem sie miedzy saito i yamada, wybralem to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Myślę, że 0,16s jest wystarczająca. To nie jest tak, że 0,20s są za wolne. Po prostu do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić i pewne zachowania modelu da się przewidzieć i je wyprzedzać. To zależy od umiejętności pilota i specyfiki danego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam ma mały problem mianowicie buduje model fun fly okolo 135cm rozp skrztdło balsowe itp i waga modelu do lotu to będzie okolo 2kg na ster wysokości chce zastosować serwo hs311 na kierunek c577 ( chyba że będe miał hs 422) i na lotki( dł 55cm cięciwa na koncówce lotki 8cm a przy kadłubie 11cm) hs 81 ( mają one 3kg przy 6v)

i się zastanawiam czy dobrze wybrałem na lotki bo wszyscy piszą tutaj o sterze kierunku a o lotkach nic

p.s. model będzie pod asp 7,5ccm ze smiglem diablotin ( 12,25 x 3,75 )

niezamierzam latać tym modelem jakieś hard 3d tylko takie akrobarcje + zawis, harrier i gdzieniegdzie nozyce

 

p.s.2 czy jak mam pakiet 4cele ( 4,8v) i przylutuje z 2 identycznego pakietu jedną cele (6v) to będe mógł ładować to łądowarką hiteca do mx-12 ( na ładowarce jest napisane output: 4,8v 60ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.