Skocz do zawartości

Małe coś na mały placyk ;)


mankoot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbudowałbym coś małego, , zeby dało rade polatać na boisku przedszkolnym otoczonym drzewami.

Mam to :

 

20130305.jpg

 

 

~ 63 g w sumie,

silnik - 24 g , esc - 9 g , 2 serwa po 5 g , odbiornik hk gt2 bez obudowy 4 g , lipo 200mAh 14 g

 

Budował ktoś coś takiego może.... na rcgroups jest dużo, ale moze macie coś sprawdzonego ? Musi latać wooolnooo;) Moze jakiś dwupłat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Karasiem nie da rady. Wg mnie masz za ciężki silnik do małego modelu. Karaś cały ważył coś ok 110gram.

Zrób coś o dużej powierzchni nośnej. Deltę np, albo latającą wiewiórę.

Albo duży model do 3D. Slow stick.

Samolot będziesz miał wolny nie jeśli będzie mały, ale jeśli obciążenie skrzydła będzie niskie, np coś koło 10gram/dm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Podepnę się pod temat co by nie tworzyć nowego...

 

Parę metrów od bloku mam plac betonowy (prostokąt o wymiarach około 20mx35m - tak na oko), który w okresie od czerwca do października jest całkowicie pusty.

Przyszedł mi pomysł aby wykorzystać podzespoły, które mi zalegają.

 

Posiadam:

silnik - Tower pro 2410-8T-4Y waga 70g http://rc.susco.pl/sklep/details/5054/tower-pro-2410-08-gold-mount.html

regulator GWS 15A waga 23g

Pakiet Turnigy 2s 1000mAh waga 67g

Odbiornik Turnigy 9x v.2 waga 18g

 

Co łącznie daje 178g + jakieś 3 najtańsze serwa + śmigło = około 210g - wyposażenie

 

I teraz pytanie co byście polecili żeby zbudować? i się zmieścić na tym małym placu około 20x35m.?

 

Czekam na wszelkie porady

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na forum plany modelu wiewiórki rc o rozpiętości około 50cm czy powiększając te plany dwu krotnie czyli do około 100cm te moje wyposażenie się sprawdzi? i czy da radę polatać na tym placyku?

 

Znalazłem jeszcze za przyzwoitą cenę model kilera rc http://allegro.pl/kiler-latajace-skrzydelko-skrzydlo-zestaw-rc-i3140876435.html - również pytanie czy wyposażenie i plac będzie odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował jakaś halówkę.

Halówka wykonana lekko lata jak gazeta jest bardzo wolna itp.

Do tego można sobie pokręcić jakieś 3D, a przy lekkim wietrze tez da się latać :)

Jedyny problem to potrzeba lżejszego wyposażenia w szczególności silnik, regulator, odbiornik, serwa wystarczą jakieś zwykłe tower pro 5g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem to potrzeba lżejszego wyposażenia w szczególności silnik, regulator, odbiornik, serwa wystarczą jakieś zwykłe tower pro 5g

 

Właśnie problem polega na tym, że chciałbym wykorzystać wyposażenie które mi zalega i jednocześnie wykorzystać ten niewielki plac przed blokiem.

 

Czekam na jakieś ciekawe podpowiedzi...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na zaproponowanego przez kolegę Wojtka Sz. Lil Rippera. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie gdyż będzie to pierwszy mój model budowany z podkładów panelowych... Plany już wydrukowałem mam teraz trzy krótkie pytania:

 

1 - Czy w OBI kupię podkłady pod panele tak zwany izoflor na sztuki czy całą paczkę muszę kupić 6mm i 3mm ? W jakiej cenie?

2 - Jaki klej do poskładania modelu? czy kupię go od razu w OBI czy wybrać się do sklepu modelarskiego i tam kupić klej?

3 - Jak przenieść wydrukowane plany na piankę? wyciąć plany, odrysować na materiale i wyciąć?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Może być klej polimerowy, być może będzie w OBI, ale wg mnie lepszy jest UHU POR (do kupienia w sklepach modelarskich). W przypadku obu klejów ważne jest to, aby posmarowane były dwie klejone części i aby zaczekać przed dociśnięciem, ok. 5-10 min. w przypadku UHU i ok. 15 min. w przypadku polimeru.

3) Możesz tak zrobić, ja osobiście lubię nałożyć papierowe plany na depron i w krawędzie co kilka cm lub mm wbijać szpikulec. Później uzyskujemy fajnie odbite kontury, ale trzeba pilnować aby nie przesunąć przy okazji planu. Zamiast szpikulca można użyć niewielkiego gwoździa, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) W Castoramie w Lublinie płaciłem za 6mm (paczka 10 szt) 27 zł - kolor jasnoniebieski (tutaj mój MIG-25 z tego depronu - #56)

2) Klej polimerowy powinni też tam mieć - wbew pozorom to jest klej szybko klejący :

  • wystarczy nałożyć klej na jeden z klejonych elementów,
  • przyłożyć do drugiego docisnąć,
  • następnie rozłączyć elementy i odczekać chwilę na odparowanie rozpuszczalinika
  • ponownie połączyć klejone elementy,
  • klej złapie praktycznie odrazu

3) Wydrukowane plany naklejam na karton o grubości ok. 1mm i wycinam sobie takie szablony, od których następnie bezstresowo wycinam elementy w depronie.

Karton w dużych arkuszach do kupienia w Lublinie w sklepie dla plastyków na ul. Kołłątaja (w bramie, na lewo po schodkach do góry) - cena za szt. 4zł - 5zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.